İLKADIM’DAN GERİ DÖNÜŞÜM TESİSİ

Samsun’un İlkadım İlçe Belediyesi, “Hayat Görüşüm, Geri Dönüşüm projesi kapsamında günlük 90 ton kapasiteli karışık ambalaj atık ayrılabilen bir tesisi hayata geçirdi. \r\n

İLKADIM’DAN GERİ DÖNÜŞÜM TESİSİ
İlkadım Belediyesi tarafından, Derecik Mahallesi Anadolu Bulvarı üzerinde toplam 3 bin 50 m2 alanda kurulan 850 m2 kapalı alana sahip, günlük 90 ton kapasiteli karışık ambalaj atık ayırma tesisi hizmete açıldı.
İlkadım ilçesi sınırları içerisinde belediyenin yetkili firması ‘Hayat Geri Dönüşüm’ firmasıyla hizmet verecek olan tesisin kurdelesini İlçe Milli Eğitim Müdürü Cengiz Çetinkaya ile birlikte kesen İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, “Hayat Geri Dönüşüm Ambalaj Atıkları Tesisi’nin açılışı münasebetiyle bir araya gelmiş bulunmaktayız. Gerçekten burada güzel işler yapılıyor. İlkadım’da toplanan katı atık ve geri dönüşüm maddelerimizi yüzde 30’u ambalaj atıkları olarak tekabül ediyor. Toplanan çöplerin yüzde 70’ine tekabül eden bir geri dönüşüm sağlamış oluyoruz. Bu şu demek oluyor: Biz yerinde dönüşümü sağlarsak hem mazottan tasarruf etmiş olacağız belediye olarak hem de bu geri dönüşüm maddeleri de milli servet olarak tekrar bütçemize katmış olacağız. Dolayısıyla bu bağlamda toplumumuzun bilinçlendirilmesi gerekiyor. Şu anda biz belediye olarak ‘Hayat Geri Dönüşüm’ firmasıyla sözleşmemizi imzaladık. Arkadaşlarımız çalışmalarını sürdürüyorlar. Bu zamana kadar çalışmalarından memnunuz ama daha çok beklenti içerisindeyiz. Bu geri dönüşümün ambalaj atıklarının yerinde dönüşüm noktasında hem toplumu bilinçlendirmesi hem sitelerde bu tür ayrıştırmaların yapılabileceği kutuların konulması ve büyük mağazalarda da geri dönüşüm ambalaj atıklarının direkt tesisimize kazandırılması noktasında bir çalışma içerisinde olduklarını biliyoruz. Bisikletli bir taşıma sistemi ile beraber çiftlikte, merkezi yerlerde büyük araçların giremediği yerlere ambalaj atıklarının dönüşümünü sağlamak noktasında bir alt yapı oluşturuldu” dedi. 
Başkan Erdoğan Tok, konuşmasının ardından, hazırlanan pastayı kesti. 90 ton kapasiteli karışık ambalaj atık ayrılabilen tesiste bulunan ayırma bandı ve preste görevli olan 30 personeli çalışma esnasında inceleyen Başkan Erdoğan Tok, Belediye Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Köksal Sarıcaoğlu’ndan tesis hakkında bilgi aldı.

İHA


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunda düğün kana bulandı

1 Samsun'da düğün kana bulandı

Samsunsporda Camara şoku

2 Samsunspor'da Camara şoku

Brezilyalı oyuncu Samsunda

3 Brezilyalı oyuncu Samsun'da!

HEDEF 20 BİN KOMBİNE

4 HEDEF 20 BİN KOMBİNE

Süper Furkan

5 Süper Furkan

10 yılda 12 milyon ehliyete el konuldu

6 10 yılda 1.2 milyon ehliyete el konuldu

Fornezzi listede

7 Fornezzi listede

Zabıtadan çekirdek operasyonu

8 Zabıtadan çekirdek operasyonu

Haber bekleniyor

9 Haber bekleniyor

Giresunda trafik kazası 1 ölü, 1 yaralı

10 Giresun'da trafik kazası: 1 ölü, 1 yaralı