İLKADIM’DAN GERİ DÖNÜŞÜM TESİSİ

Samsun’un İlkadım İlçe Belediyesi, “Hayat Görüşüm, Geri Dönüşüm projesi kapsamında günlük 90 ton kapasiteli karışık ambalaj atık ayrılabilen bir tesisi hayata geçirdi. \r\n

İLKADIM’DAN GERİ DÖNÜŞÜM TESİSİ
İlkadım Belediyesi tarafından, Derecik Mahallesi Anadolu Bulvarı üzerinde toplam 3 bin 50 m2 alanda kurulan 850 m2 kapalı alana sahip, günlük 90 ton kapasiteli karışık ambalaj atık ayırma tesisi hizmete açıldı.
İlkadım ilçesi sınırları içerisinde belediyenin yetkili firması ‘Hayat Geri Dönüşüm’ firmasıyla hizmet verecek olan tesisin kurdelesini İlçe Milli Eğitim Müdürü Cengiz Çetinkaya ile birlikte kesen İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, “Hayat Geri Dönüşüm Ambalaj Atıkları Tesisi’nin açılışı münasebetiyle bir araya gelmiş bulunmaktayız. Gerçekten burada güzel işler yapılıyor. İlkadım’da toplanan katı atık ve geri dönüşüm maddelerimizi yüzde 30’u ambalaj atıkları olarak tekabül ediyor. Toplanan çöplerin yüzde 70’ine tekabül eden bir geri dönüşüm sağlamış oluyoruz. Bu şu demek oluyor: Biz yerinde dönüşümü sağlarsak hem mazottan tasarruf etmiş olacağız belediye olarak hem de bu geri dönüşüm maddeleri de milli servet olarak tekrar bütçemize katmış olacağız. Dolayısıyla bu bağlamda toplumumuzun bilinçlendirilmesi gerekiyor. Şu anda biz belediye olarak ‘Hayat Geri Dönüşüm’ firmasıyla sözleşmemizi imzaladık. Arkadaşlarımız çalışmalarını sürdürüyorlar. Bu zamana kadar çalışmalarından memnunuz ama daha çok beklenti içerisindeyiz. Bu geri dönüşümün ambalaj atıklarının yerinde dönüşüm noktasında hem toplumu bilinçlendirmesi hem sitelerde bu tür ayrıştırmaların yapılabileceği kutuların konulması ve büyük mağazalarda da geri dönüşüm ambalaj atıklarının direkt tesisimize kazandırılması noktasında bir çalışma içerisinde olduklarını biliyoruz. Bisikletli bir taşıma sistemi ile beraber çiftlikte, merkezi yerlerde büyük araçların giremediği yerlere ambalaj atıklarının dönüşümünü sağlamak noktasında bir alt yapı oluşturuldu” dedi. 
Başkan Erdoğan Tok, konuşmasının ardından, hazırlanan pastayı kesti. 90 ton kapasiteli karışık ambalaj atık ayrılabilen tesiste bulunan ayırma bandı ve preste görevli olan 30 personeli çalışma esnasında inceleyen Başkan Erdoğan Tok, Belediye Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Köksal Sarıcaoğlu’ndan tesis hakkında bilgi aldı.

İHA


EN ÇOK OKUNANLAR

İşte Taner Taşkın'ın ekibi

1 İşte Taner Taşkın'ın ekibi

19 Mayıs Stadyumu için büyük plan

2 19 Mayıs Stadyumu için büyük plan

Samsunspor'da odak noktası transfer

3 Samsunspor'da odak noktası transfer

Canberk de tamam

4 Canberk de tamam

Koloğlu: 'Transferlerin hepsini açıklayacağız'

5 Koloğlu: 'Transferlerin hepsini açıklayacağız'

CANLI YAYIN! Samsunspor'da yeni transfer imzayı atıyor

6 CANLI YAYIN! Samsunspor'da yeni transfer imzayı atıyor

Meral Akşener, İbrahim Özyer'in cenazesi için Samsun'a geliyor

7 Meral Akşener, İbrahim Özyer'in cenazesi için Samsun'a geliyor

Çepni ailesinin acı günü

8 Çepni ailesinin acı günü

Samsun'da otomobil yolcu yolcu otobüsüne çarptı: 1 ölü, 1 yaralı

9 Samsun'da otomobil yolcu yolcu otobüsüne çarptı: 1 ölü, 1 yaralı

Samsun'da narkotik polisinden dev operasyon: 13 gözaltı

10 Samsun'da narkotik polisinden dev operasyon: 13 gözaltı