EĞİTİM-İŞ TEN EMNİYETE KINAMA

Eğitim-İş Samsun Şubesi Başkanı Rüstem Kara Ellerinde Türk bayrağı ile Eğitim-İş flamalarından başka bir şey olmayan eğitim emekçilerine biber gazı ve TOMA ile müdahale eden emniyet güçlerini kınıyoruz dedi\r\n

EĞİTİM-İŞ TEN EMNİYETE KINAMA
Eğitim ve Bilim İşgörenleri Sendikası (EĞİTİM-İŞ) Samsun Şubesi, Cumartesi günü Ankara?da meydana gelen olayları protesto etmek için basın açıklaması düzenledi. Eğitim-İş Samsun Şubesi Başkanı Rüstem Kara yaptığı açıklamada 20 Aralık 2014 Cumartesi günü Ankara Tandoğan Meydanı Türkiye tarihine kara bir leke olarak geçecek diye konuştu.
HUNHARCA SALDIRDILAR
Kara açıklamasını şöyle sürdürdü: Ülkenin dört bir yanından gelerek Ankara Tandoğan meydanını dolduran ve ellerinde Türk bayrağı ile Eğitim-İş flamalarından başka bir şey olmayan eğitim emekçilerine, huzurun teminatı olmakla övünen emniyet güçleri tarafından hunharca saldırıldı. 17 Aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonunu hatırlatmak, Türkiye deki emek sömürüsünü teşhir etmek ve eğitimde yaşanan erozyona dikkat çekmek amacıyla Tandoğan?da buluşup, yapacağımız kitlesel basın açıklamasına benzeri görülmemiş, faşist bir tutumla, hiçbir uyarıda bulunmadan biber gazı ve TOMA ile müdahale edildi. Türkiye Cumhuriyeti nin Atatürkçü, çağdaş, ilerici ve demokrat eğitim çalışanlarına yapılan bu saldırının muhatabı olan AKP iktidarını, İçişleri Bakanını ve emniyet güçlerini kınıyoruz.

Mert Volkan GÜN 


EN ÇOK OKUNANLAR

Aracını vermek istemeyince bıçaklandı

1 Aracını vermek istemeyince bıçaklandı

Milletvekilleri Genel Kurulu oturumu bittikten sonra fotoğraf çektirdiler

2 Milletvekilleri Genel Kurulu oturumu bittikten sonra fotoğraf çektirdiler

Başkent'te trafik kazası: 2 yaralı

3 Başkent'te trafik kazası: 2 yaralı