X Reklamı Kapat

Canik ten engellilere engelsiz kafe ve park

Canik Belediye Başkanı Osman Genç, engelliler için süper bir projeyi hayata geçirdiklerini belirterek, Kuzey Yıldızı nda projelendirilen ve Karadeniz de ilk olan Engelsiz Kafe ve Engelsiz Park çalışmalarına başladık. 7 den 77 ye herkes için bir şehir h

Canik ten engellilere engelsiz kafe ve park
Canik Belediyesi Karadeniz de bir ilki gerçekleştirerek engelli vatandaşlar için kafe ve park yapıyor. Kuzey Yıldızı Mahallesi nde hayata geçirilen Engelsiz Kafe ve Engelsiz Park çalışmaları başladı. Yepyeni Canik hedefiyle yola çıkılan yeni dönem projeleri arasında yer alan kafe ve park çalışmalarını yerinde inceleyen Canik Belediye Başkanı Osman Genç, yetkililerden çalışmalar hakkında bilgi aldı. Başkan Genç, proje tamamlandığında engelli vatandaşların harika bir kafe ve parka kavuşacağını söyledi.
7 DEN 77 YE HERKES İÇİN ŞEHİR
Belediye olarak hedeflerinin herkes için bir şehir ortaya çıkarmak olduğunu belirten Başkan Genç, Eğer bir şehirde eksiklikleri giderirseniz o şehir yaşanabilir olur. Şehirlerin yarıştığı günümüzde ilçemizi 7 den 77 ye herkese hitap eden, eksiksiz ve engelsiz bir şehir için çalışıyoruz. Engelli vatandaşlarımız toplumumuzun önemli bir kısmını oluşturuyor. Bu bakımdan çalışmalarını başlattığımız Engelsiz Kafe ve Engelsiz Park önemli yer tutuyor dedi.
2015 TE TAMAMLANACAK
Engelsiz Kafe nin tüm engelli vatandaşlara hitap edeceğini ifade eden Genç, Burada engelli insanlarımız görev yapacak. Yine engelli kardeşlerimiz ürettikleri ürünleri burada satışa sunabilecek veya sosyal etkinlikler yapabilecek. Aynı zamanda Engelsiz Parkta da çocuk parkı, fitness alanı, oturma alanları, teras alanı ile engelsiz kullanabilecek. Engelsiz kafemizi ve parkımızı 2015 yılı içerisinde tamamlayacağız ve engelli vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız diye konuştu.
Toplam 3100 metrekare alan içerisinde hayata geçirilecek projenin 90 metrekaresi Engelsiz Kafe, diğer kısmı ise teras alanı, engelsiz çocuk parkı, fitness alanı, oturma alanları, otopark ve yeşil alan olacak.  


EN ÇOK OKUNANLAR

Son dakika pürüzü

1 Son dakika pürüzü

İmza bugüne kaldı

2 İmza bugüne kaldı

Samsunda FETÖ operasyonu 17 kişi adliyede

3 Samsun'da FETÖ operasyonu: 17 kişi adliyede

Samsun Kuaförler Odası Başkanı Kiraz Yanlış yaptılar

4 Samsun Kuaförler Odası Başkanı Kiraz: 'Yanlış yaptılar'

 CHP Samsun İl Başkanı Akcagöz Kılıça ayıp ettiler

5 CHP Samsun İl Başkanı Akcagöz: 'Kılıç'a ayıp ettiler'

Samsunda korkunç kaza

6 Samsun'da korkunç kaza

Samsunda trafik kazası Emniyet kemeri hayat kurtardı

7 Samsun'da trafik kazası! Emniyet kemeri hayat kurtardı

Samsunsporda golcüler iş başında

8 Samsunspor'da golcüler iş başında

Samsunda hero yazılı tişörte gözaltı

9 Samsun'da 'hero' yazılı tişörte gözaltı

Süper Kupa maçı biletleri Salı günü satışa çıkıyor

10 Süper Kupa maçı biletleri Salı günü satışa çıkıyor