İDO ve BUDO dan sefer iptalleri

Bursa Deniz Otobüsleri İşletmesi ve İstanbul Deniz Otobüsleri AŞ nin bazı seferleri hava muhalefeti nedeniyle yapılamayacak. Çanakkale de de kuvvetli lodos nedeniyle bazı arabalı vapur seferleri durduruldu.\r\n

İDO ve BUDO dan sefer iptalleri
Bursa Deniz Otobüsleri İşletmesi (BUDO) ve İstanbul Deniz Otobüsleri AŞ nin (İDO) bazı seferleri, hava muhalefeti nedeniyle iptal edildi.

BUDO dan yapılan açıklamaya göre, 07.00 Mudanya-İstanbul ve 08.00 İstanbul-Mudanya seferleri hava muhalefeti nedeniyle yapılamadı.

BUDO, 09.00 daki Mudanya-İstanbul, 09.30 daki Armutlu-İstanbul ve 10.45 teki İstanbul-Mudanya seferlerini de iptal etti. 

İDO da 07.00 ile 07.15 Yalova-Pendik, 07.00 Pendik-Yalova, 07.30 Bursa-Yenikapı, 07.30 Bandırma-Yenikapı, 08.00 Bursa/Armutlu-Yenikapı/Kadıköy deniz otobüsü seferlerini gerçekleştiremedi.  

İDO, 08.15 deki Yenikapı-Yalova, Pendik-Yalova ve Yalova-Pendik ile 09.00 daki Bursa-Yenikapı-Kadıköy, 10.30 daki Bursa-Yenikapı/Kadıköy ve 18.30 daki Bostancı-Yenikapı-Bandırma deniz otobüsü seferlerinin de iptal edildiğini duyurdu. 

Öte yandan, sabahın erken saatlerinde hızı zaman zaman saatte 40 kilometreyi bulan rüzgar nedeniyle Bakırköy, Zeytinburnu ve Fatih ilçelerinde yüksekliği 2 metreyi bulan dalgalar sahil şeridini dövdü. Şiddetli rüzgar nedeniyle bazı ağaçlar devrildi.

Araba vapuru seferleri durduruldu

Öte yandan, Çanakkale de etkisini sürdüren kuvvetli lodos nedeniyle Gelibolu-Lapseki, Geyikli-Bozcaada ve Gökçeada-Kabatepe arasındaki araba vapuru seferleri durduruldu.

Sarıçay da bağlı bulunan bazı balıkçı teknelerinin kuvvetli rüzgar nedeniyle halatları koptu. Teknelerin tekrar yerine bağlanması için itfaiye ekipleri çalışma başlattı. Bu sırada birçok balıkçı teknesinde hasar oluştu. 

Çanakkale Boğazı ndan geçen transit gemilere sunulan pilotaj hizmeti de geçici olarak durduruldu. Boğazdaki deniz ulaşımı Çanakkale-Eceabat ve Çanakkale-Kilitbayır arasındaki araba vapuru ve feribot seferleriyle sürdürülüyor. 


EN ÇOK OKUNANLAR

Rüzgar, evi uçurdu

1 Rüzgar, evi uçurdu

Düzce'de özel halk otobüsü motor kısmından yandı

2 Düzce'de özel halk otobüsü motor kısmından yandı