Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

En çok Facebook, Youtube ve Google arandı

Türkiye deki internet kullanıcıları son 6 ayda Google da en çok Facebook , Youtube , Google , Sahibinden , Face , Hotmail , Mynet , eokul , haber , Milliyet kelimelerini aradı.\r\n

En çok  Facebook, Youtube ve Google  arandı
Türkiye deki internet kullanıcıları, son 6 ayda arama motoru Google da en çok Facebook , Youtube , Google , Sahibinden , Face , Hotmail , Mynet , eokul , haber , Milliyet kelimelerini aradı.

AA muhabirinin Google verilerinden derlediği bilgilere göre, Türkiye genelinde 2014 te Google da yapılan aramalarda, en büyük yükseliş gösteren kelimeler, Kiraz Mevsimi , Medcezir , İnstagram , İzlesene , outlook , sözcü , çeviri , Yandex oldu.

Ülke genelinde sağlık kategorisinde Bursa ilk sırayı alırken, bunu SGK ve randevu kelimeleri takip etti. Aynı kategoride en büyük çıkışı als hastalığı , İbrahim Saraçoğlu , şeker kelimeleri gösterdi.

Seyahat kategorisindeki aramalar incelendiğinde, THY ilk sırada bulunurken, bunu İstanbul , uçak , uçak bileti , Pegasus , bebek izledi. Söz konusu dönemde bu kategoride en büyük çıkışı gösteren aramalar ise 2014 kurban bayramı , kamilkoç , Atlasjet ile otobüs bileti oldu.

Aynı dönemde dünya genelinde en çok Facebook , Youtube , Google , Hotmail , film , video kelimeleri aranırken, Google da dünyada en çok yükselen aramalar Facebook , Youtube , Google , download , you , Hotmail şeklinde gerçekleşti.

En çok Galatasaray arandı

Spor kategorisi incelendiğinde, bu dönemde en çok aranan kelimeler sırasıyla lig , Galatasaray ve ligtv olurken, bu alanda en çok çıkış gösteren aramalar Chelsea-Galatasaray maçı , Chelsea Galatasaray , osm , Dünya Kupası 2014 oldu. Söz konusu kategoride Fenerbahçe 5. sırada yer alırken, Beşiktaş ise 8. sırada kendine yer buldu.

İnternet kategorisinde Google , Twitter , Hotmail , Vodefone ve Turkcell aramalarda ilk sırada yer alırken, Türksat 4a , Iphone6 , Turksat yükseliş gösteren aramalar oldu.

Gayrimenkul alanında ise Sahibinden , Milliyet ve emlak sıralaması oluştu.

Büyükşehirler ne aradı?

İstanbul daki internet kullanıcıları en çok Facebook , Youtube , Google ı ararken, Kiraz Mevsimi , Medcezir ve İzlesene kelimeleri en çok çıkış gösteren aramalarda ilk sıralara yerleşti. İzmirli internet kullanıcılarının aramalarında Facebook , Youtube , Google sıralaması gerçekleşirken, Ankaralı internet kullancıları Facebook , Youtube , Ankara kelimelerini aradı.

Hangi ay ne arandı, en çok çıkışı ne yaptı?

Son dönemde Google daki aramalar aylık periyotlar halinde ise şu şekilde gerçekleşti:

- 1 Ocak-1 Şubat: Facebook , Youtube , Google en çok aranan kelimeler, Arkadaşım Hoşgeldin , Recep İvedik 4 , takdir teşekkür hesaplama en çok çıkış yapanlar.

- 1 Şubat-1 Mart: Facebook , Youtube , Google en çok arananlar, seçim sonuçları , Survivor , Recep İvedik 4 en çok çıkış yapanlar.

- 1 Mart-1 Nisan: Facebook , Youtube , Face en çok arananlar, seçim sonuçları , Dailymotion , İzlesene , en çok çıkış yapanlar.

- 1 Nisan-1 Mayıs: Facebook , Youtube , e-okul en çok arananlar, Soma , izlesene com , Dailymotion en çok çıkış yapanlar.

- 1 Mayıs-1 Haziran: Facebook , Youtube , e-okul en çok arananlar, Soma , takdir teşekkür hesaplama , anneler günü en çok çıkış yapanlar.

- 1 Haziran-1 Temmuz: Facebook , Youtube , Google en çok arananlar, Dünya Kupası , ÖSYM , osym en çok çıkış yapanlar.

- 1 Temmuz-1 Ağustos: Facebook , Youtube , Google en çok arananlar, Kiraz Mevsimi , Kaçak Gelinler , Ulan İstanbul en çok çıkış yapanlar.

- 1 Ağustos-1Eylül: Facebook , Youtube , Google en çok arananlar, Türksat , Kiraz Mevsimi ve kyk en çok çıkış yapanlar.

- 1 Eylül-1Ekim: Facebook , Youtube , Google en çok arananlar, Medcezir , Kurtlar Vadisi , aöf en çok çıkış yapanlar.

- 1 Ekim-1 Kasım: Facebook , Youtube , Google en çok arananlar, Bu Tarz Benim , e okul , Medcezir en çok çıkış yapanlar. 

- 1 Kasım- 25 Aralık: Facebook , Youtube , Ankara en çok arananlar, e okul veli , kpss tercih , eokul en çok çıkış yapanlar.

Haber, görseller ve YouTube da neler aradık?

Google ın istatistiklerinde haber kategorisinde Facebook , Youtube , Galatasaray en çok aranan kelimeler olurken, bu alanda Kiraz Mevsimi , seçim sonuçları ve Soma en büyük çıkışı gerçekleştiren kelimeler oldu.

Görseller de Facebook , tumblr ve bebek aramalarda ilk sırayı alırken, en çok çıkış gösteren aramalar; Kiraz Mevsimi , Soma ve Medcezir ...

Türkiye de bu dönemde YouTube da 2014 , Ahmet Kaya , Medcezir ve Sıla en çok aranan kelimeler sıralamasını oluştururken, Kardeş Payı , Kiraz Mevsimi ve tabi tabi en çok çıkış gösterenler olarak yerini aldı.


EN ÇOK OKUNANLAR

Bu otomobil Trabzondan Samsuna 2 TL yakıyor

1 Bu otomobil Trabzon'dan Samsun'a 2 TL yakıyor

Samsunspor maçı bu fiyata stat dolmalı

2 Samsunspor maçı bu fiyata stat dolmalı

Samsunlu balıkçı evet afişleri astığı otomobilinin kundaklandığını iddia etti

3 Samsunlu balıkçı 'evet' afişleri astığı otomobilinin kundaklandığını iddia etti

Eşkina balığından çıkan taşlar böbrek hastalığına iyi geliyor mu

4 Eşkina balığından çıkan taşlar böbrek hastalığına iyi geliyor mu?

İlkadımda hayır  önde gidiyor

5 İlkadım'da 'hayır' önde gidiyor

Meral Akşener Samsuna geliyor

6 Meral Akşener Samsun'a geliyor

Samsunspor Teknik Direktörü  Osman Özköylü Kazanmamız gereken bir maç

7 Samsunspor Teknik Direktörü Osman Özköylü: 'Kazanmamız gereken bir maç'

Samsunsporda pazartesi sendromu

8 Samsunspor'da pazartesi sendromu

Samsunda Kız meselesi kanlı bitti

9 Samsun'da 'Kız meselesi' kanlı bitti

Samsunun ilk işareti

10 Samsun'un ilk işareti...