Belediye payı ndan 6 ay kesinti yok

Başbakan Davutoğlu, Büyükşehir belediyelerimize bağlı kuruluşlara, il ve ilçe belediyelerimize genel bütçeden gönderilen paydan 6 ay boyunca kesinti yapılmaması kararı alınmıştır dedi.\r\n

 Belediye payı ndan 6 ay kesinti yok
AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet  Davutoğlu, partisinin Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı nda yaptığı konuşmada, Büyükşehir belediyelerimize bağlı kuruluşlara, il ve ilçe belediyelerimize genel bütçeden gönderilen paydan 6 ay boyunca kesinti yapılmaması kararı alınmıştır ifadelerini kullandı.

Kamu düzeninden taviz verilemez

Başbakan Davutoğlu, 6-7 Ekim olaylarından iki önemli sonuç çıkardıklarını belirterek, Bir, hiçbir suretle kamu düzeninden taviz verilemez. Kamu düzeninden taviz verildiği zaman çözüm süreci de işlemez hale gelir. Onun için şu anda Meclisimizde olan iç güvenlik reformu ve özgürlüklerin korunması paketini hazırladık. Edirne den Hakkari ye kadar Türkiye nin her bir ilinde, ilçesinde, kasabasında, köyünde kamu düzeni tam anlamıyla tesis edilecektir, edilmiştir ve korunmaya devam edilecektir şeklinde konuştu.

Çözüm süreciyle ilgili, Olumlu yönde gelişmelerin olduğunu ifade eden Başbakan Davutoğlu,   Hep beraber bunları inşallah takip ederek, bu süreci hayırlısıyla bir daha ülkemizin hiçbir köşesinde, hiçbir annenin ağlamaması, hiçbir ocağa evlat acısı düşmemesi için kararlılıkla bu yolu sürdüreceğiz dedi.

Başbakan Davutoğlu, Vatandaşlarımız Edirne de nasıl dükkanlarını güvenle açıyorlarsa, duayla açıyorlarsa, başlarına herhangi bir şeyin gelmeyeceğine eminlerse, bu emniyeti ve güveni Hakkari de de Van da da Diyarbakır da da Bitlis te de ülkenin her bir köşesinde sağlayacağız. Bu emniyeti tehdit edenlere karşı da hiçbir şekilde herhangi bir müsamaha gösterilmeyecek. Bu konuda hükümetimizin kararlılığı kesindir ifadelerini kullandı.

Davutoğlu, Balkan Harbi nde omuz omuza savaşmış olanlar, İstiklal Savaşı nda, Çanakkale Savaşı nda, Allahuekber Dağları nda omuz omuza savaşmış olanlar ve onların torunları, nasıl geçmişte beraberlerse ebediyete kadar da beraber olacaklar. Çözüm süreci, böylesine et ve tırnak gibi birbirine geçmiş milletimizin değişik kesimleri arasına fitne sokmak isteyenlere karşı verilen en doğrudan cevaptır dedi.

Önce Şişli yi çöz sonra gel karşımıza

Başbakan Davutoğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü:

Ben Kılıçdaroğlu na birçok kere söylediğim, yaptığım çağrıyı buradan da yapıyorum: Biraz büyük düşün. Büyük düşünmek zor ama bari Şişli ölçeğinde düşün. Bırak Türkiye ölçeğini, bırak dünya ölçeğini bari Şişli ölçeğinde düşün. Bir ilçe ölçeğinde orayı bir çöz, sonra gel karşımıza konuş.


EN ÇOK OKUNANLAR

Dünkü Çocuklar'dan THM konseri

1 Dünkü Çocuklar'dan THM konseri

Real Madrid tur kapısını araladı

2 Real Madrid tur kapısını araladı

Kızılcahamamlı çiftçiye tohum desteği

3 Kızılcahamamlı çiftçiye tohum desteği

Fatih'teki cinayetin şüphelisi gözaltına alındı

4 Fatih'teki cinayetin şüphelisi gözaltına alındı