Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

ÖĞRENCİLER KÖY OKULLARI İÇİN SEFERBER OLDU

Sinop Üniversitesi Akademik Genç Düşünce Öğrenci Kulübü, sosyal sorumluluk projesi kapsamında “Bir İhtiyaçta Sen Gider” projesi başlattı. \r\n

ÖĞRENCİLER KÖY OKULLARI İÇİN SEFERBER OLDU
Proje kapsamında, Durağan ilçesi Sarı Kadı ve Hacı Mahmutlu köylerindeki ilkokullardaki ihtiyaç sahibi öğrencilere yardımlar yapıldı. Yardım kapsamında öğrencilere; ayakkabı, mont, pantolon, kırtasiye malzemesi ve Sinop Üniversitesi’ni tanıtan hediyeler verildi. 
Yardımları teslim etmek için, kulübün akademik danışmanı Yrd. Doç. Doç. Mustafa Öztoprak, kulüp yönetici ve üyeleri ve İlahiyat Fakültesi Sekreteri İzzet Sonses Durağan ilçesi Sarı kadı ve Hacı Mahmutlu köylerine bir gezi düzenledi. Gezi kapsamında, toplanan yardımlar, üniversite öğrencileri tarafından miniklere bizzat teslim edildi. Öğrencilerin sevinçleri gözlerinden okunurken bazıları hayatında ilk defa gördüğünü söylediği hediyelerin şaşkınlığını yaşadı. Okuldaki öğretmenler ise yapılan yardımların kendileri ve çocuklar için çok değerli olduğunu, yardımda bulunanlara bu çerçevede minnettar olduklarını belirtti.
Program esnasında öğrencilere bir konuşma yapan Yrd. Doç. Dr. Mustafa Öztoprak, “Bugün sizler, ilkokul sıralarındasınız. Üniversitedeki ağabey ve ablalarınız, sizlerin ihtiyaçlarını gidermek için harçlıklarını gönüllülük esasına göre sizlerle paylaşmak için buraya geldiler. Yarın sizler de onların yerini aldığınızda, kalemi, silgisi, ayakkabısı, pantolonu olmayan arkadaşlarınıza yardım etmeyi ihmal etmemeniz gerekir. Üniversitede okuyan sizlerin de karşınızda bulunan ağabey ve ablalarınız, sizlerle aynı ortamı paylaşmak, yaşadığınız yerleri görmek için geldiler. Buraya sizi ziyarete gelen ağabey ve ablalarınız da dün burada, sizlerin sıralarınızda okudular. Eğer derslerinize iyi çalışır ödevlerinizi iyi yaparsanız yarın onların yerlerinde sizler olacaksınız. Belki de yarın ülkeyi yönetecek bireyler, okullardaki öğretmenler, mühendisler, doktorlar, işadamları sizlerin arasından çıkacaktır” dedi.
Program, öğrenci ve öğretmenlere yapılan ikramların yenilmesiyle birlikte sona erdi.


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun Haber Samsunda parkta cinayet

1 Samsun Haber: Samsun'da parkta cinayet!

Samsunspor Samsunda dev zirve

2 Samsunspor: Samsun'da dev zirve

Samsunspor Abdülkerime mesaj yağmuru

3 Samsunspor: Abdülkerim'e mesaj yağmuru

Samsun Haber Samsun olimpiyat renklerine boyanıyor

4 Samsun Haber: Samsun olimpiyat renklerine boyanıyor

Samsun Haber Samsuna şehit ateşi düştü

5 Samsun Haber: Samsun'a şehit ateşi düştü!

Samsunspor Samsunsporda beklenen gün geldi

6 Samsunspor: Samsunspor'da beklenen gün geldi

Samsunspor Samsunspora rekor ceza

7 Samsunspor: Samsunspor'a rekor ceza

Samsun Haber Samsunda silahlı saldırı 1 yaralı

8 Samsun Haber: Samsun'da silahlı saldırı: 1 yaralı

 Parkta oturan genci tüfekle öldürene 13 yıl hapis

9 Parkta oturan genci tüfekle öldürene 13 yıl hapis

Rahat bırakın

10 Rahat bırakın!..