DİLEK ÖĞRETMENE SEVGİ SELİ

Samsun’un Çarşamba ilçesi Kumköy İlkokulu’nda öğretmenlik yapan ve Varkey Gems Vakfı Küresel Öğretmen Ödülü Komitesi’nin seçtiği “dünyada en iyi 50 öğretmen” arasında yer alan Dilek Livaneli, Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Eğitim Fakültesi tarafından, ü

DİLEK ÖĞRETMENE SEVGİ SELİ
Çarşamba ilçesine 15 kilometre uzaklıktaki Kumköy İlkokulu’nda yaptığı çalışmalarla fark oluşturan Livaneli, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Samsun’da 2012’de “yılın öğretmeni” seçildi. Son olarak Hint asıllı iş adamı Sunny Varkey’in eğitim alanında projeler geliştirmek amacıyla kurduğu ve onursal başkanlığını eski ABD Başkanı Bill Clinton’ın üstlendiği Varkey Gems Vakfı (Varkey GEMS Foundation) tarafından düzenlenen “Küresel Öğretmen Ödülü Komitesi”nin (The Global Teacher Prize) seçtiği en iyi 50 öğretmen arasında yer aldı. Livaneli, böylece dünya çapında 5 bin öğretmenin arasından ilk kez son 50’ye kalan tek Türk öğretmen oldu
Eğitim Fakültesi Konferans Salonu’nda düzenlenen söyleşiye Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sevilhan Mennan, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yavuz Bayram, ilköğretim Bölüm Başkanı Prof. Dr. Murat Taş, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.
Söyleşinin açılış konuşmasını ilköğretim Bölüm Başkanı Prof. Dr. Murat Taş yaptı. Livaneli’nin katılımından duyduğu memnuniyeti dile getiren Prof. Dr. Murat Taş başarı dileklerinde bulundu.
“Sizi aramızda görmekten çok mutluyuz” diyen Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sevilhan Mennan da, 127 ülkeden, 5 bin aday arasında ilk 50’ ye girmeyi başaran Dilek öğretmenle gurur duyduğunu söyledi.
“BENCE DÜNYANIN EN ONURLU MESLEĞİ ÖĞRETMENLİKTİR”
Elde ettiği bu başarı dolayısıyla çok mutlu olduğunu söyleyen Livaneli, 12 yıllık öğretmenlik hayatındaki başarı öyküsünü ve anılarını öğrencilerle paylaştı. “Burada size bir öğretmenin hikayesini anlatacağım” diyerek sözlerine başlayan Livaneli, “Mesleğinizi çok sevin asla karamsarlığa kapılmayın, olumsuz düşünmeyin. Ben 12 yıllık öğretmenlik hayatımda hep köylerde çalıştım. Mesleğinizde yaşayacağınız olumsuzluklar sizi yıldırmasın. Sizler de köylere atanabilirsiniz ama her şey sizlerin elinde. Bence dünyanın en onurlu mesleği öğretmenliktir. Kendinize inanın, sonrasında başarı kendiliğinden geliyor” dedi.
Dilek Livaneli Kumköy İlkokulu’nda gerçekleştirdiği çalışmalardan da söz etti. Azmin elinden hiçbir şeyin kurtulamayacağını belirten Livaneli; 5 yıldan bu yana görev yaptığı okulun iç donanımını ve fiziki şartlarını hangi koşullarda düzelttiğini ve “Okulum gençleşiyor” projesi gibi hayata geçirdiği sosyal içerikli projelerini anlattı.
Söyleşinin ardından Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yavuz Bayram, Dilek öğretmene çiçek takdim etti. Dilek Livaneli öğretmen adayı öğrencilerle bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi.

İHA


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun Valisi Kaymak, görevi devretti

1 Samsun Valisi Kaymak, görevi devretti

Samsunspor'a 720 bin TL daha

2 Samsunspor'a 720 bin TL daha

Samsun'da araştırmacıların işini kolaylaştıracak yazılım

3 Samsun'da araştırmacıların işini kolaylaştıracak yazılım

Samsunspor'da moraller bozuktu

4 Samsunspor'da moraller bozuktu

Samsun AK Parti'de Karaduman dönemi

5 Samsun AK Parti'de Karaduman dönemi

Almanya'da korkunç ölüm: Sosyete şokta!

6 Almanya'da korkunç ölüm: Sosyete şokta!

Samsunsporlu Cebe: İşimize bakıyoruz

7 Samsunsporlu Cebe: İşimize bakıyoruz

Samsunspor'da Gaziantep mesaisi

8 Samsunspor'da Gaziantep mesaisi

Kendileri küçük yürekleri büyük

9 Kendileri küçük yürekleri büyük

Hande Erçel ve Murat Dalkılıç ilk kez birlikte görüntülendi

10 Hande Erçel ve Murat Dalkılıç ilk kez birlikte görüntülendi