Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

CHP Lİ GENÇLER KUBİLAY I ANDI

CHP İlkadım İlçe Gençlik Kolları üyeleri, İzmir in Menemen İlçesi’nde 84 yıl önce şehit edilen Asteğmen Mustafa Fehmi Kubilay ı andı\r\n

CHP Lİ GENÇLER KUBİLAY I ANDI
CHP İlkadım İlçe Gençlik Kolları üyeleri, Samsun un İlkadım ilçesi İstiklal Caddesi Süleymaniye Geçidi nde Menemen’de 23 Aralık 1930’da şehit edilen Mustafa Fehmi Kubilay’ı andı. Bir dakikalık saygı duruşu ve okunan İstiklal Marşı nın ardından, CHP İlkadım İlçe Gençlik Kolları Başkanı Kadir Bayraktar, açıklama yaparak, Asteğmen öğretmen Mustafa Fehmi Kubilay’ın ‘devrim şehidi’ olarak aramızdan ayrılışının yıldönümünde en acı duygularımızla anıyoruz dedi.
YILMAYACAĞIZ
Bayraktar açıklamasını şöyle sürdürdü: Kubilay, cumhuriyete, Atatürk ilke ve devrimlerine yürekten bağlı korkusuz bir Türk genciydi. Kubilay ayni zamanda bir öğretmendi de . Büyük önder Atatürk öğretmenler yeni nesil sizlerin olacaktır diyerek öğretmelerin değerini buna benzer bir çok söylemle dile getirmiştir. Ancak şimdi yeni Türkiye’de öğretmenler coplanıyor, tutuklanıyor, yerler de sürükleniyor. Gerici düşüncenin önünde diz çökmeyeceğiz. Bizler Atatürk ilke ve devrimlerini, Cumhuriyetimizi yaşatma yolunda ilerlemekten, bu uğurda kaybettiklerimiz canımız dahi olsa asla yılmayacağız. Cumhuriyetimizin değerlerine sahip çıkmak için canı pahasına mücadele eden ve bu mücadelede Cumhuriyetimizi kaybettirmeyip, canını kaybeden devrim şehidi öğretmen Kubilay ı saygıyla anıyoruz.

Mert Volkan GÜN


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunda dağa evet yazdılar

1 Samsun'da dağa 'evet' yazdılar

Karadenizde amatör balıkçıların tehlikeli balık avı

2 Karadeniz'de amatör balıkçıların tehlikeli balık avı

Çiftlik Caddesinde hayatı durduran an

3 Çiftlik Caddesi'nde hayatı durduran an

Samsunda bugün okullar tatil mi edildi

4 Samsun'da bugün okullar tatil mi edildi?

Cumhurbaşkanı Erdoğan Samsunda

5 Cumhurbaşkanı Erdoğan Samsun'da

Eski Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç Onlar teröristlerin dostu

6 Eski Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç: 'Onlar teröristlerin dostu'

Kehanete bakın

7 Kehanete bakın!..

Cumhurbaşkanı Erdoğan Samsunda

8 Cumhurbaşkanı Erdoğan Samsun'da

BAŞKAN SÖZ VERDİ

9 BAŞKAN SÖZ VERDİ

Muhteşem manzara

10 Muhteşem manzara