Hedef; nitelikli İNSAN

AK Parti Samsun Milletvekili Ahmet Yeni, "Okullarımızda gerçekleştirilen tüm faaliyetlerin nihai amacı nitelikli insan yetiştirmek ve böylece milletimizin, devletimizin hatta insanlığın geleceğini inşa etmektir" dedi.

Hedef; nitelikli İNSAN

\n  

\n
\n 2012-2013 Eğitim Öğretim Yılı'nın açılışı nedeniyle açıklamalarda bulunan Milletvekili Ahmet Yeni, okullarda yapılan tüm faaliyetlerin amacının nitalikli insan yetiştirmek olduğunu belirterek, "Hiçbir milletvekili, başbakan, cumhurbaşkanı veya bir lider yoktur ki, okul sıralarına oturmamış olsun.  Yönetim mekanizmasının başında olan insanların verdiği kararlar bazen tüm insanlığı etkileyebilmektedir. Bu sebeple eğitim sadece bireyi değil insanlığın tamamını ilgilendirmektedir" diye konuştu.
\n
\n Yeni, Samsun'da eğitimle ilgili 10 yılda büyük yatırımlar yaptıklarını ifade ederek, " Etki alanı bu kadar geniş olan bir faaliyetin hem kemmiyet hem de keyfiyet olarak en iyi şekilde icra edilmesi gerekmektedir. Bu bilinçle eğitimde 170 bin dersliği ülkemize kazandırdık. Samsun’da da 2002’den bu yana 26 adet yurt, 8 adet spor salonu, 2 bin 699 adet derslik inşa ettik.  1 milyona yakın bilgisayarı okullarımıza dağıttık. Üniversite sayısını 75’ten 165’e çıkardık. Devlet bütçesinden en büyük payı eğitime ayırdık. 10 yılda yüzbinlerce öğretmen atadık" şeklinde konuştu.
\n
\n  
\n
\n TARİHİ REFORMLAR YAPTIK
\n
\n Eğitim hakkının en temel haklardan birisi olduğunu, kimsenin eğitim hakkının engellenemeyeceğini ve elinden alınamayacağını kaydeden Milletvekili Yeni açıklamasını şöyle tamamladı: "Bugüne kadar uygulanan kesintisiz eğitim öğrencilerimize ve ekonomimize çeşitli sıkıntılar yaşattı. Türkiye Büyük Millet Meclisinde yaptığımız düzenleme ile 2012-2013 eğitim yılına Türkiye’nin ihtiyaçlarına denk düşecek tarihi nitelikte reformlarla giriyoruz. 12 yıllık eğitimi değerli öğrencilerimizin yetenekleri doğrultusunda 4’er yıllık kademeler halinde şekillendirdik. Artık herkes yeteneği doğrultusunda arzu ettiği okula gidebilecek istediği eğitim tarzını seçebilecektir. Bugüne kadar yaptığımız gibi bundan sonra da eğitimin alt yapısını güçlendirmeye, öğrencilerimize en modern imkânları sunmaya devam edeceğiz. Geleceğimiz olarak, bu ülkenin yarınları olarak gördüğümüz sevgili öğrencilerimize ve bu geleceğin mimarı değerli öğretmen ve idarecilerimize yeni eğitim öğretim yılında başarılar diliyorum. "
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Ailesi tarafından kayıp ilanı verilen genç ölü bulundu

1 Ailesi tarafından kayıp ilanı verilen genç ölü bulundu

Samsun'da korkunç kaza! Otomobil alev alev yandı

2 Samsun'da korkunç kaza! Otomobil alev alev yandı

Gazi, şehit ve engelli aileleri akşam yemeğinde bir araya geldi

3 Gazi, şehit ve engelli aileleri akşam yemeğinde bir araya geldi

Kırşehir'de kaza 1 ölü

4 Kırşehir'de kaza 1 ölü

AK Parti Bursa ilçe başkanları belli oldu

5 AK Parti Bursa ilçe başkanları belli oldu

Şuhut, beyaza büründü

6 Şuhut, beyaza büründü

Kar yağışında mahsur kalan yavru köpeği itfaiye kurtardı

7 Kar yağışında mahsur kalan yavru köpeği itfaiye kurtardı

Sultangazi'de tütün kaçakçılarına dev operasyon

8 Sultangazi'de tütün kaçakçılarına dev operasyon

Eskişehir'in 'Geleneksel Kartopu Savaşları' başladı

9 Eskişehir'in 'Geleneksel Kartopu Savaşları' başladı

Pendik'te genç kız amcasının evinde ölü bulundu

10 Pendik'te genç kız amcasının evinde ölü bulundu