2015’İN İLK BEBEĞİ 00.03 TE DOĞDU

Samsun da yeni yılın ilk bebeği saat 00.03 te Samsun Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi nde dünyaya gelirken, başhekim bebeğe altın taktı. \r\n

2015’İN İLK BEBEĞİ 00.03 TE DOĞDU
Samsun un İlkadım ilçesi Bahçelievler Mahallesi nde ikamet eden 38 yaşındaki Emine Var, bebeğinin kalp atışlarında sorun yaşanması üzerine Samsun Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi Acil Servisi ne kaldırıldı. Daha önce de sezaryenle doğum yaptığı öğrenilen Emine Var, acil olarak ameliyata alındı ve saat 00.03 te sezaryenle 3 kilo ağırlığında ve 50 santim boyunda erkek çocuk dünyaya getirdi. 16 yıldır Samsun Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi nde temizlik görevlisi olarak çalışan 42 yaşındaki baba Turan Var a başhekim tarafından bebeği verildi. Bebeği kucağına alan baba, duygulu anlar yaşadı. 
Samsun Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi Yönetici ve Başhekimi Uzm. Dr. Alaaddin Domaç, 2015 yılının ilk bebeğine altın taktı. Daha önce 17 ve 12 yaşında kızları olduğunu belirten baba Turan Var, İki kızım varken şimdi de bir oğlum oldu. Adını Bilal Emin koyduk. Eşim evde rahatsızlandı ve saat 23.30 gibi hastanenin acil servisine geldik. Doktor, bebeğin kalp atışlarında sorun tespit edince acil olarak doğumhaneye aldı. Çok değişik bir duygu. İnşallah sağlıklı bebek olur, devletimize ve milletimizi iyi bir evlat olur dedi.
Samsun Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi Yönetici ve Başhekimi Uzm. Dr. Alaaddin Domaç ise, Yeni yıla girdiğimiz bu saatlerde sene 20015 oldu. Bizde yeni yılın bebeğini karşılamış olduk. Hastanemiz personelinin çocuğunun olması bizim için güzel bir duygu oldu. Turan bey 16 yıldır bizim hastanemizde çalışıyor. Bu akşam bebeğin annesi tarafından kalp atışları fark edilmemiş ve acil gelmiş. Doktorum tarafından çocuğun kalp atışlarında sıkıntı tespit edilince acil olarak ameliyata alınmış. Bu saate denk gelmesi bizim için de, onun içinde sürpriz oldu. İki kızın üzerine bir oğlu olmuş. Analı-babalı, vatanımıza ve milletimize hayırlı bir evlat olmasını temenni ediyoruz diye konuştu.

İHA


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'a şehit ateşi düştü

1 Samsun'a şehit ateşi düştü

Şehit pilotun acı haberi Samsun'daki baba ocağına ulaştı

2 Şehit pilotun acı haberi Samsun'daki baba ocağına ulaştı

Büyük ikramiye Samsun'a çıktı

3 Büyük ikramiye Samsun'a çıktı

Samsunspor'a sponsor aranıyor

4 Samsunspor'a sponsor aranıyor

Şehit pilotun acı haberi Samsun'daki baba ocağına ulaştı

5 Şehit pilotun acı haberi Samsun'daki baba ocağına ulaştı

Başkanın inadı...

6 Başkanın inadı...

Samsunlu şehit Nevşehir'den uğurlandı

7 Samsunlu şehit Nevşehir'den uğurlandı

Samsun'da silahlı saldırı: 1 yaralı

8 Samsun'da silahlı saldırı: 1 yaralı

Samsun şehidini gözyaşlarıyla karşıladı

9 Samsun şehidini gözyaşlarıyla karşıladı

Samsunlu şehit pilota İncirlik'te tören

10 Samsunlu şehit pilota İncirlik'te tören