Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

ÇAKIR DAN KÜLTÜR MAHALLESİ YORUMU

Gazeteci-yazar Elif Çakır, Canik Belediyesi tarafından yapılan ve içinde dershanelerin dönüşümüne model oluşturan etüt merkezlerinin de bulunduğu Mevlana Eğitim, Kültür ve Yaşam Kampüsü nü “kültür mahallesi” olarak nitelendirdi. \r\n

ÇAKIR DAN  KÜLTÜR MAHALLESİ  YORUMU
MÜSİAD tarafından düzenlenen 17-25 Aralık Dost Modern Darbe Süreci konulu konferansa katılmak üzere Canik e gelen gazeteci-yazar Elif Çakır, Canik Belediyesi tarafından Belediyeevleri Mahallesi nde yapılan Mevlana Eğitim, Kültür ve Yaşam Kampüsü nü ziyaret etti.
Canik Belediye Başkanı Osman Genç i makamını da ziyaret eden Çakır, ziyaretin ardından Başkan Genç in eşi Nimet Genç ve MÜSİAD üyesi Elif Coşkun Bilgin ile birlikte gezdiği Mevlana Eğitim, Kültür ve Yaşam Kampüsü nü kültür mahallesi olarak nitelendirdi.
“TÜRKİYE DE BÖYLE KAMPÜS GÖRMEDİM”
İçerisinde dershanelerin dönüşümüne model olan Kariyer Gelişim Merkezi, Canik Akıl Küpü Etüt Merkezi, Gençlik Merkezi, anaokulları, kreş, kadınlar için 8 Mart Aile Okulu ve Eğitim Merkezi, yaşlılar için İkinci Bahar Yaşam Merkezi ile çok amaçlı salonun bulunduğu kampüse hayran kalan Çakır, Türkiye de böyle bir kampüs görmediğini söyledi. Böyle bir eğitim kampüsü kazandırdığı için Başkan Genç i tebrik eden Çakır, Burası adeta bir kültür mahallesi. Türkiye nin çok yerini gezdim ama böyle bir eğitim, kültür kampüsü görmedim dedi.
CANİK TE DERSHANELER YILLAR ÖNCE DÖNÜŞTÜ
Kampüs hakkında bilgi alan Çakır, Canik Belediyesi dershaneleri yıllar önce dönüştürmüş. Yine Aile Bakanlığı’ndan önce Aile Okulları kurmuş. Bunu öğrendiğimde hem şaşırdım hem de hayranlığımı gizleyemedim. Canik Belediyesi nin yaptığı bu tür yatırımlar Türkiye deki diğer belediyelere de örnek olmalıdır. Demek ki Türkiye birçok gündemle boğuşurken, Canik te güzel işler de oluyormuş. Canik, vizyonu yüksek bir Belediye Başkanına sahip olduğu için çok şanslı diye konuştu.


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor 3 takımı geçebildi

1 Samsunspor 3 takımı geçebildi

HERŞEY HOCAYA BAĞLI

2 HERŞEY HOCAYA BAĞLI

Samsun ve Sinop birbirini destekliyor

3 Samsun ve Sinop birbirini destekliyor

Sağlıkçılara izin yasağı

4 Sağlıkçılara izin yasağı

Samsuna elektronik kelepçe

5 Samsun'a elektronik kelepçe

Bakan Müezzinoğlundan kıdem tazminatı açıklaması

6 Bakan Müezzinoğlu'ndan kıdem tazminatı açıklaması

Otogarda kaçak  sigara baskını

7 Otogarda kaçak sigara baskını

SAMSUNSPORA AĞIR FATURA

8 SAMSUNSPOR'A AĞIR FATURA

Taklit gıdalardan uzak durun

9 Taklit gıdalardan uzak durun

Uyuşturucu sevkiyatına otogarda operasyon

10 Uyuşturucu sevkiyatına otogarda operasyon