SAĞLIK ÇALIŞANLARINA TIBBİ ATIK EĞİTİMİ

Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından sağlık kuruluşlarına, belediyelere ve özel temizlik ve taşıma firmalarına “Atık yönetimi ve atık yönetimi genel esaslarına ilişkin yönetmelik” konulu bilgilendirme semineri verildi. \r\n

SAĞLIK ÇALIŞANLARINA TIBBİ ATIK EĞİTİMİ
Eğitim ve Araştırma Hastanesi konferans salonunda verilen seminere sağlık çalışanları katıldı. Atık yönetimi ve atık yönetimi genel esaslarına ilişkin yönetmelik hakkında bilgi veren Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü personeli Çevre Mühendisi Metin Alkan, “Atık yönetiminin amacı, atıkların oluşumlarından bertaraflarına kadar çevre ve insan sağlığına zarar vermeden yönetimlerinin sağlanmasına yönelik genel esasların belirlenmesidir. Atıkların izin verilen tesislerin dışında geri kazanılması, bertaraf edilmesi veya ettirilmesi toprağa, denizlere, göllere, akarsulara ve benzeri alıcı ortamlara dökülmesi, dolgu yapılması ve depolanması suretiyle çevrenin kirletilmesi yasaktır. Tehlikeli atıkların, serbest bölgeler dahil Türkiye Cumhuriyeti Gümrük Bölgesine girişi yasaktır” dedi.
Ardından ‘Tıbbi Atıkların Kontrolü Yönetmeliği’ konusunda Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü personeli Çevre Yüksek Mühendisi Bekir Tunçer, ‘Tıbbi Atık ve Sağlık Riskleri’ konusunda Eğitim Araştırma Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Dr. Aynur Atilla, ‘Tıbbi Atıkların Kontrolü Yönetmeliği’ konusunda da Ziraat Mühendisi Şinasi Ertan katılımcılara sunumlar gerçekleştirdiler.
Özellikle tıbbi atık konularında yaşanan aksaklıkların giderilebilmesi ve uygulamada birlikteliğin sağlanabilmesi amacıyla bu eğitimlerin gerçekleştirildiği, her yıl Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü nce düzenlendiği belirtildi. 

İHA


EN ÇOK OKUNANLAR

Otomobille mermer yüklü TIR çarpıştı: 2 ölü

1 Otomobille mermer yüklü TIR çarpıştı: 2 ölü

Para değil, onur işi...

2 Para değil, onur işi...

Samsunspor'da geniş kapsamlı savunma

3 Samsunspor'da geniş kapsamlı savunma

Anne ile oğlu trafik kazasında hayatını kaybetti

4 Anne ile oğlu trafik kazasında hayatını kaybetti

Suriyelilerin bıçaklı kavgasında 2 kişi yaralandı

5 Suriyelilerin bıçaklı kavgasında 2 kişi yaralandı

AK Parti Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı: Kahramanlık destanı

6 AK Parti Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı: Kahramanlık destanı

Yaşlı adam evinde ölü bulundu

7 Yaşlı adam evinde ölü bulundu

Ankara polisinden 'Kaz' operasyonu

8 Ankara polisinden 'Kaz' operasyonu

Bağcılar pompalı tüfekle soygun anı kameraya saniye saniye yansıdı

9 Bağcılar pompalı tüfekle soygun anı kameraya saniye saniye yansıdı

Siyasetin seviyesi düştü

10 Siyasetin seviyesi düştü