24 şehide veda

Afyon'daki patlamada şehit olan askerler için GATA'da tören düzenlendi. Şehitler daha sonra defnedilmek üzere memleketlerine gönderildi. Şehitlerden Onur Dülger'in annesi Trabzon'daki cenaze töreninde ''Ben seni buradan böyle mi gönderdim, bugün senin düğ

24 şehide veda

\n Afyonkarahisar'daki patlamada şehit olan askerler için Gülhane Askeri Tıp Akademisi'nde (GATA) tören düzenlendi.Basın mensuplarının alınmadığı törene, şehitlerin yakınları, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hayri Kıvrıkoğlu, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Murat Bilgel, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Mehmet Erten ile üst düzey komutanlar katıldı.Türk bayrağına sarılı şehit cenazeleri törenin ardından ambulanslarla ve askeri cenaze araçlarıyla GATA'dan çıkarıldı.Şehit askerlerden 13'ü Etimesgut Askeri Havalimanı'ndan, 5'i Güvercinlik Askeri Havalimanı'ndan, 4'ü ise karayoluyla memleketlerine gönderilirken, 2'sinin cenazesi ise Ankara'da toprağa verilecek.

\n

\n 'BUGÜN SENİN DÜĞÜN GÜNÜN'
\n Eski Trabzonspor Genel Sekreteri Zekai Fırat Dülger'in oğlu Onbaşı Onur Fikret Dülger naaşı, askeri uçakla Trabzon'a getirildi. Dülger'in naaşı, Türk bayrakları asılan araçlardan oluşan bir konvoy eşliğinde Beşirli Mahallesi'ndeki evine getirildi. Şehit Dülger'in evinin önüne gelen annesi Figen Dülger, ''Ben seni buradan böyle mi gönderdim, bugün senin düğün günün'' diyerek fenalık geçirdi.

\n

\n BABASINDAN SON ÖPÜCÜK
\n Şehit Er Abdullah Tokgöz'ün cenazesi Konya'da toprağa verildi. Şehidin cenazesi, çok sayıda aracın katıldığı konvoyla Türk bayraklarıyla donatılan baba ocağına ulaştırıldı. Burada baba Faruk Tokgöz, oğlu için helallik istedi. Tokgöz'ün cenazesi ardından Mürşit Pınar Camisi'ne götürüldü. Baba Faruk Tokgöz, burada oğlunun fotoğrafını ve Türk bayrağına sarılı tabutunu öptü.

\n

\n ŞEHİTLERİN KİMLİKLERİ
\n Şehitlerin kimlikleri şöyle: "Astsubay Kıdemli Başçavuş Bedri Nayim, Astsubay Kıdemli Çavuş Murat Düger, uzman çavuşlar Hüseyin Apaydın ve Cüneyt Akkuş, onbaşılar Emre Yıldırım, Faruk Ergenç, Emrah Aral, Emrah Kartal, Hayri Kaya, Ahmet Sandalcı, Mehmet Emre Özer, Hüseyin Gökhan Eriç, Tolga Taştan, Ahmet Tosun, Burak Ümit Gedik, Onur Fikret Dülger, Mücahit Coşkun, Barış Öztürk, Mehmet Emin Çağun, Mehmet Burak Kaplan, Fatih Şalgam, erler Ayhan Kurtçu, Abdullah Tokgöz, Bayram Uluer ve Kadir Aydın.''24 askerin kimlik tespiti Ankara Adli Tıp Kurumu'nda ailelerden alınan DNA örnekleriyle gerçekleştirilmişti.

\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Kavgaya karışıp kaçarken polis otosuna çarptılar

1 Kavgaya karışıp kaçarken polis otosuna çarptılar

Fethiye'de fırtına ve yağış evlerin çatısını ve seraları uçurdu, ağaçları devird

2 Fethiye'de fırtına ve yağış evlerin çatısını ve seraları uçurdu, ağaçları devird