Cumhurbaşkanı Erdoğan Filistinli küçük Erdoğan ı unutmadı

Lübnan da yaşamını sürdüren Filistinli çocuk Erdoğan Şenaa ve ailesi, Türk vatandaşlığı almanın sevincini yaşıyor.\r\n

Cumhurbaşkanı Erdoğan Filistinli küçük Erdoğan ı unutmadı
Lübnan da yaşamını sürdüren Filistinli çocuk Erdoğan Şenaa ve ailesi, Türk vatandaşlığı almanın sevincini yaşıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ın  2010 yılında Sayda kentine yaptığı ziyaret sırasında söz alan 4 buçuk yaşındaki Filistinli Erdoğan Şenaa nın ailesi, bu hafta başında Türk vatandaşlığı kazandı.

Lübnan da sığınmacı olmanın sıkıntısını yaşadıkları uzun yılların ardından aldıkları vatandaşlıkla yüzleri gülen aile, yaşadığı sevinci evlerine astığı Türk bayraklarıyla süsledi.

Mutluluğunu AA muhabiriyle paylaşan küçük Erdoğan ın babası Muhammed Şenaa, Cumhurbaşkanı Erdoğan ın verdiği sözün bir gün gerçek olacağına dair inancını hep taze tuttuğunu dile getirdi.

2010 yılında doğan oğluna o dönemin Başbakanı Erdoğan ın Filistin meselesi konusundaki tutumu nedeniyle Erdoğan adını verdiğini belirten Şenaa, Hiçbirşeyi unutmayan büyük bir liderden Türk vatandaşlığı alması nedeniyle çok sevinçli olduğunu ifade etti.

Erdoğan gibisi yok

Düşünün! Erdoğan gibi görevi zor ve çok yoğun bir lider, aradan 4 yıl geçmesine rağmen bizi unutmadı. O, takdiri hak eden çok büyük bir lider. Bu zamanda Erdoğan gibisi yok diyen Şenaa, Türk vatandaşlığı kazanmanın onlar için çok önemli olduğunu, Hareket alanı sınırlı bir sığınmacı iken birden herşeyi kolaylaştıran, hakkını arayan büyük bir devletin vatandaşı olduğunu belirtti.

Erdoğan la Sayda ziyaretinde buluşmasını da anlatan Şenaa, Erdoğan ın bir hastanenin açılışını yapmak üzere Sayda ya geleceğini duyduk. Açılışın yapılacağı yere gitmeye karar verdim. Erdoğan ı çok seviyordum, uzaktan da olsa onu görmek istiyordum dedi.

Sayda kentinden milletvekili Behiyye el-Hariri nin de törenden önce kendisini aradığını, o zamanlar 2 aylık olan oğlu Erdoğan la tören alanına gelmesi için kendisine araç gönderdiğini belirten Şenaa, Erdoğan ın yanına gittiklerinde Hariri nin onları takdim ettiğini ve Erdoğan ın oğlunu kucağına alıp öptüğünü söyledi.

Daha sonra Erdoğan ın oğlunun kimlik belgelerini istediğini ve güzel vaatlerde bulunup yanlarından ayrıldığını ifade eden Şenaa, Lübnan daki Filistin İnsan Hakları Kurumu nun konuyla ilgili takibi yaptığını ve Türkiye nin Beyrut Büyükelçiliği yle temasa geçtiğini kaydetti.

Şenaa sözlerini şöyle sürdürdü:

Tanıdıklarımız, çok hayal kurma! Oğluna Türk vatandaşlığı verilmesi imkansız dediler. Ama hayal kırıklığına uğrayan ben değil, onlar oldu. İnanamadılar. Erdoğan sözünü tuttu. Bu özelliği, müminin vasıflarındandır .

Şenaa ayrıca, tüm Filistinli ailelere bir çocuklarına Erdoğan ismi vermeleri çağrısında bulundu.


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor başka oynuyor

1 Samsunspor başka oynuyor

ŞEHİR AYAĞA KALKTI

2 ŞEHİR AYAĞA KALKTI

Samsunspor'da düşmeme hesapları

3 Samsunspor'da düşmeme hesapları

12 yılda 1 yenilgi

4 12 yılda 1 yenilgi

Temayül sırası vekillerde

5 Temayül sırası vekillerde

Ahmet Cebe : 'İtibar etmeyin'

6 Ahmet Cebe : 'İtibar etmeyin'

Samsun'da uyuşturucu operasyonu: 5 tutuklama

7 Samsun'da uyuşturucu operasyonu: 5 tutuklama

Samsunspor Sportif Direktörü Coşkun Zeren: 'Tüm şehir kenetlendi'

8 Samsunspor Sportif Direktörü Coşkun Zeren: 'Tüm şehir kenetlendi'

Samsun'da park halindeyken hareket eden TIR direği devirdi

9 Samsun'da park halindeyken hareket eden TIR direği devirdi

İşçi emeklilerine TOKİ müjdesi

10 İşçi emeklilerine TOKİ müjdesi