Oğlumun hayatını kurtardı

Afyonkarahisar askeri mühimmat deposunda meydana gelen patlamada şehit düşen ve bugün cenazesi Samsun'da toprağa verilecek olan Kıdemli Astsubay Başçavuş Bedri Nayim'in, verdiği bir emirle Samsunlu asker Emrah Çakır'ın hayatını kurtardığı ortaya çıktı.

Oğlumun hayatını kurtardı

\n  

\n
\n Baba Fevzi Çakır, "Oğlumun hayatını ona borçluyum" dedi.Samsun'da bugün düzenlenecek törenle son yolculuğuna uğurlanacak olan Şehit Kıdemli Astsubay Başçavuş Bedri Nayim'in, veteriner hekim olan Samsunlu Er Emrah Çakır'a patlamadan 3 dakika önce 'Git köpeklere bak' emri vererek hayatını kurtardığı ortaya çıktı.  
\n
\n  
\n
\n 3 DAKİKA ÖNCE GÖREV VERMİŞ
\n
\n Afyonkarahisar'da asreki mühimmat deposunda 25 askerin şehit olduğu patlamadan sağ olarak kurtulan 
\n
\n 27 yaşındaki Samsunlu Veteriner Hekim Emrah Çakır'ın emekli polis memuru olan babası Fevzi Çakır,  oğlunun hayatını şehit Kıdemli Astsubay Başçavuş Bedri Nayim'e borçlu olduğunu söyledi. Oğlunun, Afyonkarahisar'da yazıcı olarak vatani görevini yaparken, annesi Samsun'da yaşayan Kıdemli Astsubay Başçavuş Bedri Nayim ile tanıştığını belirten Çakır, "Emrah'ın veteriner hekimi olduğunu öğrenince askeriyeye ait eğitimli K9 köpeklerinin bakımını oğluma vermiş. Emrah, patlamanın olduğu depodayken, köpeklerden biri hastalanmış ve Başçavuş Nayim köpeğe bakması için oğlumu göndermiş. Emrah olay yerinden ayrıldıktan 3 dakika sonra da patlama meydana gelmiş" dedi.
\n
\n  
\n
\n EMİR HAYAT KURTARDI
\n
\n Oğlunun mühimmat deposundan ayrılıp yemekhanenin yanından geçerken patlamanın meydana geldiğini ifade eden baba Çakır, "Emrah'ın yanından geçtiği yemekhane çökmüş. O yara almadan kurtulmuş. Oğlum hayatta olduğu için mutluyum. Ancak diğer şehitlerimiz için gözyaşı döküyorum. Şehit Kıdemli Astsubay Başçavuş Bedri Nayim'in emri olmasaydı, bugün evladım hayatta olmayacaktı. Emrah kurtulduğu için buruk bir sevinç yaşıyorum ancak şehitlerimiz için içim yanıyor" diye konuştu. 
\n
\n  
\n
\n PSİKOLOJİSİ BOZULDU
\n
\n Olaydan sonra Afyonkarahisar'a giderek 3 gün orada kaldığını ifade eden emekli polis memuru Fevzi Çakır, "Oradaki manzarayı görünce dehşete kapıldım. Oğlumun olaydan sonra psikolojisi bozuldu. Birçok arkadaşını kaybetti, ruh sağlığı bozuldu. Yaşananlar takdiri ilahi ama bu kadar büyük acı varken, insan çok büyük mutluluk yaşayamıyor. Oğlum gibi diğer şehitlerimizin de kurtulmasını isterdim. Olayın bir sabotaj olduğuna da inanmıyorum" dedi.
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Hayati Tekin sahaya iniyor

1 Hayati Tekin sahaya iniyor

Sakarya'da rekor kırıldı

2 Sakarya'da rekor kırıldı

Samsunspor taraftarları akın etti...

3 Samsunspor taraftarları akın etti...

Samsun'da asansör boşluğuna düşen kişi öldü

4 Samsun'da asansör boşluğuna düşen kişi öldü

TCDD, Samsun'daki taşınmazını satıyor

5 TCDD, Samsun'daki taşınmazını satıyor

Samsun'da yaralı genç şoka girdi

6 Samsun'da yaralı genç şoka girdi

Samsun'da çatıdan düşen kişi ağır yaralandı! O anlar kamerada

7 Samsun'da çatıdan düşen kişi ağır yaralandı! O anlar kamerada

Tekin, adaylık için istişarede

8 Tekin, adaylık için istişarede

Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı değişecek mi?

9 Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı değişecek mi?

Samsunlular dikkat! Son 14 gün!

10 Samsunlular dikkat! Son 14 gün!