İLKADIM I SAMSUNLU MÜTEAHHİTLER YENİLEYECEK

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Hastane Mahallesi’ndeki kentsel dönüşümü TOKİ ile değil, Samsunlu müteahhitlerle gerçekleştireceklerini söyledi. \r\n

İLKADIM I SAMSUNLU MÜTEAHHİTLER YENİLEYECEK
İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Hastanebaşı Camisi nde kılınan sabah namazı sonrası esnaf ve mahalle sakinleriyle kahvaltıda bir araya geldi. Hastane Mahallesi sakinlerinin bağrına bastığı Başkan Tok un buluşması mahallenin iki cami cemaatini bir araya getirdi. Hastanebaşı ve İncirlikdibi Camileri cemaatinin aynı sofrada buluştuğu kahvaltıda birlik ve beraberlik ruhu yürekleri birleştirdi.
Mahalle sakinlerinin yoğun ilgi gösterdiği buluşmada Hastane Mahallesi nin sorunlarını bildiklerini söyleyen İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Samsun un denizi en iyi noktadan gören Hastanebaşı nın kentin en güzel mahallerinden birine kavuşturmak için çalıştıklarını söyledi.

HERKES YERİNDE DÖNÜŞÜM İSTİYOR
Hastane Mahallesi’nin sıkıntılarını sorunlarını bildiklerini, yerinde istişare yaparak çözüme kavuşturma yolunda çalışmalar gerçekleştirdiklerini kaydeden Başkan Tok, Hastane Mahallemizin en güncel sıkıntısı kentsel dönüşüm. Kentsel dönüşüme her şeyden fazla önem veriyoruz. Sadece Hastane Mahallesi değil ilçemizin çoğu mahallesinde bu dönüşüme ihtiyaç var. Bizler geçtiğimiz dönem görev Kökçüoğlu ve Hastanebaşı Mahallelerinin planlamalarını, imar uygulamalarını yaptık. O günden bu güne kadar hiç bir şey yapılmamış. Biz bugün son noktaya getirdik. Bu iki mahalledeki halkımızla masaya oturacak hale getirdik. Biz esas sorunu zamanında çözdük. Biz emsal artışını 4 olarak yaptık. Biz bunu vatandaşımızı mağdur etmemek için yaptık. Kentsel dönüşümde halkımız mağdur olmasın diyerek bu hizmeti gerçekleştirdik. Bu işleri önceleri konuşurken halkımızdan çok tepki alıyorduk. Bizim evlerimizi yıkacak mısın, bizleri buradan atacak mısın diye. Ama şimdi geldiğimiz noktada aynı vatandaşlarımız ‘lütfen bizim burada başlasın’ diyerek rica ediyor. Tekrar biz bu işin altına elimizi koyduk ve çalışmalara başladık. Önce planlama yapacağız. Bu çalışmaların ardından mahallelerimizde kentsel dönüşümün alt yapısını oluşturmuş olacağız. Dönüşümü yerinde yapacağız. TOKİ ile değil, Samsunlu müteahhitlerle bu işi gerçekleştireceğiz diye konuştu.

HALKIMIZIN KONFORU İÇİN ÇALIŞIYORUZ
Samsun en iyi mevkisinde, denizi en iyi cepheden gören Hastane mahallesinde standartları yüksek, konforlu ve sosyal donatı alanlarıyla modern konutların inşa edilerek bölgenin cazibesinin arttırılması gerektiğini söyleyen İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Halkımızın rızası doğrultusunda yerinde dönüşümü gerçekleştirerek standartları yüksek, konforlu, otoparkı, alışveriş merkezi, yeşil alanı ve oyun parkı olan modern bir site inşa ederek bölgenin cazibesini artıracağız. Halkımız bu konutlarda ferah ve huzur dolu bir yaşam konforuna sahip olacak dedi.


EN ÇOK OKUNANLAR

Kaldırım aday adayı

1 Kaldırım aday adayı

Samsunspor'da ikisi de olmayacak

2 Samsunspor'da ikisi de olmayacak

Samsun'da 'uçan imam' hapiste

3 Samsun'da 'uçan imam' hapiste

Meşaleni al formanı giy sende bu yürüyüşe katıl

4 Meşaleni al formanı giy sende bu yürüyüşe katıl

Samsun'a yeni üniversite kuruluyor

5 Samsun'a yeni üniversite kuruluyor

Yaşam savaşını kaybetti

6 Yaşam savaşını kaybetti

Samsunspor'da Muhammet Beşir'in durumu maç saati beklenecek

7 Samsunspor'da Muhammet Beşir'in durumu maç saati beklenecek

Samsun'da bakkalını 68 yıldır güler yüzle açıyor

8 Samsun'da bakkalını 68 yıldır güler yüzle açıyor

Ahmet Güral Karayılmaz: 'Takım düşerse şehirde düşer'

9 Ahmet Güral Karayılmaz: 'Takım düşerse şehirde düşer'

Şaşırmayın!..

10 Şaşırmayın!..