BAYRAĞI YUKARIYA TAŞIDIK

Ocak ayında seçime gidecek olan Samsun Tenis Kulübü nde mevcut Başkan Necdet Yeşilyurt, yenidan aday olmayacağını açıkladı. Yeşilyurt, Samsun Tenis Kulübü bayrağını daha yukarıya taşıdığını belirterek, bundan da tüm tenis camiasının oldukça mutlu olduğunu

BAYRAĞI YUKARIYA TAŞIDIK
ADAY OLMAYACAĞIM
Samsun Tenis Kulübü, 2015 in ocak ayında genel kurula gidecek. 2007 yılından bu yana başkanlık görevini sürdüren Necdet Yeşilyurt, kongrede aday olmayacağını açıkladı. Görevde kaldığı süre içerisinde yapılanları anlatan Yeşilyurt, 2007 yılında kulübe geldiğimde işin buralara kadar büyüyeceğini hayal edemezdim. Tenise bu kadar bağlanacağımı ve değerli dostlarla beraber bu kadar işleri başaracağımı hiç hayal etmemiştim. Hobi olarak başlayan bu serüven bir alışkanlık bir yaşam tarzı ve kulübe hizmet aşkına dönüştü.  2007 yılında arkadaşlarım ve ben bu kulüp için bugüne kadar yapılanların üstüne ne koyabiliriz, biz de bu hizmet yarışının bir parçası olabilir miyiz düşüncesiyle, bizden önceki değerli yöneticilerin ve üyelerin yaptıkları güzel şeylerin üzerine yenilerini eklemek amacıyla hiçbir şahsi menfaat beklemeden yönetime, daha doğrusu hizmet yarışına talip olduk ve göreve geldik. Yörenin bize kattığı mizaç gereği başladığımız işi bitirmeli ve en iyisini yapmalıydık diye konuştu. 
BİNAYI YENİLEDİK
Yeşilyurt şöyle devam etti: Bizlerin amacı kulüpten bir şeyler almak değil , bir şeyler katmak olmalıydı ki öyle yaptık. Ve bu hizmetleri yaparken paylaşımcı bir anlayış içerisinde tek kişiye mal etmeden , bütün arkadaşlarımızın bu süreçte emeği ve fikri olsun düşüncesiyle, bir dönemden fazla kulüp başkanlığına talip olmama kararı aldık. Orhan Bülbüloğlu başkanlığında yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımızla başladığımız bu süreç daha sonra benimle devam etti. Bugün ise kulübün bayrağını yeni ve değerli bir arkadaşımıza, söz verdiğimiz gibi devraldığımız yerden daha ilerde ve yukarda devretmenin, haklı gururunu ben ve yönetim kurulu arkadaşlarım  içimizde hissediyoruz . Yönetimler ve başkanlar geçici ancak kulübümüz, üyeler, ben ve arkadaşlarım, en önemlisi de çocuklarımız kalıcıdır. Yönetimimiz dönemindeki bazı çalışmalara değinmek istiyorum. Kulübün fiziki şartlarını Samsun a ve tenis camiasına yakışır bir standarda getirmek üzere ciddi bir tesis projesini hayata geçirdik. Kulübümüzü ziyaret eden misafirlerimiz ve büyüklerimizin görüş ve tebriklerinden anlıyoruz ki başarılı olmuşuz.
YAPILANLARI ANLATTI
Bu yenilenen kulübümüzde Samsun da ilk kez 25 bin dolar ve 10 bin dolarlık  ITF turnuvaları yaparak Samsunlu tenis severleri dünya klasmanında ilk 100 deki sporcularla buluşturduk. Kulübümüze ve şehrimize tenis anlamında ciddi bir vizyon kazandırdık. Bir diğer noktada kulübün gerçek sahipleri olan sporcularımızın sayısı yönetimde olduğumuz süre içerisinde ciddi artış göstermiştir ve bu çalışmalarımızın meyvesini bu yıl itibariyle turnuvalarda almaya başladık. Nitekim en son Antalya Franke Cup turnuvasında 28 sporcu ile katılmamız, 10 sporcumuzun final oynaması bizleri son derece gururlandırdı ve kulüp için yaptıklarımız asıl amacına ulaşmış oldu. Kulübe bu güzellikleri kazandırırken yaptıklarımızı taktir edenler olduğu kadar eleştirenlerde oldu. Biz bu eleştirilerden kırılmadık aksine güçlendik daha doğruyu daha güzeli yapmak için dersler çıkardık. Asıl olan her zaman kulüp menfaatlerini ön planda tutmaktı. Yönetimimiz döneminde bu yapılanları tek başıma yapmadım. Yönetim kurulu arkadaşlarıma ve kulüp personeline teşekkür ediyorum.  
DESTEKÇİLERE TEŞEKKÜR
Benim dönemimde kulübümüze maddi ve manevi katkıları olan Gençlik ve Spor Bakanlarımız Akif Çağatay Kılıç ve Suat Kılıç a, bir önceki Valimiz Hüseyin Aksoy’a, AK Parti İl Başkanı Fuat Köktaş’a, CHP Milletvekili İhsan Kalkavan’a, Büyükşehir  Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’a, ilçe belediye başkanlarına, eski Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri rahmetli Kenan Şara’ya, babam Cemal Yeşilyurt’a, Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Zeki Murzioğlu ve yönetim kuruluna, Borsan Grup Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ölmez’e, kıymetli sanayici ve iş adamı dostlarıma, sivil toplum kuruluşlarımızla, hatırlayamadığım bir çok dost ve beni her an destekleyen aileme sonsuz saygı ve sevgilerimi sunarım. Elbette hep veren taraf ben olmadım, benimde kulüpten aldıklarım oldu. Mesela sağlıklı bir hayata kavuştum, spor alışkanlığım oldu, birçok değerli sporcu ve tenis sever arkadaş edindim. Çocuklarım artık temiz, ahlaklı ve saygın bir ortamda spor yapabiliyor. Görevi devredecek olduğum arkadaşım kim olursa olsun, bu zorlu görevde yine her türlü destek olmaya devam edeceğimin bilinmesini isterim.

Selçuk KAYA


EN ÇOK OKUNANLAR

Dünkü Çocuklar'dan THM konseri

1 Dünkü Çocuklar'dan THM konseri

Real Madrid tur kapısını araladı

2 Real Madrid tur kapısını araladı

Kızılcahamamlı çiftçiye tohum desteği

3 Kızılcahamamlı çiftçiye tohum desteği

Fatih'teki cinayetin şüphelisi gözaltına alındı

4 Fatih'teki cinayetin şüphelisi gözaltına alındı

1 buçuk yaşındaki bebek bakıcısı uyuduğu sırada kapısı açık unutulan evden kaçtı

5 1 buçuk yaşındaki bebek bakıcısı uyuduğu sırada kapısı açık unutulan evden kaçtı