BU TABLO SAMSUN A YAKIŞMIYOR

Vali İbrahim Şahin, Samsun’un, eğitim noktasında 30’lu sıralarda yer aldığını, bunun da Samsun’a yakışmadığını belirterek, İki yıl içerisinde Samsun’un ilk 10’da olması için çalışma ortaya koyacağız dedi\r\n

BU TABLO SAMSUN A YAKIŞMIYOR
Samsun un Havza İlçesi nde, Vali İbrahim Şahin’in de katılımıyla okul idarecileri ile eğitim değerlendirme toplantısı yapıldı. Havza, Kavak, Asarcık, Ladik ve Vezirköprü ilçelerindeki okulların idarecilerinin bir araya geldiği toplantıya Vali Şahin, İl Milli Eğitim Müdürü Aytekin Girgin, Havza Kaymakamı Alper Tanrısever, Kavak Kaymakamı Mevlüt Şekerci, Ladik Kaymakamı Mustafa Temiz, Asarcık Kaymakamı Hicabi Aytemür, Vezirköprü Kaymakamı Mahmut Kaşıkçı, Havza Belediye Başkanı Murat İkiz, Havza İlçe Milli Eğitim Müdürü Uğur Sağlam, ilçe milli eğitim müdürleri ve okul yöneticileri katıldı.
İŞBİRLİĞİ İÇERİSİNDE OLACAĞIZ
Havza Halk Eğitim Merkezi salonunda gerçekleştirilen toplantıda konuşan Vali İbrahim Şahin, Samsun’un, Türkiye’de eğitim noktasında 30’lu sıralarda yer aldığını, bunun da Samsun’a yakışmadığını söyledi. Biz kendimize iki yıllık hedef koyduk ve bu iki yıl içerisinde Samsun’un ilk 10’da olması için çalışma ortaya koyacağız diyen Şahin, sözlerine şöyle devam etti:
Bunda da sizlerin marifeti olacak. Başarıyı yakalamak için Adım Adım Başarıya Projesi için her şey yapılacak. Önemli olan proje sonrası aşamalar ve yapacaklarımız. Sizlere katkı sağlayacağız, sizlere destek olacağız, sorunları ortadan kaldıracağız. Sizler sınıfta öğrenciler ile harcadığımız sürenin daha fazlasını dışarıda öğrenciler ile harcarsanız başarıyı yakalarız.  Eğer sizler çocuklarımızı iyi yetiştirmezseniz, bu ciddi bir kan kaybına neden olacak. Bizden daha iyi eğitimi olanlar bizleri geçecekler. Sınıfta çocuklara verilen derslerin dışında mutlak surette öğrencilerimizi yetiştirmemiz, farklı bilgilerle onları donatmamız gerekiyor. Şayet bunları sağlayamazsak çocuklarımıza vermemiz gerekenleri verememiş oluruz. Başta siz okul yöneticileri bünyenizde çalıştırdığınız öğretmenleri, o öğretmenlerimizin de öğrencileri çok iyi motive etmesi, yönlendirmesi, biraz otorite, biraz saygı ve sevgiyle karışık bir şekilde bu yapıda yerimizi almamız lazım. Başarılı olmak için toplumun her kesimi ile işbirliği içerisinde olacağız. Bizim ayakta kalmamızı sağlayacak çok kaliteli insan unsurunu yetiştirmemiz lazım. Yoksa yarı sömürge bir ülke durumuna düşeriz. Bunun yolu yöntemi sizlerin avuçlarında yetişen çocukların iyi yetiştirilmesidir. Bunun için eğitim, eğitim, eğitim diyoruz. Bunun başka çaresi yok. Çocuklarımız aileleri tarafından sizlere teslim edildikten sonra öyle bir donanımlı hale getirelim ki başarıyı yakalayalım.
ÖNEMLİ BİR İLÇEMİZ 
Toplantıda daha sonra, Adım Adım Başarıya Projesi okul idarecilerine anlatıldı. Toplantı sonrası Havza Belediyesini ziyaret eden Vali İbrahim Şahin burada Havza Belediye Başkanı Murat İkiz ile görüştü. Şahin İkiz’den belediye çalışmaları hakkında bilgi aldı. Vali Şahin, Havza gerek tarihi gerekse termal kaynakları ile önemli bir ilçemiz. Ayrıca Samsun’un ve Karadeniz’in giriş kapısı olma özelliği ilde önemli bir coğrafi konumda diye konuştu.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor'da personele 1 ay maaş

1 Samsunspor'da personele 1 ay maaş

Karaman'da FETÖ/PDY operasyonunda 2 asker tutuklandı

2 Karaman'da FETÖ/PDY operasyonunda 2 asker tutuklandı

Freni boşalan otomobil yatak odasına girdi

3 Freni boşalan otomobil yatak odasına girdi

Konya'da benzinlik yazıhanesinde çıkan yangın korkuttu

4 Konya'da benzinlik yazıhanesinde çıkan yangın korkuttu

Diyarbakır'da otomobil şarampole yuvarlandı: 6 yaralı

5 Diyarbakır'da otomobil şarampole yuvarlandı: 6 yaralı

Samsunspor'da çekiliş tarihi 30 Haziran

6 Samsunspor'da çekiliş tarihi 30 Haziran

Çalınacak şeyler...

7 Çalınacak şeyler...

Gözler Beşir'de

8 Gözler Beşir'de

Kars'ta, alev alan trafo bomba gibi patladı

9 Kars'ta, alev alan trafo bomba gibi patladı

Galibiyet hazırlığı

10 Galibiyet hazırlığı