REKTÖR ALKAN SUNGURLU MYO KAMPÜS İNŞAATINDA İNCELEMELERDE BULUNDU

Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reha Metin Alkan, Hitit Üniversitesi Sungurlu Meslek Yüksekokulu Kampüs inşaatında son durumu görmek amacıyla incelemelerde bulundu. \r\n

REKTÖR ALKAN SUNGURLU MYO KAMPÜS İNŞAATINDA İNCELEMELERDE BULUNDU
Prof. Dr. Reha Metin Alkan, 27 Haziran 2014 tarihinde temeli atılan Sungurlu Meslek Yüksekokulu kampüs inşaatının çok hızlı bir şekilde devam ettiğini ve 2015 yılı sonuna kadar birinci etabının tamamlanacağını öngördüklerini belirtti. 
İçerisinde yaklaşık 900 öğrenci ile en fazla öğrenci sayısına sahip olan, 6 normal öğretim, 2 ikinci öğretim olmak üzere toplam 8 programı bulunan Sungurlu Meslek Yüksekokulunda, 3 yeni Programın açılmasının da YÖK tarafından onaylandığını belirterek, kampüs çalışmalarının tamamlanmasıyla yeni programlara da öğrenci alınabileceğini ifade etti.
2011 yılında İlçe Kaymakamlığı, Sungurlu Belediye Başkanlığı ve tüm Sungurlu Halkı ile başlatılan çalışmalar sonucunda öncelikle 48 bin 510 metrekare büyüklüğündeki arazinin tahsis işlemlerinin gerçekleştirilerek Sungurlu Meslek Yüksekokuluna kampüs alanı kazandırıldığını belirten Rektör Prof. Dr. Alkan, müteakiben yapılan çalışmalarla kampüs master planının hazırlandığını ve Sungurlu Meslek Yüksekokulu Kampüsü 1. Etap inşaatına başlandığını söyledi. 
Rektör Prof. Dr. Alkan, yaklaşık 5 ay önce inşaatına başlanılan 1. Etabın bu kadar kısa sürede bu seviyelere gelmesinin çok sevindirici olduğunu ve 2015 yılı sonuna kadar da çalışmaların tamamlanacağını söyledi.
Rektör Alkan, ayrıca Yükseköğrenim Öğrenci Yurdu için de kampüs alanı içerisinde Kredi ve Yurtlar Kurumuna yer tahsis işlemlerinin yapıldığını ve Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından kampüs alanı içine 300 kişilik öğrenci yurdu yapılacağını, projenin son aşamasında gelindiğini ve yakında Yurt inşaatına başlanılacağını sözlerine ekledi.
Yapılan 1.Etap çalışmaları sonrasında 2. Etap inşaatına başlanılacağını ve tüm bu süreçlerin Sungurlulu hayırsever işadamlarının verdikleri destek sözü kapsamında daha hızlı bir şekilde tamamlanacağını ifade eden Prof. Dr. Alkan, kaliteli yaşam alanlarının insanların çalışmalarını da çok yakından etkilediğine inandığını ifade etti. 
Hitit Üniversitesinin Çorum a örnek bir yapılanma içerisinde olduğunu vurgulayan Rektör Prof.Dr. Alkan, tüm çalışmalar bittiğinde kampüslerimizin ve binalarımızın uluslararası standartlarda, çevre dostu, enerji tasarrufu odaklı, özetle her konuda örnek gösterilebilecek bir yapılaşmaya sahip olacağını söyledi.
Bu çalışmalara katkı sağlayan ve sağlayacak olan herkese teşekkür eden Rektör Prof. Dr. Reha Metin Alkan, Sungurlu Meslek Yüksekokulu’nun gelişimindeki katkılarından dolayı Sungurlu MYO Müdürü Yrd. Doç. Dr. Kubilay Karacif’e ve Yüksekokul personeline teşekkür etti.


EN ÇOK OKUNANLAR

İngiltere'yi Kane sırtladı

1 İngiltere'yi Kane sırtladı