Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

TERME YE KENTSEL DÖNÜŞÜM İSTEDİ

AK Parti Samsun Milletvekili Cemal Yılmaz Demir, aşırı yağmurda taşan Terme Irmağı nın etrafında kentsel dönüşüm yapılmasıyla ilgili talep için Ankara da bir dizi görüşmelerde bulundu\r\n

TERME YE KENTSEL DÖNÜŞÜM İSTEDİ
AK Parti Samsun Milletvekili Cemal Yılmaz Demir, Terme Belediye Başkanı Şenol Kul ile Ankara da Çevre ve Şehircilik Bakanlığı nda bazı ziyaretler gerçekleştirdi.  Milletvekili Demir, Samsun un Terme İlçesi nde aşırı yağmurla birlikte sürekli taşan ve risk oluşturan ırmağın etrafında kentsel dönüşüm yapılmasıyla ilgili talep için, Belediye Başkanı Şenol Kul ile birlikte Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Genel Müdürü Vedat Gürgen i ziyaret etti. Belediye Başkanı Kul, Genel Müdür Gürgen e, taşkınlardan dolayı DSİ nin afet bölgesi ilan ettiği yerlerde kentsel dönüşüm yapılmasıyla ilgili bir dosya sundu. 
ÖLÜMLE SONUÇLANABİLİR
Milletvekili Demir ziyaretle ilgili açıklamalarda bulunarak, Terme İlçesi nde yaptığım programda sel sonrası ırmakta yaşanan taşkınlar nedeniyle bazı binaların risk oluşturduğu ve ölümle sonuçlanacak olayların olabileceği iletildi. Bununla ilgili yapılması gerekenleri konuşmak ve yetkili kişiye iletmek için Sayın Gürgen i ziyaret ettik. Terme deki ırmağın kenarındaki evlerde kentsel dönüşüm yaparak, olası bir afetin ve ölümlü olayların önüne geçilmek isteniyor dedi. 
KATKI SAĞLAYACAK
Terme Belediye Başkanı Şenol Kul da, her yağmurda ırmağın taşma riski bulunduğunu belirterek, Irmak kenarında belediyeye ait binalarda oturanlara tebligat göndererek, çıkmalarını istedik. Belediyeye ait binalar yıkılacak. Diğer binalar içinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile işbirliğinde bir kentsel dönüşüm çalışması yapılmasını istiyoruz. Yapılacak çalışma ilçenin geleceğine büyük bir katkı sağlayacaktır. Bununla ilgili gerekenin yapılmasını istiyoruz diye konuştu. 
Altyapı ve kentsel Dönüşüm Hizmetleri Genel Müdürü Vedat Gürgen de, söz konusu taleple ilgili bölgeye bir ekip göndererek inceleme yaptıracağını, gereken neyse yapılacağını söyledi.


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor taraftarından Galip Öztürke hoş geldin

1 Samsunspor taraftarından Galip Öztürk'e 'hoş geldin'

Samsun Büyükşehir geç bile kaldı

2 Samsun Büyükşehir geç bile kaldı

Tütün Samsuna geri dönüyor

3 Tütün Samsun'a geri dönüyor

Samsunlu sanatçılar buluştu

4 Samsunlu sanatçılar buluştu

Samsunda taksi şoförüne bıçaklı saldırı

5 Samsun'da taksi şoförüne bıçaklı saldırı!

Safları belli etmek

6 Safları belli etmek!..

Samsunda 10 ayda 539 bin liralık ceza

7 Samsun'da 10 ayda 539 bin liralık ceza

Minik Irmak cinayetinde iğrenç detay

8 Minik Irmak cinayetinde iğrenç detay

Samsunspor Teknik Direktörü Özköylü tribünde

9 Samsunspor Teknik Direktörü Özköylü tribünde

Samsunda FETÖden aranan mühendis Ankarada yakalandı

10 Samsun'da FETÖ'den aranan mühendis Ankara'da yakalandı