MİLLET UMURLARINDA DEĞİL

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Türkiye de bir takım siyasi çalışmalar içine girmeye çalışanlar, AK Parti kaybetsin de ne olursa olsun derdinde. Türkiye ve millet onların umrunda değil dedi\r\n

MİLLET UMURLARINDA DEĞİL
Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Samsun da katıldığı Üreten Samsun un Yıldızları ödül töreninde, bir takım siyasi çalışmalar içine girenlerin, AK Parti nin kaybetmesi için her şeyi yaptığını, ülkenin ve millete ne olacağını umursamadıklarını söyledi.
TEK GAYELERİ MAKAM VE MEVKİ
Samsun Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezindeki Üreten Samsun un Yıldızları ödül törenine katılan Bakan Kılç, bütün dünyada ekonomik, siyasi ve finansal çalkantılar olduğu dönemde, Türkiye nin bu krizden etkilenmediğini belirtti. Bu durumun, iradenin, birliğin, beraberliğin, ortaya konan bir duruşun sonucu olduğunu vurgulayan Kılıç, şöyle konuştu:
Türkiye de biz hiçbir zaman şunu söylemedik; her ne olursa olsun biz kazanalım, her ne olursa olsun AK Parti kazansın. Biz hep şunu söyledik; Eğer Türkiye kazanacaksa ve Türkiye ilerleyecekse biz AK Parti olarak üzerimize düşen her görevi yapmaya hazırız. Ama Türkiye de birtakım siyasi çalışmalar içine girmeye çalışanlar ne dedi? AK Parti kaybetsin de ne olursa olsun. Türkiye nin ne olduğu umurlarında değildi. Milletimizin başına ne gelebileceği hiç umurlarında değildi. Tek gayeleri vardı, makam ve mevki. O mevkiye ben geleceğim, o makama ben geleceğim. Makamlara gelinmez, makamlara millet getirir. Makamlara geldiğinizde ve o sorumlulukları yüklendiğinizde, sorumluluklarınızın hakkını verirseniz eğer, millet sizi başının üstünde taşır. Eğer siz millet ile beraber olmazsanız, milletin çıkarlarını gözetmezseniz yanınızda kimseyi bulamazsınız. Ama siz eğer ülkemizin hem içeride hem dışarıda, yani hem iç siyasette hem dış siyasette hem de ekonomide sağlam durmasını sağlarsanız, daha ileriye gitmesini dert edinmişseniz, millet ile iç içeyseniz önünüze ne engel çıkarırlarsa çıkarsınlar millet sizinle beraber yürür. İşte bizim sırrımız da bu.
KAREKOD DA SONA GELİNDİ
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu da iş dünyasını yakından ilgilendiren karekod çalışmalarında sona gelindiğini ifade etti. Ticaret ve sanayi kesiminin sıkıntılarının birbirleriyle örtüştüğünü ve ortak sorunları bulunduğunu anlatan Hisarcıkloğlu, şunları kaydetti: Sayın Başbakan Yardımcısı Ali Babacan ve Bankalar Birliği yle ortak bir toplantı gerçekleştirdik. İnşallah mevcut çeklerin yanına karekodlu çekler girecek. Yakında çalışmalar bitecek diye bekliyoruz. Bu olduğu zaman şimdiki gibi hedefi görmeden atış yapmayacağız. Karekodlu çekin manası şu, bugün geldiniz, Rıfat sizden alışveriş yapmak istiyor. Karekodlu çekin var mı? diyeceksin. Bir normal çekin olacak, bir de karekodlu çek olacak. Karekodlu çekin farkı şu, bu çeki aldığınız zaman benim bütün ticari geçmişimi görebileceksiniz.
Konuşmaların ardından Samsun İlyas Kılıç TOBB Endüstri Meslek Lisesi nin protokolünün imzalandığı törende, 2013 yılı vergilendirme döneminde Samsun Ticaret ve Sanayi Odası üyesi vergi rekortmenlerine plaketleri verildi.

Bayram OK


EN ÇOK OKUNANLAR

ŞEHİR AYAĞA KALKTI

1 ŞEHİR AYAĞA KALKTI

Samsunspor başka oynuyor

2 Samsunspor başka oynuyor

Nisan ayında Karadeniz'e kar yağdı

3 Nisan ayında Karadeniz'e kar yağdı

Samsunspor'dan taraftara çağrı

4 Samsunspor'dan taraftara çağrı

Samsunspor'da düşmeme hesapları

5 Samsunspor'da düşmeme hesapları

12 yılda 1 yenilgi

6 12 yılda 1 yenilgi

Ahmet Cebe : 'İtibar etmeyin'

7 Ahmet Cebe : 'İtibar etmeyin'

İşçi emeklilerine TOKİ müjdesi

8 İşçi emeklilerine TOKİ müjdesi

Husumetlisini vurdu

9 Husumetlisini vurdu

Samsun'da uyuşturucu operasyonu: 5 tutuklama

10 Samsun'da uyuşturucu operasyonu: 5 tutuklama