Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Hayalleri gerçek oldu

OMÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Resim-İş Eğitimi Bölümü mezunu 5 resim öğretmeni, hayalleri olan karma resim sergisini açtı\r\n

Hayalleri gerçek oldu
2003 yılında OMÜ Güzel Sanatlar Eğitim Fakültesi Resim-İş Eğitimi Bölümü’nden mezun olan ve Samsun’un farklı ilçelerinde resim öğretmenliği yapan Maksude Güney, Eda Demirci, Arzu Demirbilek, Esra Örkün Korkmaz ve Sevda Yılmaz isimli öğretmenler hayallerini kurdukları karma resim sergisini Piazza Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nde (AVM) açtı. Piazza AVM Sanat Galerisi’ndeki serginin açılışına Alaçam Kaymakamı Oğuz Alp Çağlar, OMÜ Güzel Sanatlar Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Metin Eker ve çok sayıda davetli katıldı.
5 FIRÇA RESİM SERGİSİ 
Açılış öncesi arkadaşları adına konuşan Resim Öğretmeni Maksude Güney, “Sergimizin adını ‘5 Fırça Resim Sergisi’ olarak adlandırdık. Beşimizin aynı anda sergi açmak hep hayalimizdi. OMÜ Güzel Sanatlar Eğitim Fakültesi Resim-İş Eğitim Bölümü’nden mezun olduk. Hepimiz şu anda Samsun’un çeşitli ilçelerinde resim öğretmeni olarak görev yapmaktayız. Yağlı ve akrilik boya karışık tekniklerle yapılmış resimlerimizi sergileyip insanların beğenisine sunduk. Bireysel veya kişisel sergilerimiz daha önceden oldu ama birlikte ilk defa sergi açıyoruz” dedi.
ONLARLA GURUR DUYDUM
Eski öğrencilerinin böyle bir sergi açmasından dolayı gurur duyduğunu ifade eden OMÜ Güzel Sanatlar Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Metin Eker, “Buradaki sanat eserlerinin sahipleri olan sanatçılarımız ile beraber eğitim ortamlarında bir arada çalıştık. Aradan yıllar geçmesine rağmen sanata halen bağlı olduklarını görmek ve üretimlerini sergilemek için bu tip olayları zorlamaları hoşuma gitti ve gurur duydum. Açılıştan sonra eserlerin kendileri ziyaretçilere birçok şeyi söyleyecektir” diye konuştu.

5 resim öğretmeninin yaptığı 33 eser, bir hafta boyunca Piazza AVM Sanat Galerisi’nde sergilenecek.


EN ÇOK OKUNANLAR

Yeni stattan son bilgiler

1 Yeni stattan son bilgiler

Samsunspor Trabzona gidiyor

2 Samsunspor Trabzon'a gidiyor

Samsunda eğitim uçağı piste inerken düştü

3 Samsun'da eğitim uçağı piste inerken düştü!

Osmanlıspor sorusu almadı

4 Osmanlıspor sorusu almadı...

Fındık üreticisine müjde

5 Fındık üreticisine müjde!

Samsun inşaat sektörü marka olma yolunda

6 Samsun inşaat sektörü marka olma yolunda

Bilal Erdoğan Samsunda

7 Bilal Erdoğan Samsun'da!

Samsunda minibüsle panelvan araç çarpıştı 4 yaralı

8 Samsun'da minibüsle panelvan araç çarpıştı: 4 yaralı

Maskeler o zaman düşecek

9 Maskeler o zaman düşecek...

Samsun merkezli 26 adrese uyuşturucu baskını 20 gözaltı

10 Samsun merkezli 26 adrese uyuşturucu baskını: 20 gözaltı