“TARİHİMİZE SAHİP ÇIKIYORUZ”

Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, Kaledoruğu’nda Arkeopark için inceleme çalışmaları başlattık dedi. \r\n

“TARİHİMİZE SAHİP ÇIKIYORUZ”
Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Sefer Arlı ve Belediyesi Başkan Yardımcısı Reşat Ayyıldız ile birlikte Kaledoruğu nda incelemelerde bulundu.
Kaledoruğu nun çok eski bir tarihi var olduğunu vurgulayan Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, Burada gizli kalmış bir tarih yatıyor. Bu tarihimizi koruyup ona sahip çıkmamız gerek. Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Sayın Sefer Arlı ile Kaledoruğu’nda incelemelerimiz oldu. Burayı turizme kazandırmak için bazı çalışmalarımız olacak. Ekiplerimiz ile incelemelerde bulunduk. Kaledoruğu’nda yapılacak kazı ve temizlik çalışması ile arkeolojik mimari kalıntıların gün yüzüne çıkarılması hedeflenmektedir diye konuştu.

“SAKLI KALMIŞ GÜZELLİKLER ORTAYA ÇIKMALI”
Kavak ta saklı kalmış birçok güzelliklerin bulunulduğunu ifade eden Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Sefer Arlı, Bu güzellikleri ortaya çıkarabilmek için Büyükşehir Belediyesi olarak Kavak ın her zaman yanındayız. Uzman ekiplerimiz ile birlikte Kaledoruğu’nda yaptığımız incelemeler güzel geçti. Ekiplerimiz ile olumlu sonuçlar aldık. Resmi yazışmaların olumlu sonuçlanmasının ardından derhal burada bir Arkeopark çalışması yapacağız şeklinde konuştu.
İHA


EN ÇOK OKUNANLAR