DİLEK ÖĞRETMENE SEVGİ SELİ

Samsun’un Çarşamba ilçesi Kumköy İlkokulu’nda öğretmenlik yapan ve Varkey Gems Vakfı Küresel Öğretmen Ödülü Komitesi’nin seçtiği “dünyada en iyi 50 öğretmen” arasında yer alan Dilek Livaneli, Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Eğitim Fakültesi tarafından, ü

DİLEK ÖĞRETMENE SEVGİ SELİ
Çarşamba ilçesine 15 kilometre uzaklıktaki Kumköy İlkokulu’nda yaptığı çalışmalarla fark oluşturan Livaneli, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Samsun’da 2012’de “yılın öğretmeni” seçildi. Son olarak Hint asıllı iş adamı Sunny Varkey’in eğitim alanında projeler geliştirmek amacıyla kurduğu ve onursal başkanlığını eski ABD Başkanı Bill Clinton’ın üstlendiği Varkey Gems Vakfı (Varkey GEMS Foundation) tarafından düzenlenen “Küresel Öğretmen Ödülü Komitesi”nin (The Global Teacher Prize) seçtiği en iyi 50 öğretmen arasında yer aldı. Livaneli, böylece dünya çapında 5 bin öğretmenin arasından ilk kez son 50’ye kalan tek Türk öğretmen oldu
Eğitim Fakültesi Konferans Salonu’nda düzenlenen söyleşiye Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sevilhan Mennan, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yavuz Bayram, ilköğretim Bölüm Başkanı Prof. Dr. Murat Taş, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.
Söyleşinin açılış konuşmasını ilköğretim Bölüm Başkanı Prof. Dr. Murat Taş yaptı. Livaneli’nin katılımından duyduğu memnuniyeti dile getiren Prof. Dr. Murat Taş başarı dileklerinde bulundu.
“Sizi aramızda görmekten çok mutluyuz” diyen Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sevilhan Mennan da, 127 ülkeden, 5 bin aday arasında ilk 50’ ye girmeyi başaran Dilek öğretmenle gurur duyduğunu söyledi.
“BENCE DÜNYANIN EN ONURLU MESLEĞİ ÖĞRETMENLİKTİR”
Elde ettiği bu başarı dolayısıyla çok mutlu olduğunu söyleyen Livaneli, 12 yıllık öğretmenlik hayatındaki başarı öyküsünü ve anılarını öğrencilerle paylaştı. “Burada size bir öğretmenin hikayesini anlatacağım” diyerek sözlerine başlayan Livaneli, “Mesleğinizi çok sevin asla karamsarlığa kapılmayın, olumsuz düşünmeyin. Ben 12 yıllık öğretmenlik hayatımda hep köylerde çalıştım. Mesleğinizde yaşayacağınız olumsuzluklar sizi yıldırmasın. Sizler de köylere atanabilirsiniz ama her şey sizlerin elinde. Bence dünyanın en onurlu mesleği öğretmenliktir. Kendinize inanın, sonrasında başarı kendiliğinden geliyor” dedi.
Dilek Livaneli Kumköy İlkokulu’nda gerçekleştirdiği çalışmalardan da söz etti. Azmin elinden hiçbir şeyin kurtulamayacağını belirten Livaneli; 5 yıldan bu yana görev yaptığı okulun iç donanımını ve fiziki şartlarını hangi koşullarda düzelttiğini ve “Okulum gençleşiyor” projesi gibi hayata geçirdiği sosyal içerikli projelerini anlattı.
Söyleşinin ardından Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yavuz Bayram, Dilek öğretmene çiçek takdim etti. Dilek Livaneli öğretmen adayı öğrencilerle bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi.

İHA


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor'da geniş kapsamlı savunma

1 Samsunspor'da geniş kapsamlı savunma

Samsunspor taraftarlarından YEDAŞ'a kınama

2 Samsunspor taraftarlarından YEDAŞ'a kınama

Sakata geldik

3 Sakata geldik

Lime lime doğrandık

4 Lime lime doğrandık

MHP'li Usta birinci sıradan aday

5 MHP'li Usta birinci sıradan aday

Samsun'da yan yana 3 eve 3 mahalle

6 Samsun'da yan yana 3 eve 3 mahalle

Samsunspor Teknik Direktörü Besim Durmuş: 'Şansımız devam ediyor'

7 Samsunspor Teknik Direktörü Besim Durmuş: 'Şansımız devam ediyor'

Tünelde kafa kafaya çarpıştılar: 4'ü çocuk 9 yaralı

8 Tünelde kafa kafaya çarpıştılar: 4'ü çocuk 9 yaralı

Otomobille mermer yüklü TIR çarpıştı: 2 ölü

9 Otomobille mermer yüklü TIR çarpıştı: 2 ölü

ALS hastalığına 'meydan okuma' ölümle bitti

10 ALS hastalığına 'meydan okuma' ölümle bitti