İSTİŞARE İŞARETİ

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şentop, partilerinin kurumsal kimliği tamamlanmış tek parti olduğunu belirterek, 2015 seçimlerinde milletvekili adayı olacaklara iştişareyi elden bırakmamayı işaret etti\r\n

İSTİŞARE İŞARETİ
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şentop, 2015 seçimlerinde adaylık düşünenlere istişareyi işaret etti.
Şentop, partisince Samsun Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezi nde düzenlenen Seçim İşleri Başkanlığı Bölge Toplantısı nda, 7 Haziran 2015 teki genel seçimin Türkiye tarihinin en önemli seçimlerinden olacağını ifade etti.
AK Parti de bütün kararların istişare sonucu alındığını belirten Şentop, Türkiye de kurumsal kimliği tamamlamış tek parti olduklarını vurguladı. AK Parti, dünyanın en güçlü teşkilatına sahip siyasi hareketidir diyen Şentop, şöyle devam etti: Bugün yaklaşık 9,5 milyon üyemiz var. Avrupa da birçok ülkenin nüfusundan fazla üye sayısı demektir. Bu üyeler de kağıt üzerinde üyeler değildir. Anketlere göre, AK Parti nin yüzde 48-50 arasında oy oranı olmasına rağmen Türkiye yi AK Parti yönetmelidir diyenlerin oranı ise yüzde 60. Bu, Türkiye yi yönetebilecek tek parti olduğunu gösteriyor. CHP lilerin yarısı ise kendi genel başkanlarının başbakan olabileceğini hayal bile edemiyor.
HEDEF AK PARTİYİ ZAYIFLATMAK
Şentop, 17 ve 25 Aralık operasyonlarını, Türkiye nin gelişimini istemeyen uluslararası çevrelerin organizasyonu olarak nitelendirdi. Bu projenin, Türkiye in gelişimini istemeyenlerin bir araya gelmesi mümkün olmayan siyasi aktörleri bir araya getirip, devreye soktuğunu belirten Şentop, şunları kaydetti: Bu projenin taşeronluğunu da bu paralel cunta üstlendi. Türkiye birçok darbe teşebbüsünü gördü. Bu darbeler, uluslararası irtibata sahip ama ilk defa Türkiye de tamamen uluslararası projenin taşeronluğunu üstlenen bir yapı darbe teşebbüsünde bulundu. Hedefleri, genel seçimleri etkileyerek AK Parti yi zayıflatmak. Türkiye yi yine uzaktan kumanda ile uluslararası konjektörün dalgalanmalarına bırakılmış eski Türkiye haline çevirmek.
Şentop, Türkiye nin tarihi günlerden geçtiğini, 2015 seçimlerinde eski Türkiye nin defterlerini tamamen rafa kaldıracaklarını sözlerine ekledi.
ÇOK DAHA GÜÇLÜ GİRİYORUZ
AK Parti Samsun İl Başkanı Fuat Köktaş ise şunları söyledi: “Bir seçim bittiğinde, hemen diğer seçim hazırlıklarına başlayan AK Parti teşkilatları olarak burada yapmış olduğumuz toplantı da 2015 genel seçimlerine hazırlık aşamasından bir tanesidir. İlçe kongrelerini bitiren yenilenen ve tazelenen teşkilatlar olarak, çok daha güçlü sandık yönetim kurullarına sahip bir teşkilat yapısıyla 2015 genel seçimlerine gireceğimizin de müjdesini size vermek istiyorum. Sizlerin bizlere göstermiş olduğunuz hedefleri sahiplenerek, bu hedeflerin arkasında dim dik durarak, AK İktidarımız yolunda yeni bir yürüyüş daha yapmak arzusundayız.” 
SERAMİK HEDİYE ETTİ
Seçim İşleri Başkanlığı Bölge Toplantısına, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şentop’un yanı sıra SKM Başkanı İstanbul Milletvekili Mustafa Ataş, Seçim İşleri Başkan Yardımcısı ve Yozgat Milletvekili Yusuf Başer, AK Parti Samsun İl Başkanı Fuat Köktaş, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, ilçe belediye başkanları, belediye meclis üyeleri, Çorum, Ordu, Sinop ve Amasya illerinin AK Parti il başkanları, il ve ilçe başkan, kadın ve gençlik kolları başkanlarının yanı sıra partililer katıldı. 
Konuşmaların ardından AK Parti İl Başkanı Fuat Köktaş, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Prof.Dr. Mustafa Şentop’a günün anısına seramik bir tablo hediye etti.
Toplantı basına kapalı devam etti.

Bayram OK


EN ÇOK OKUNANLAR

Otomobil koyun sürüsüne daldı

1 Otomobil koyun sürüsüne daldı

Dağda mahsur kalan 8 çoban ve 2 bin koyun kurtarıldı

2 Dağda mahsur kalan 8 çoban ve 2 bin koyun kurtarıldı

Düğün konvoyunda kaza: 22 yaralı

3 Düğün konvoyunda kaza: 22 yaralı

Mardin'de aranan 20 şahıs yakalandı

4 Mardin'de aranan 20 şahıs yakalandı

Çöp konteynerinde başlayan yangın otomobili kullanılmaz hale getirdi

5 Çöp konteynerinde başlayan yangın otomobili kullanılmaz hale getirdi

Ordu'da denize düşen 2 kişi öldü

6 Ordu'da denize düşen 2 kişi öldü

Düğün konvoyunda zincirleme trafik kazası: 22 yaralı

7 Düğün konvoyunda zincirleme trafik kazası: 22 yaralı

Sultan Abdülhamid Han Hastanesi'nin kantininde yangın

8 Sultan Abdülhamid Han Hastanesi'nin kantininde yangın

Doğalgaz patlaması sonucu çıkan yangında 7 ev kullanılamaz hale geldi

9 Doğalgaz patlaması sonucu çıkan yangında 7 ev kullanılamaz hale geldi

Denize düşen talihsiz adam yaşamını yitirdi

10 Denize düşen talihsiz adam yaşamını yitirdi