HUZUREVİNDE EVLENDİLER

Samsun un Havza İlçesi Huzurevi nde Rum asıllı 72 yaşındaki Anatasiadi İstiratonik ile 82 yaşındaki Sefer Bolat yeni yıla girerken evlendi. Rum asıllı kadın aynı zamanda müslüman oldu.\r\n

HUZUREVİNDE EVLENDİLER
Samsun un Havza İlçesi nde Huzurevi ve Rehabilitasyon Merkezi nde Rum asıllı Anatasiadi İstiratonik ile Sefer Bolat, dünyaevine girdi. Huzurevinde yapılan nikah töreni öncesinde Havza Müftüsü Lütfi Kocatürk, Rum asıllı Türk vatandaşı Anatasiadi İstiratonik e müslümanlığı anlatıp Kelime-i şehadet getirmesine yardımcı oldu. Müslüman olan kadın Gülizar ismini aldı. Müftü Kocatürk daha sonra kadına Kuran-ı Kerim hediye etti.
Ardından da çiftin nikahı kıyıldı. Havza Belediyesi Yazı İşleri Müdürü Necati Karoğlan tarafından kıyılan nikahta çiftin şahitliklerini ise Havza Kaymakamı Alper Tanrısever ve Samsun Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Vekili Tekin Balcı yaptı. Çift huzurevi sakinlerinin de katıldığı nikah töreninde mutluluklarını dile getirdi. Gelinlik ve damatlık giyen çift alkışlar arasında mutluluğa adım attı. 
GÖKÇEADA DA TANIŞMIŞLAR
Sefer Bolat Gökçeada da tanıştıklarını belirterek, Bir arkadaşım sayesinde Anatasiadi ile tanıştım. Bir kızı ile yalnız yaşıyordu. 1993 yılında ben memleketim Samsun a geldim. İrtibatımız kesilmedi. Sonra onu da yanıma aldım ve huzurevine yerleştik. 27 yıldır birlikteyiz. Nikah yapmaya karar verdik. Çok mutluyum dedi.
Havza Kaymakamı Aşper Tanrısever, nikah töreni sonrası çifte bir ömür boyu mutluluklar dileyerek evlilik cüzdanını kadına verdi. Tanrısever, Samsun Valisi İbrahim Şahin ve kendi adına geline iki adet çeyrek altın taktı. Nikahın ardından davetliler yerel sanatçıların seslendirdiği şarkı ve türküler ile gönüllerince eğlendi. 
Hem yılbaşı eğlencesi hem de düğün törenine Havza Kaymakamı Alper Tanrısever in yanısıra, Havza Garnizon Komutanı Binbaşı Murat Özdemir, Havza Belediye Başkan Vekili Seyit Ahmet Ünal, Samsun Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Vekili Tekin Balcı, Havza Huzurevi ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürü Hasan Göktuğ, bazı protokol üyeleri ve davetliler katıldı.

DHA


EN ÇOK OKUNANLAR

Anavatan, Samsun'da halkla buluşuyor

1 Anavatan, Samsun'da halkla buluşuyor

Samsun'da uyuşturucu operasyonu! Çok sayıda gözaltı...

2 Samsun'da uyuşturucu operasyonu! Çok sayıda gözaltı...

Feci kaza! 1'i ağır 4 yaralı

3 Feci kaza! 1'i ağır 4 yaralı

Ordu'da trafik kazası: 1'i ağır 4 yaralı

4 Ordu'da trafik kazası: 1'i ağır 4 yaralı

Karabük'teki trafik kazası

5 Karabük'teki trafik kazası

Karabük'te servis midibüsü eve girdi: 4 ölü, 2 yaralı

6 Karabük'te servis midibüsü eve girdi: 4 ölü, 2 yaralı

Giresun'da bir kişi baygın köpeği otoyola attı

7 Giresun'da bir kişi baygın köpeği otoyola attı

Bafra sanayi ve tarım merkezi oluyor

8 Bafra sanayi ve tarım merkezi oluyor

Kızlarını pompalı tüfekle rehin alan baba 5 saat sonunda ikna edildi

9 Kızlarını pompalı tüfekle rehin alan baba 5 saat sonunda ikna edildi

Şüpheli poşet polisi alarma geçirdi

10 Şüpheli poşet polisi alarma geçirdi