Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

HAVA AMBULANSI YİĞİT BEBEĞİN HAYATINI KURTARDI

Ordu’da Özge-Erdem Yılmaz çiftinin özel bir hastanede dünyaya gelen ikiz bebeklerinden biri olan ve yoğun bakım ünitesinde iki kez kalbi duran Yiğit bebek, AK Parti Ordu Milletvekili Fatih Han Ünal’ın girişimleriyle sağlanan ambulans uçakla İstanbul’a sev

HAVA AMBULANSI YİĞİT BEBEĞİN HAYATINI KURTARDI
Ağustos ayında özel bir hastanede dünyaya gelen Özge-Erdem Yılmaz çiftinin ikiz bebeklerden Yiğit bebeğin kalbi iki kez durdu. Kalbine giden damarın gelişmediği ve Ordu’da tedavi edilemeyeceği ortaya çıkan Yiğit bebeğin acilen İstanbul’a sevk edilmesine karar verildi. Karayolu ile bunun mümkün olmadığı vurgulanınca Yiğit bebeğin ailesi, AK Parti Ordu Milletvekili Fatih Han Ünal’a ulaştı. Olayı öğrenen Milletvekili Ünal, Sağlık Bakanlığı ile irtibata geçerek ambulans uçak ayarlanmasını sağladı. Ordu’dan Samsun’a götürülen Yiğit bebek, Samsun’dan hava ambulansı ile İstanbul’a götürüldü. İstanbul’da Dr. Siyami Ersek Hastanesi nde tedavi altına alınan Yiğit bebek, aylar süren tedavinin ardından hayata döndü.
Sağlık durumu her geçen gün iyiye giden Yiğit bebeği ziyaret eden AK Parti Ordu Milletvekili Fatih Han Ünal, Özge-Erdem Yılmaz çiftçinden bilgi aldı. Yiğit bebeğin yakasına altın takan Ünal, gördüğü tablodan oldukça mutluluk duyduğunu söyledi. Ünal, Yiğit bebeğin sağlık sorunları olduğunu ve çok acil olarak İstanbul’da tedavi edilmesi gerektiği haberini alır almaz Sağlık Bakanlığı ile irtibata geçerek hava ambulansı ile Dr. Siyami Ersek Hastanesi’ne sevk edildiğini söyledi. Milletvekili Ünal, “Arkadaşlar ilk bana bilgi verdiğinde bende hemen gerekli telefon görüşmelerini yaptım ve Yiğit bebeğin sağlığına kavuşması için hava ambulansı ile sevk idare işlemlerinin gerçekleştirilmesini sağladık. Bugünde Yiğit bebek ve ailesine bir ziyaret yapalım istedik. Bu bebeği görmekle çok mutlu oldum. Birçok insanımız AK Parti iktidarı döneminde yapılan hizmetlerden yararlanıyor. Bu da bir örnektir. Geçmişte hatırlarız, bırakın hava ambulansını, normal ambulans ile hasta götürmek bile güçtü. Çok şükür iktidarımız sayesinde bunların hepsini görüyor ve yaşıyoruz” dedi.

“GERÇEKTEN O AN ÇOK ZOR DURUMDA KALMIŞTIK” 
Baba Erdem Yılmaz ise, ilk çocukları olan Yiğit ve Yağız bebeğin sağlık durumlarının iyi olduğunu, Yiğit’in tedavisinin devam ettiğini söyleyerek, “Sayın Vekilimize çok teşekkür ediyorum. Gerçekten o an çok zor durumda kalmıştık. Doktorlar hiç umut olmadığını söylemişti. Rabbime hamdolsun biz yinede umutluyduk. Çok şükür iki saat içerisinde bebeğimizi İstanbul’a ulaştırdık ve binde bir görülen böyle bir hastalığın tedavisine başlamış oldu” diye konuştu. 
Anne Özge Yılmaz da, zaman zaman duygusal anlar yaşayarak, Yiğit bebeğin sağlık durumunun her gün iyiye gittiğini belirtti. Anne Yılmaz, “Bizler o anda umudumuzu kaybetmek üzereydik. Çok zor anlar yaşıyorduk, çok şükür yeniden bir umut doğdu ve bebeğimizi tedavi ettirdik. Şu anda tedavisi devam ediyor, sağlık durumu çok iyi. Milletvekilimizden, devletimizden Allah razı olsun” dedi. 


EN ÇOK OKUNANLAR

Dostluk maçı ertelendi

1 Dostluk maçı ertelendi

Bakan Kılıç Yeni stadyum hazır, en iyi çim Samsunda

2 Bakan Kılıç: 'Yeni stadyum hazır, en iyi çim Samsun'da'

Başkanlardan 19 Mayıs Sanayi Sitesine müjde

3 Başkanlardan 19 Mayıs Sanayi Sitesi'ne müjde

Mesaiye devam

4 Mesaiye devam

Nerede hareket

5 Nerede hareket...

Samsunda tır devrilme tehlikesi geçirdi, keresteler yola saçıldı

6 Samsun'da tır devrilme tehlikesi geçirdi, keresteler yola saçıldı

Şehzadelerden anlamlı kampanya

7 Şehzadeler'den anlamlı kampanya

Gücümüzü Bakan Kılıçtan alıyoruz

8 Gücümüzü Bakan Kılıç'tan alıyoruz

Arkadaşını bıçaklayarak öldüren şahıs tutuklandı

9 Arkadaşını bıçaklayarak öldüren şahıs tutuklandı

Hükümetleri halk kuracak

10 Hükümetleri halk kuracak