Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

TARİHİ KONGREDE BAŞKAN TUTU

Hem adayların hem de katılımın çokluğu nedeniyle tarihi kongre olarak nitelendirilen olağanüstü genel kurulda kullanılan 371 oyun 317 sini alan Erkut Tutu,. Samsunspor un 24. dönem başkanı seçildi. Diğer adaylardan Ahmet Yılmaz 38, İbrahim Ersöz ise 16

TARİHİ KONGREDE BAŞKAN TUTU
317 OY ALDI 
Samsunspor un olağanüstü genel kurulu gerçekleşirken başkanlığa Erkut Tutu seçildi. Canik Kültür Merkezi nde yapılan kongre, hem adayların çokluğu hem de son yıllarda görülmeyen bir kalabalıkla gerçekleştirilirken tarihi kongre olarak nitelendirildi. Katılımın yüksek olduğu tarihi kongrede, Erkut Tutu, Ahmet Yılmaz ve İbrahim Ersöz başkanlık için yarıştı. 1292 genel kurul üyesi olan Samsunspor da sandık başına 371 üye gitti.  Kullanılan oyların 317 sini alan Erkut Tutu Samsunspor un 24. dönem başkanı oldu. Diğer adaylardan Ahmet Yılmaz 38, İbrahim Ersöz ise 16 oy aldı. İki oy ise geçersiz sayıldı. 
İLGİ BÜYÜKTÜ 
Erkut Tutu, 2010-2011 sezonunda da başkanlık yapmış ve sezon sonunda takım Süper Lig e çıkmıştı. Kongere son derece güzel geçerken birlik birlik beraberlik mesajları verildi. Samsunspor un olağanüstü genel kuruluna  Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, eski AK Parti Samsun Milletvekili Fatih Öztürk, AK Parti İl Başkanı Fuat Köktaş, TFF Samsun Bölge müdürü İbrahim Güven, ASKF Başkanı Şener Aydın,  eski Samsunspor Başkanları Hakkı Tomaç,  Emin Kar,  SESOB Başkanı Eyüpb Güler, eski CHP İl Başkanı Mehmet Atalay ile birlikte çok sayıda genel kurul delegesi ve özel davetliler katıldı. 

MUHAMMET ÇAVUŞOĞLU-SELÇUK KAYA-SALİM YILDIZ


EN ÇOK OKUNANLAR

Dostluk maçı ertelendi

1 Dostluk maçı ertelendi

Bakan Kılıç Yeni stadyum hazır, en iyi çim Samsunda

2 Bakan Kılıç: 'Yeni stadyum hazır, en iyi çim Samsun'da'

Başkanlardan 19 Mayıs Sanayi Sitesine müjde

3 Başkanlardan 19 Mayıs Sanayi Sitesi'ne müjde

Mesaiye devam

4 Mesaiye devam

Samsunda tır devrilme tehlikesi geçirdi, keresteler yola saçıldı

5 Samsun'da tır devrilme tehlikesi geçirdi, keresteler yola saçıldı

Nerede hareket

6 Nerede hareket...

Şehzadelerden anlamlı kampanya

7 Şehzadeler'den anlamlı kampanya

Arkadaşını bıçaklayarak öldüren şahıs tutuklandı

8 Arkadaşını bıçaklayarak öldüren şahıs tutuklandı

Gücümüzü Bakan Kılıçtan alıyoruz

9 Gücümüzü Bakan Kılıç'tan alıyoruz

Bafra hocalarını unutmadı

10 Bafra hocalarını unutmadı