T.C. BAFRA SULH HUKUK MAHKEMESİ

İZALE-İ ŞUYUU SATIŞ MEMURLUĞU SATIŞ NO: 2012/6

T.C. BAFRA SULH HUKUK MAHKEMESİ

\n  

\n

\n AYRİMENKUL AÇIK ARTIRMA İLANI

\n

\n Sulh Hukuk Mahkemesi İzale-i Şuyuu Satış Memurluğundan;

\n

\n Satılmasına karar verilen gayrimenkulün cinsi, kıymeti, adedi, evsafı:

\n

\n Samsun ili Bafra ilçesi, İsmetpaşa mahallesinde kain tapunun 108 ada 5 nolu parsel üzerindeki 4 katlı binanın 3. normal katındaki 17 nolu bağımsız bölüm, betonarme tarzda yapılmış, daire giriş kapısı ahşap, pencere doğramaları p.v.c. oda kapıları ahşap ve yağlı boyalı olan taşınmazın w.c ve banyo döşeme ve duvar kaplamaları kalebodur seramik kaplı olup, odalarının taban döşemeleri ahşap parkeden yapılmıştır. Duvarlar kireç karışımı plastik boya, tavanları ise kireç boyalı olan taşınmaz mutfak, oturma odası ile 3 adet oda ve banyo, tuvaletten ibaret olup, 110,00 m2’lik alana sahip olan taşınmaz satış dosyasındaki masraflar ile izale-i şuyuu dosyasındaki masrafları hariç olmak üzere 48.497,00 TL bedelle satılacaktır.

\n

\n Satış şartları:

\n

\n 1. 12.11.2012 günü Sulh Hukuk Mahkemesi duruşma salonunda saat 14.00-14.10 saatleri arasında 17 numaralı bağımsız bölümün satışı açık artırma suretiyle yapılacaktır. Bu artırmada tahmin edilen kıymetin % 60’ını ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları mecmuunu ve satış masraflarını geçmek şartı ile ihale olunur.  Böyle bir bedelle alıcı çıkmazsa en çok artıranın taahhüdü baki kalmak şartıyla 22.11.2012 günü aynı yer ve saatlerde ikinci artırmaya çıkarılacaktır. Bu artırmada da bu miktar elde edilememişse gayrimenkul en çok artıranın taahhüdü saklı kalmak üzere artırma ilanında gösterilen müddet sonunda en çok artırana ihale edilecektir. Şu kadar ki, artırma bedelinin malın tahmin edilen kıymetinin % 40’ını bulması ve satış isteyenin alacağına rüçhanı olan alacakların toplamından fazla olması ve bundan başka, paraya çevirme ve paylaştırma masraflarını geçmesi lazımdır. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

\n

\n Payı % 20’den az olanların ihaleye iştirak edebilmesi için aradaki farkı teminat yatırmaları gerekmektedir.

\n

\n 2. Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen kıymetin % 20’si nispetinde pey akçesi veya bu miktar kadar mili bir bankanın teminat mektubunu vermeleri lazımdır.  Satış peşin para iledir, alıcı istediğinde 10 günü geçmemek üzere mehil verilebilir. Tellaliye harcı hisseleri oranında taraflara aittir; ancak ihale sonrası alıcı tarafından yatırılacaktır, taraflara hisseleri oranında aidiyeti dağıtım tablosunda yapılacaktır. İhale pulu ve tapu masrafları alıcıya aittir. Birikmiş vergiler satış bedelinden ödenir. Tapu harcı % o 15 oranında alıcı ve satıcıya aittir. Katma Değer Vergisi alıcıya aittir.

\n

\n      3. İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgililerin Samsun ili Bafra ilçesi, İsmetpaşa mahallesinde kain tapunun 108 ada 5 nolu parsel üzerindeki 4 katlı binanın 3. normal katındaki 17 nolu bağımsız bölüm üzerindeki haklarını hususiyle faiz ve masrafa dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile on beş gün içinde memurluğumuza bildirmeleri lazımdır. Aksi takdirde hakları tapu sicili ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaklardır.

\n

\n      4. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak suretiyle ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın memurluğumuzca tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

\n

\n      5. Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup masrafı verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

\n

\n      6. Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2012/6 satış sayılı dosya numarasıyla Memurluğumuza başvurmaları ilan olunur. 12.09.2012

\n

\n ( İc. İf. K: 126 )

\n

\n (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

\n

\n BASIN-1999 /www.bik.gov.tr

\n

\n Resmi ilanlarwww.ilan.gov.tr ‘de

\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'daki korkunç cinayet kamerada! İşte kan donduran anlar

1 Samsun'daki korkunç cinayet kamerada! İşte kan donduran anlar

Samsunlu tiyatrocuya gözyaşlarıyla veda

2 Samsunlu tiyatrocuya gözyaşlarıyla veda

14 Aralık Cuma Samsun hava durumu! O ilçelerde kar yağışı bekleniyor

3 14 Aralık Cuma Samsun hava durumu! O ilçelerde kar yağışı bekleniyor

Samsun'da kadın, kadın doktoru ve ebeyi darp etti

4 Samsun'da kadın, kadın doktoru ve ebeyi darp etti

Muhammet Beşir'den kötü haber

5 Muhammet Beşir'den kötü haber

Sakaryaspor-Samsunspor maçına formda hakem

6 Sakaryaspor-Samsunspor maçına formda hakem

Misafir tribün kapalı gişe

7 Misafir tribün kapalı gişe

Sorun var mı kaptan?

8 Sorun var mı kaptan?

İYİ Parti-CHP'den Samsun'da güç birliği! 'Büyükşehir'i alacağız

9 İYİ Parti-CHP'den Samsun'da güç birliği! 'Büyükşehir'i alacağız

Samsun'da korkunç kaza! Otomobil alev alev yandı

10 Samsun'da korkunç kaza! Otomobil alev alev yandı