ÖĞRENCİLER KÖY OKULLARI İÇİN SEFERBER OLDU

Sinop Üniversitesi Akademik Genç Düşünce Öğrenci Kulübü, sosyal sorumluluk projesi kapsamında “Bir İhtiyaçta Sen Gider” projesi başlattı. \r\n

ÖĞRENCİLER KÖY OKULLARI İÇİN SEFERBER OLDU
Proje kapsamında, Durağan ilçesi Sarı Kadı ve Hacı Mahmutlu köylerindeki ilkokullardaki ihtiyaç sahibi öğrencilere yardımlar yapıldı. Yardım kapsamında öğrencilere; ayakkabı, mont, pantolon, kırtasiye malzemesi ve Sinop Üniversitesi’ni tanıtan hediyeler verildi. 
Yardımları teslim etmek için, kulübün akademik danışmanı Yrd. Doç. Doç. Mustafa Öztoprak, kulüp yönetici ve üyeleri ve İlahiyat Fakültesi Sekreteri İzzet Sonses Durağan ilçesi Sarı kadı ve Hacı Mahmutlu köylerine bir gezi düzenledi. Gezi kapsamında, toplanan yardımlar, üniversite öğrencileri tarafından miniklere bizzat teslim edildi. Öğrencilerin sevinçleri gözlerinden okunurken bazıları hayatında ilk defa gördüğünü söylediği hediyelerin şaşkınlığını yaşadı. Okuldaki öğretmenler ise yapılan yardımların kendileri ve çocuklar için çok değerli olduğunu, yardımda bulunanlara bu çerçevede minnettar olduklarını belirtti.
Program esnasında öğrencilere bir konuşma yapan Yrd. Doç. Dr. Mustafa Öztoprak, “Bugün sizler, ilkokul sıralarındasınız. Üniversitedeki ağabey ve ablalarınız, sizlerin ihtiyaçlarını gidermek için harçlıklarını gönüllülük esasına göre sizlerle paylaşmak için buraya geldiler. Yarın sizler de onların yerini aldığınızda, kalemi, silgisi, ayakkabısı, pantolonu olmayan arkadaşlarınıza yardım etmeyi ihmal etmemeniz gerekir. Üniversitede okuyan sizlerin de karşınızda bulunan ağabey ve ablalarınız, sizlerle aynı ortamı paylaşmak, yaşadığınız yerleri görmek için geldiler. Buraya sizi ziyarete gelen ağabey ve ablalarınız da dün burada, sizlerin sıralarınızda okudular. Eğer derslerinize iyi çalışır ödevlerinizi iyi yaparsanız yarın onların yerlerinde sizler olacaksınız. Belki de yarın ülkeyi yönetecek bireyler, okullardaki öğretmenler, mühendisler, doktorlar, işadamları sizlerin arasından çıkacaktır” dedi.
Program, öğrenci ve öğretmenlere yapılan ikramların yenilmesiyle birlikte sona erdi.


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor taraftarından kombine isyanı

1 Samsunspor taraftarından kombine isyanı

Samsunsporda imzalar an meselesi

2 Samsunspor'da imzalar an meselesi

Samsunda emekli astsubay karısını kafasından bıçakladı

3 Samsun'da emekli astsubay karısını kafasından bıçakladı

Genç futbolcu serinlemek için girdiği sulama kanalında boğuldu

4 Genç futbolcu serinlemek için girdiği sulama kanalında boğuldu

Lokantada tüp patladı 3 yaralı

5 Lokantada tüp patladı: 3 yaralı

Deaflympıcste günün müsabaka raporu

6 Deaflympıcs'te günün müsabaka raporu

Köpek gezdirme tartışması cinayetle bitti 1 kişi hayatını kaybetti 1 yaralı

7 Köpek gezdirme tartışması cinayetle bitti: 1 kişi hayatını kaybetti 1 yaralı

Katar Emiri Thani mahkeme kararıyla otelini tahliye ettirdi

8 Katar Emiri Thani mahkeme kararıyla otelini tahliye ettirdi

Kadirlide silahlı saldırı 1 ölü, 1 yaralı

9 Kadirli'de silahlı saldırı: 1 ölü, 1 yaralı

Sakaryada dev uyuşturucu operasyonu

10 Sakarya'da dev uyuşturucu operasyonu