BAŞKAN TOK, ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİ İLE BULUŞTU

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Turgut Özal Kız Öğrenci Yurdu nda kalan Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) öğrencileri ile buluştu. \r\n

BAŞKAN TOK, ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİ İLE BULUŞTU
Kredi Yurtlar Kurumu Turgut Özal Kız Öğrenci Yurdu’nda kalan Ondokuz Mayıs Üniversitesi öğrencileri Tarihi Acem Tekkesi Kültür ve Sohbet Evi nde İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok un konuğu oldu. Devlet yurtlarının artık özel yurtlardan daha çok konforlu ve modern olduğunu belirten Başkan Tok, Devlet yurtlarımız artık yatakhane modelinden çıkarak sosyal tesis noktasına geldi dedi.
Konukları ile tek tek sohbet eden Başkan Tok, üniversite öğrencileri ile tanışmayı ihmal etmedi. Gerçekleşen sınavlar doğrultusunda öğrencilerin panik yapmamasının altını çizen Tok, gençlere bu konuda öğüt verdi. Gerçekleşen buluşmada İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok un yanı sıra Samsun Kredi Yurtlar Kurumu İl Müdürü İsmail Kasapoğlu ve İlkadım Belediyesi Başkan Yardımcısı Yahya Çınkıl da hazır bulundu. 
DEVLET YURTLARI TERCİH EDİLİYOR
Üniversite öğrencilerinin çoğunluğunun artık devlet yurtlarını tercih ettiğini söyleyen İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Tarihi Acem Tekkesi Kültür ve Sohbet Evi’nde genç kardeşlerimizi ağırlamaktan mutluluk duyuyorum. Görüyoruz ki artık gençlerimiz özel yurtlardan çok devlet yurtlarını tercih ediyor. Çünkü devlet yurtları artık sadece yatakhane tarzında değil. Kütüphanelerinden teknoloji odalarına, ebru kurslarından sosyal faaliyetlerini gerçekleştirebilecekleri odalara kadar hepsi mevcut. Yurt değil sosyal tesis. Bu güzellikleri gördükçe öğrencilerimizin devlet yurtlarını neden tercih ettiklerini anlıyoruz. Genç öğrencilerimizin yaklaşan sınavlarında başarılar diliyorum. Sınav stresi her zaman gençlerimize zarar olur. Bu nedenle öğrencilerimiz sınavlarda daha rahat daha sakin oldukları takdirde başarıyı yakalayacaklarından şüphesi olmasın. Gençlerimizin ve öğrencilerimizin yeni yılını kutlar, 2015 yılının sağlık, başarı ve huzur dolu geçmesini diliyorum diye konuştu.
Başkan Tok daha sonra Turgut Özal Kız Öğrenci Yurdu nda kalan Ondokuz Mayıs Üniversitesi bayan öğrencilerine hediye takdim etti. Öğrenciler düzenlenen buluşma için Başkan Tok a teşekkür etti. Bazı öğrenciler Başkan Tok la hatıra fotoğrafı çektirmeyi ihmal etmedi.

İHA


EN ÇOK OKUNANLAR

Konya'da fener alayı coşkusu

1 Konya'da fener alayı coşkusu

Minik hayranı, Başbakandan Cumhurbaşkanına selam gönderdi

2 Minik hayranı, Başbakandan Cumhurbaşkanına selam gönderdi

Irmağa düşen genç hastanelik oldu

3 Irmağa düşen genç hastanelik oldu

Önce çarptı, sonra darp etti

4 Önce çarptı, sonra darp etti

Kamyonun çarptığı motosiklet sürücüsü genç kız hayatını kaybetti

5 Kamyonun çarptığı motosiklet sürücüsü genç kız hayatını kaybetti