Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Hollywood oyuncuları Türkiye de korkutacak

Türk sinemasında korku alanında akla ilk gelen isimlerden yönetmen Karacadağ ın Hollywood oyuncularının rol aldığı filmi Magi, mayıs ayında vizyona girecek.\r\n

Hollywood oyuncuları Türkiye de korkutacak
Hasan Karacadağ, AA muhabirine, teknik ve içerik olarak Anadolu kültürü ve hikayelerine dayanan filmde Rezervuar Köpekleri ndeki Mr. Blonde rolüyle tanınan ve 150 nin üzerinde filmde rol alan Michael Madsen in yanı sıra Stephen Baldwin, Brianne Davis, Lucie Pohl, Dragan Micanovic ve Kenan Ece nin rol aldığını bildirdi.

Çekimlerin İstanbul, Bursa ve Adapazarı nda gerçekleştirildiğini belirten Karacadağ, Bu bir Amerikan filmi gibi ama tamamen Türk elementleriyle donatılmış, Anadolu topraklarında geçen has Anadolu-Babil cin hikayesi dedi.

Filmin yaklaşık 3 milyon liraya mal olduğunu söyleyen Karacadağ, Amerikan dağıtım sistemiyle dünyaya dağıtılacak ilk Türk filmi bu. Sadece korku sineması için değil Türk sineması tarihinde bir ilk ifadesini kullandı.

Karacadağ, Magi nin Amerika nın 2015 in en çok beklenen korku filmi listesinde yer aldığını da ifade etti.

Oyuncular Türk kültürüne hayran kaldı

Yabancı oyuncuların ancak önceki filmlerini izledikten sonra rolleri kabul ettiğini kaydeden Karacadağ, Amerikalıların bir Doğu ülkesinde başına gelen korkunç olayların anlatıldığı filmin kesinlikle oryantalist bakış açısı içermediğini vurguladı. 

Karacadağ, Yıllardır savaşını verdiğim şey şu ki hikayelerimizi kendi kültürümüze, dinimize, geleneklerimize bağlı kalarak anlatalım. Batı teknik olarak taklit edilebilir ama içerikte kendimiz olalım çünkü bizim malzememiz onlardan daha fazla diye konuştu.

Türkiye yi doğru anlatmanın önemini vurgulayan Karacadağ, filmde bir rahibi canlandıran Baldwin in Türk ve İslam kültürü deyince aklıma çöl ve kılıç geliyordu ama bu filmden sonra Türk kültürüne hayran kaldım ve çok okumak istiyorum dediğini aktardı.

Filmleri kabuslarından besleniyor

Adını 2006 yılında çektiği Dabbe filmiyle duyuran Hasan Karacadağ, 5 filmden oluşan Dabbe serisinin yanı sıra cin temalı korku filmleriyle geniş bir izleyici kitlesi elde etti.

Senaryosuna imza attığı Magi de de yeniden bir cin hikayesi anlatan Karacadağ, filmlerinin rüyalarından da beslendiğini dile getirdi.

Karacadağ, Rüyada inanılmaz bir gerilim yaşıyor, cinlerle ilgili şeyler görüyorum. Bazen uyanıp bunları yazdığım da oluyor diyerek, Dabbe 5: Bir Cin Vakası filmindeki kadının odaya girip cinler gördüğü sahneyi rüyasından aldığını anlattı. 

Cin alemi korkutucu

Filmleri için cinleri kadim kaynaklardan araştırdığını, çeşitli seanslara katıldığını hatta epey sarsıldığını söyleyen Karacadağ, Cin var mı yok mu diye merak edip işin içine giren herkes yanıtını alıyor zaten ifadesini kullandı.

Hasan Karacadağ, İslami kaynaklara göre Müslüman cinlerin de varlığına değinerek, Ne olursa olsun o alem korkutucu diye konuştu.

Zaman zaman zorlansa da filmlerinde cin temasını kullanmaktan vazgeçemeyeceğini ifade eden Karacadağ, filmleriyle seyirciyi okumaya, araştırmaya yönelttiğini dile getirdi.


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunda iş kazası

1 Samsun'da iş kazası!

MHP Samsun Milletvekili Erhan Usta MHP daha da güçlenecek

2 MHP Samsun Milletvekili Erhan Usta: 'MHP daha da güçlenecek'

Yönetim sessiz taraftar tepkili

3 Yönetim sessiz taraftar tepkili

Samsun dahil 3 ildeki FETÖ operasyonunda şok ayrıntı

4 Samsun dahil 3 ildeki FETÖ operasyonunda şok ayrıntı!

Liderimizin emirlerine amadeyiz

5 Liderimizin emirlerine amadeyiz

Bir gözaltı ve bir gerçek

6 Bir gözaltı ve bir gerçek...

Kritik haftalar

7 Kritik haftalar

Samsunda meslektaşlarını yaralayan kişiye polis şefkati

8 Samsun'da meslektaşlarını yaralayan kişiye polis şefkati

ALTTAN DAHA DA UZAKLAŞMALIYIZ

9 ALTTAN DAHA DA UZAKLAŞMALIYIZ

CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz Elimiz kuvvetlendi

10 CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz: 'Elimiz kuvvetlendi'