Bu hafta 8 film vizyona girecek

Oscar ödüllü aktör Russell Crowe un yönetmenliğini yapıp, başrolünde Olga Kurylenko, Yılmaz Erdoğan ve Cem Yılmaz ile birlikte oynadığı Son Umut yarın vizyona girecek.\r\n

Bu hafta 8 film vizyona girecek
Oscar ödüllü aktör Russell Crowe un yönetmenliğini yapıp, başrolünde Olga Kurylenko, Yılmaz Erdoğan ve Cem Yılmaz ile birlikte oynadığı Son Umut yarın vizyona girecek.

Çekimleri İstanbul, Fethiye ve Avustralya da gerçekleştirilen filmin İstanbul daki çekimlerinde Topkapı Sarayı, Sultanahmet Camisi, Haydarpaşa Tren Garı ve Yerebatan Sarnıcı gibi tarihi yerler kullanıldı.

Filmde, Russell Crowe un canlandırdığı ve Çanakkale Savaşı ndan dört yıl sonra savaşa gönderdiği üç oğlunun kaderini öğrenmek üzere İstanbul a gelen Avustralyalı çiftçi Connor ın hikayesi anlatılıyor.

Son Umut bir babanın oğullarını ararken yaşadığı süreci konu alırken, savaşın yıkıcı etkisini her iki tarafın gözünden, daha geniş bir bakış açısıyla beyazperdeye yansıtıyor.

Nikahta Keramet var mı?

Bandar Albuliwi ve Ghazi Albuliwi ikilisinin yönetmenliğini üstlendiği film, Yeşil Kart almak isteyen İsrailli bir genç kadının, doğma büyüme New Yorklu olan Filistin asıllı bir aileye mensup, yalnız ve mutsuz Arafat ile sahte evlilik yapması üzerine kurulu bir romantik komedi.

ABD, İsrail ve Ürdün ortak yapımı filmin başrollerini Hiam Abbass, Ghazi Albuliwi ve Omer Barnea paylaşıyor.

Ortadoğu da giderek artan şiddet, geçimsizlik ve etnik çatışmanın içinden yepyeni bir ses çıkarıp bu duruma ara verdirmeye çalışan bu komedi, aynı zamanda dram unsurlarını da barındırıyor.

Yusuf Yusuf

Ali Sunal, Burak Satıbol, Oya Başar ile Sinem Öztürk ün oynadığı Yusuf Yusuf komedi meraklılarının ilgisini çekmeye aday.

Ersoy Güler in yönettiği film çocukluğundan beri arabalara, otomobil yarışlarına ilgi duyan ve hep rallici olma hayali kuran, ancak hayat şartlarına yenilip, Ankara da dolmuş şoförü olmuş Yusuf un aksiyon dolu bir o kadar da komik hikayesini konu alıyor.

Aşk-ı Suzan

Murat Tüter in yönetmenliğini yaptığı Aşk-ı Suzan filminin başrollerinde Emre Kentmenoğlu ve Sezen Aray rol aldı.

Dram türündeki film, mecazi aşktan ilahi aşka yol alan bir dervişin İstanbul da Musevi bir kızla geçen aşk hikayesini anlatıyor.

Film, aşık olacağı kızın yüzünü rüyasında gören ve bu rüyanın esrarını şeyhine sorduğunda Gördüğün rüyanın peşine git. Çünkü bir kadına aşık olmasını bilmeyen Allah aşkı nedir bilemez cevabını alınca şaşıran Derviş Ragıp ın sarsıcı imtihanını anlatırken, seyirciye Aşk algısını sorgulatmayı da amaçlıyor.

Rec 4: Kıyamet Gecesi

Jaume Balaguero nun yönettiği ve Manuela Velasco, Hector Colome, Maria Alfonsa Rosso ile Paco Manzanedo nun oynadığı Rec 4: Kıyamet Gecesi , korku ve aksiyon meraklılarını sinema salonlarına çekmeyi amaçlıyor.

İspanyol korku filmi serisinin uzun süredir beklenen son bölümünde, dev bir tankerin içinde sağ kalan bir grup insan, hayatlarını korumak için mutasyona uğramış zombi sürülerine meydan okuyor.

İki Gün ve Bir Gece

Jean Pierre Dardenne ile kardeşi Luc Dardenne in yönettiği filmin başrollerinde Marion Cotillard, Fabrizio Rongione, Pili Groyne ve Catherine Salee oynuyor.

Belçika yapımı ve dram türündeki filmin konusu şöyle:

30 yaşındaki Sandra işten atılması karşılığında iş arkadaşlarının yüklü bir ikramiye alacaklarını öğrenir. Kocasının yardımıyla iş arkadaşlarını bu ikramiyeden vazgeçirmek ve işini korumak için yalnızca bir haftası vardır.

İnsanları Seyreden Güvercin

İsveç sinemasının usta yönetmenlerinden Roy Andersson un İkinci Kattan Şarkılar ve Siz, Yaşayanlar filmlerinin ardından çektiği Yaşayanlar üçlemesinin son filmi İnsanları Seyreden Güvercin izleyici ile buluşacak.

71. Venedik Film Festivali nde Altın Aslan ödülünü alarak dikkatleri üzerine çeken filmin oyuncu kadrosunda Holger Andersson, Nils Westblom, Charlotta Larsson ve Viktor Gyllenberg yer alıyor.

Çağdaş zamanların Don Kişot ve Sanço Panza sı gibi iki gezgin satıcıyı izleyerek günümüzün, geçmişin ve geleceğin karmakarışık dünyasına absürd ve gerçekçi bir bakış atan film; yaşamın ihtişamı ve insanoğlunun kırılganlığına dikkatleri çekmeyi amaçlıyor.

Ayı Paddington

Televizyonda ve video oyunlarıyla yaptığı işlerle adını duyuran Paul King in yönetmenliğini üstlendiği Ayı Paddington filminin seslendirme kadrosunda Ben Whishaw, Nicole Kidman, Hugh Bonneville, Jim Broadbent, Julie Walters ve Peter Capaldi gibi isimler yer alıyor. 

Sevimli ayıcık Paddington ın seslendirmesini ise son dönemin parlayan yıldızı Ben Whishaw üstleniyor.

İngiltere, Fransa ve Kanada ortak yapımı filmde; sevimli ayının Londra da kendine bir yuva bulmak için İngiltere ye ayak basmasıyla başına gelen komik olaylar anlatılıyor.


EN ÇOK OKUNANLAR

Elazığ'da trafik kazası: 4 yaralı

1 Elazığ'da trafik kazası: 4 yaralı