Herkes Cumhurbaşkanı makamına saygı göstermeli

Başbakan Davutoğlu, Kim olursa olsun Cumhurbaşkanı makamına saygı göstermeli dedi.\r\n

Herkes Cumhurbaşkanı makamına saygı göstermeli
Başbakan Ahmet Davutoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan a hakaret ettiği gerekçesiyle bir gencin tutuklandığına ilişkin soruya, Kim olursa olsun, Cumhurbaşkanı makamına saygı göstermesi gerekir. Bu konu, hukuki bir konu karşılığını verdi.

Davutoğlu, ATO Congresium da, devlet koruması altındaki gençlere yönelik istihdam için kura çekim töreninde, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Başbakan Davutoğlu, törendeki konuşmasında, gençlere kendi hayatından örnekler verdiği ve yetim büyüdüğünü anlattığının hatırlatılması üzerine, İrade olduğu zaman, insan tüm zorlukları aşar ama ben çok şanslıydım ki kendi annem gibi merhamet gösteren bir anne elinde büyüdüm. Herkesin başına gelebilecek şeyler bunlar diye konuştu.

Bir gazetecinin, Hemşehriniz, 16 yaşında bir çocuk Cumhurbaşkanına hakaretten tutuklandı. O konuyu da sormak isteriz sözleri üzerine, Davutoğlu, Bakın bu, bu konuyla ilgili değil, tamam mı? Kim olursa olsun, Cumhurbaşkanı makamına saygı göstermesi gerekir. Bu konu, hukuki bir konu diye konuştu.

Davutoğlu nun, istihdam töreni gibi güzel bir etkinlik ile Cumhurbaşkanına hakaret eden gencin durumu arasında nasıl ilişki kurulabildiği yönündeki sorusu üzerine gazeteci, Gençlerle ilgili soru olduğu için tekrar yönelttim dedi. Bunun üzerine Davutoğlu, Gençlerin hepsine sahip çıkarız, hiç merak etmeyin dedi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, daha sonra gençlerle sohbet etti ve bazı çocukları sevdi.


EN ÇOK OKUNANLAR