ÖĞRENCİLER BİN FİDAN DAĞITTI

Samsun un Bafra ilçesinde öğrenciler, 2015 yılında yaşanması muhtemel kuraklık ve sel felaketlerine karşı uyarılarda bulunarak bin adet fidan dağıttı. \r\n

ÖĞRENCİLER BİN FİDAN DAĞITTI
Bafra Altınkaya Anadolu Lisesi 11 ve 12 yabancı dil sınıfı öğrencileri, İngilizce öğretmeni Naim Okay öncülüğünde Cumhuriyet Meydanı’nda etkinlik düzenledi. Etkinlikte ellerinde Türkçe ve İngilizce pankartlar taşıyan öğrenciler çan çalarak, yaşanması muhtemel kuraklık ve sel felaketlerine karşı Bafra dan tüm Türkiye’ye uyarılarda bulundu.
Etkinlik, Altınkaya Anadolu lisesi Müzik Öğretmeni Erhan Gül yönetiminde yüzlerine insanoğlunun doğal kaynakları hoyratça kullanımından üzüntü duyan dünya maskesi takan öğrencilerin mini bir konseriyle başladı. Hazırlanan dövizlerle tehlike çanları çalarak vatandaşlara uyarıda bulunuldu. Betül Hacıhafızoğlu isimli öğrenci mizansen olarak dünyanın 2015 falına baktı. Ayrıca öğrenciler yoldan geçen vatandaşlara ve çevredeki esnafa Altınkaya Anadolu Lisesinin “Dağanın Sesi” isimli çevre gazetesini dağıttı. Gazetede, 2015 yılında olması öngörülen küresel ısınmanın Türkiye’ye vereceği zararlar anlatılıyor.
Altınkaya Anadolu Lisesi İngilizce Öğretmeni Naim Okay, “Bizler 2015 yılında dünyanın karşılaşacağı felaketlerin tek sebebinin küresel ısınma olmayacağının farkındayız. İnsanoğlu kendisine emanet edilen tabiatı hoyratça kullandıkça, çevre felaketleri sürecek. 2015’e girmeye saatler kala, halkımızı 2015 yılında olması muhtemel olumsuzluklara karşı uyarmak ve dikkatlerini çekmek amacıyla tehlike çanları çalıyoruz. Ve diyoruz ki, yeni yılda soluduğumuz havayı, toprağımızı ve suyumuzu kirletmeden, tasarruflu kullanalım” dedi.
11. sınıf yabancı dil öğrencisi İsmail Şenel de, “Bilim adamlarına göre 2015 yılı geçtiğimiz yıllara daha zor geçecek. Dünyanın bir tarafında yoğun yağışlar yaşanırken diğer tarafında daha kuraklık yaşanacağı söyleniyor. Biz de halkımızı bu konuda sahip olduğu kaynakları daha verimli sorumlu kullanmaları için tehlike çanlarımızı çalıyoruz. Biz bu tehlikenin farkındayız. Halkımızın da bilinçlenmesini istiyoruz” diye konuştu.
Öğrenciler, etkinliğin sonunda bütün olumsuzluklara rağmen 2015 yılının güzel bir yıl olması dileğiyle, Samsun Orman Fidanlık Müdürlüğü’nden temin edilen yaklaşık bin kızılçam fidanını vatandaşlara ücretsiz dağıttı.

İHA


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da şoke eden atama

1 Samsun'da şoke eden atama

Başkan Yılmaz: 'Kazma küreği alıp yıkamıyoruz'

2 Başkan Yılmaz: 'Kazma küreği alıp yıkamıyoruz'

Samsun'un yeni eniştesi Acun Ilıcalı!

3 Samsun'un yeni eniştesi Acun Ilıcalı!

Samsunspor'un 42 yıllık emektar stadı yıkılıyor

4 Samsunspor'un 42 yıllık emektar stadı yıkılıyor

Samsun'da Kent Park Projesi de iptal edildi

5 Samsun'da Kent Park Projesi de iptal edildi

Bakan'dan fındık fiyatları açıklaması!

6 Bakan'dan fındık fiyatları açıklaması!

Samsunspor 4 - 6 Ankara Demirspor

7 Samsunspor 4 - 6 Ankara Demirspor

Samsun'da FETÖ'den 12 kişi gözaltına alındı

8 Samsun'da FETÖ'den 12 kişi gözaltına alındı

Başkan Yılmaz: 'Projeyi hedeflediğimiz tarihte bitireceğiz'

9 Başkan Yılmaz: 'Projeyi hedeflediğimiz tarihte bitireceğiz'

Samsun'un iki ilçesinde daha karar açıklandı

10 Samsun'un iki ilçesinde daha karar açıklandı