“DOKTORLAR UZAK DOĞU SPORLARI ÖĞRENMELİ”

Samsun Tabip Odası Başkanı Doç.Dr. Fatih Özkan, özel bir hastanede acil hekimi olarak görev yapan Dr. Okan Kaya’ya yapılan saldırıyı kınayarak, oda olarak Uzak Doğu sporları başta olmak üzere savunma sporları ile ilgili doktorlara kurs aldırmak istedikler

“DOKTORLAR UZAK DOĞU SPORLARI ÖĞRENMELİ”
Hekimlere yönelik yapılan şiddete devamlı karşı olacaklarının altını çizen Samsun Tabip Odası Başkanı Doç.Dr. Fatih Özkan, “Samsun Tabip Odası Yönetim Kurulu olarak bir tabip odasının hekim arkadaşlarımıza hangi konularda destek olması gerektiği konularını tartışarak bu konularda seminer kurs ve sempozyumlar düzenleme planları yapmaktaydık. Ancak göreve geldiğimiz 8 aylık süre içerisinde hekimlerin en büyük sorunlarından bir tanesinin belki de en önemlisinin görev yaptığı yerde güven içinde olmaması, fiili ve sözlü olarak saldırılara maruz kalması olduğunu gördük. Daha önce de defaten yaptığımız basın açıklamalarında ülkenin neresinde ve ne şekilde olursa olsun hekime uygulanan şiddeti kabul etmeyeceğimizi deklere ettiğimiz gibi can güvenliği derdine düşüldüğünde hekimlik yapılamayacağını da vurguladık. Maalesef medyadan ülkenin çeşitli yerlerinde hekime uygulanan şiddetin gündemden düşmediğini ve bu gidişle de düşmeyeceğini teessüfle izliyor bir şeyler yapamamanın derin üzüntüsünü duyuyoruz” dedi.
Samsun’da özel bir hastanede acil hekimi olarak görev yapan Dr.Okan Kaya’ya yapılan fiziksel saldırıyı kınadıklarının altını çizen Özkan, “Hekimlere ve sağlık çalışanlarına yönelik yaşanan şiddet artık büyük bir özveriyle mesleğini icra etmeye çalışan sağlık personelini canından bezdirmiştir. Bu süre zarfında yine acil servislerden birisinde kendisine yapılan fiili saldırıyı hekim arkadaşımızın bazı beceriler ve sportif kazanımlarla başarıyla bertaraf ettiğini ibretle izledik. Samsun Tabip Odası olarak Uzak Doğu sporları başta olmak üzere savunma sporları ile ilgili sportif beceri ve kazanımların biz hekimlerin geleceği ve sağlığı açısından akademik, bilimsel, sanatsal, kültürel ve sosyal kazanımlardan daha önemli olduğu kanaatine varmış olduğumuzu geldiğimiz noktayı vurgulamak adına kamuoyuna duyururuz” diye konuştu.

İHA


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da genç kız önce dolandırıldı, sonra tacize uğradı

1 Samsun'da genç kız önce dolandırıldı, sonra tacize uğradı

Samsun'da inşaattan düşen 22 yaşındaki işçi hayatını kaybetti

2 Samsun'da inşaattan düşen 22 yaşındaki işçi hayatını kaybetti

Çarşamba Havalimanı'nda 'ahlaksız denetim' iddiası

3 Çarşamba Havalimanı'nda 'ahlaksız denetim' iddiası

Samsun'da köpek barınaklarını kundakladılar

4 Samsun'da köpek barınaklarını kundakladılar

Afrin'e Türk bayrağı dikildi

5 Afrin'e Türk bayrağı dikildi

Bu öykü kapak olsun!..

6 Bu öykü kapak olsun!..

Samsun'da Jandarmaya ateş açan 3 kişi tutuklandı

7 Samsun'da Jandarmaya ateş açan 3 kişi tutuklandı

Tramvay ücretsiz

8 Tramvay ücretsiz

Samsun'da kafatası çatlayan bebek, yaşam savaşı veriyor

9 Samsun'da kafatası çatlayan bebek, yaşam savaşı veriyor

Bakan Fakıbaba'yı korumakla görevli polisler kaza yaptı: 3 yaralı

10 Bakan Fakıbaba'yı korumakla görevli polisler kaza yaptı: 3 yaralı