Apaydın dan sürücülere uyarı

TŞOF Başkanı Fevzi Apaydın, yılbaşı nedeniyle araç kullanacak olan vatandaşları, alkol tüketiminin yoğunlaştığı yılbaşı gecesi nedeniyle uyardı. Apaydın, “Yeni yıl nedeniyle taksi duraklarımız 24 saat açık olacak. Yeni yıla mutlu ve huzurlu girmek istiyor

Apaydın dan sürücülere uyarı
Yeni yıla kazasız ve belasız girilmesini isteyen Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu (TŞOF) Başkanı Fevzi Apaydın, sürücüleri uyardı. Trafiğe çıkarken toplu taşıma araçlarının tercih edilmesini isteyen Apaydın, “2014 yılının ilk 10 ayında 87 bin 578 alkollü sürücünün ehliyetine el konuldu. 2013 yılının ilk 10 ayında 98 bin 969 olarak gerçekleşmiştir. Yani alınan tedbirler sayesinde alkollü araç kullananlara uygulanan trafik cezalarında yüzde 13 oranında bir düşüş var. Ancak yılın ilk on ayında 3 bin 772 kişiye de alkol kontrolü yaptırmayan sürücüye ceza kesilmiş. 2014 yılının ilk 10 ayında trafikten men edilen araç sayısı ise 584 bin 676 oldu. Alkol tüketiminin yoğunlaştığı yılbaşı gecesi olabilecek kazalar için önceden tedbir alın. Gece boyunca yapılacak kontrollerde alkollü araç kullandığı tespit edilenlerin hem ceza ödemek zorunda kalacaklarını hem de ehliyetlerine el konulacağını hatırlatırım” diye konuştu. 
SABAHA KADAR AÇIK
Yeni yıl nedeniyle yılbaşı gecesini dışarıda geçirecek olan vatandaşların kendi araçlarını kullanmamalarını da isteyen TŞOF Başkanı Apaydın, “Yeni yıl gecesini evlerinin dışında geçirecek olan vatandaşlarımız alkollü iken araç kullanmasınlar. 81 il ve ilçelerimizin tamamında taksi duraklarımız sabaha kadar 24 saat süreyle görev başında olacaklar. Mutlaka taksi duraklarımızdan yararlansınlar. Ayrıca, il ve ilçe emniyet müdürlükleri tarafından alınan tedbirlere harfiyen uyularak, alkol kullanan vatandaşlarımız yetkililerden yardım talebinde bulunsunlar. Çünkü yeni bir yıla üzülmeden, mutlu ve huzurlu girmek istiyorsak bu kurallara mutlaka uymak zorundayız” uyarısında bulundu.


EN ÇOK OKUNANLAR

Polisle çatışan zanlılardan biri yakalandı

1 Polisle çatışan zanlılardan biri yakalandı

Kamyon ile otomobil çarpıştı: 2 Yaralı

2 Kamyon ile otomobil çarpıştı: 2 Yaralı

D-100 karayolunda can pazarı: 7 yaralı

3 D-100 karayolunda can pazarı: 7 yaralı