Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Cumhurbaşkanı Erdoğan Filistinli küçük Erdoğan ı unutmadı

Lübnan da yaşamını sürdüren Filistinli çocuk Erdoğan Şenaa ve ailesi, Türk vatandaşlığı almanın sevincini yaşıyor.\r\n

Cumhurbaşkanı Erdoğan Filistinli küçük Erdoğan ı unutmadı
Lübnan da yaşamını sürdüren Filistinli çocuk Erdoğan Şenaa ve ailesi, Türk vatandaşlığı almanın sevincini yaşıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ın  2010 yılında Sayda kentine yaptığı ziyaret sırasında söz alan 4 buçuk yaşındaki Filistinli Erdoğan Şenaa nın ailesi, bu hafta başında Türk vatandaşlığı kazandı.

Lübnan da sığınmacı olmanın sıkıntısını yaşadıkları uzun yılların ardından aldıkları vatandaşlıkla yüzleri gülen aile, yaşadığı sevinci evlerine astığı Türk bayraklarıyla süsledi.

Mutluluğunu AA muhabiriyle paylaşan küçük Erdoğan ın babası Muhammed Şenaa, Cumhurbaşkanı Erdoğan ın verdiği sözün bir gün gerçek olacağına dair inancını hep taze tuttuğunu dile getirdi.

2010 yılında doğan oğluna o dönemin Başbakanı Erdoğan ın Filistin meselesi konusundaki tutumu nedeniyle Erdoğan adını verdiğini belirten Şenaa, Hiçbirşeyi unutmayan büyük bir liderden Türk vatandaşlığı alması nedeniyle çok sevinçli olduğunu ifade etti.

Erdoğan gibisi yok

Düşünün! Erdoğan gibi görevi zor ve çok yoğun bir lider, aradan 4 yıl geçmesine rağmen bizi unutmadı. O, takdiri hak eden çok büyük bir lider. Bu zamanda Erdoğan gibisi yok diyen Şenaa, Türk vatandaşlığı kazanmanın onlar için çok önemli olduğunu, Hareket alanı sınırlı bir sığınmacı iken birden herşeyi kolaylaştıran, hakkını arayan büyük bir devletin vatandaşı olduğunu belirtti.

Erdoğan la Sayda ziyaretinde buluşmasını da anlatan Şenaa, Erdoğan ın bir hastanenin açılışını yapmak üzere Sayda ya geleceğini duyduk. Açılışın yapılacağı yere gitmeye karar verdim. Erdoğan ı çok seviyordum, uzaktan da olsa onu görmek istiyordum dedi.

Sayda kentinden milletvekili Behiyye el-Hariri nin de törenden önce kendisini aradığını, o zamanlar 2 aylık olan oğlu Erdoğan la tören alanına gelmesi için kendisine araç gönderdiğini belirten Şenaa, Erdoğan ın yanına gittiklerinde Hariri nin onları takdim ettiğini ve Erdoğan ın oğlunu kucağına alıp öptüğünü söyledi.

Daha sonra Erdoğan ın oğlunun kimlik belgelerini istediğini ve güzel vaatlerde bulunup yanlarından ayrıldığını ifade eden Şenaa, Lübnan daki Filistin İnsan Hakları Kurumu nun konuyla ilgili takibi yaptığını ve Türkiye nin Beyrut Büyükelçiliği yle temasa geçtiğini kaydetti.

Şenaa sözlerini şöyle sürdürdü:

Tanıdıklarımız, çok hayal kurma! Oğluna Türk vatandaşlığı verilmesi imkansız dediler. Ama hayal kırıklığına uğrayan ben değil, onlar oldu. İnanamadılar. Erdoğan sözünü tuttu. Bu özelliği, müminin vasıflarındandır .

Şenaa ayrıca, tüm Filistinli ailelere bir çocuklarına Erdoğan ismi vermeleri çağrısında bulundu.


EN ÇOK OKUNANLAR

Dostluk maçı ertelendi

1 Dostluk maçı ertelendi

Bakan Kılıç Yeni stadyum hazır, en iyi çim Samsunda

2 Bakan Kılıç: 'Yeni stadyum hazır, en iyi çim Samsun'da'

Başkanlardan 19 Mayıs Sanayi Sitesine müjde

3 Başkanlardan 19 Mayıs Sanayi Sitesi'ne müjde

Mesaiye devam

4 Mesaiye devam

Samsunda tır devrilme tehlikesi geçirdi, keresteler yola saçıldı

5 Samsun'da tır devrilme tehlikesi geçirdi, keresteler yola saçıldı

Nerede hareket

6 Nerede hareket...

Şehzadelerden anlamlı kampanya

7 Şehzadeler'den anlamlı kampanya

Arkadaşını bıçaklayarak öldüren şahıs tutuklandı

8 Arkadaşını bıçaklayarak öldüren şahıs tutuklandı

Gücümüzü Bakan Kılıçtan alıyoruz

9 Gücümüzü Bakan Kılıç'tan alıyoruz

Bafra hocalarını unutmadı

10 Bafra hocalarını unutmadı