BÜYÜK OTEL TARİH OLUYOR

Büyük Samsun Oteli yıkımının, tahliye işleminin uzaması nedeniyle pazartesi günü başlayacağı bildirildi. KURAŞ tarafından 1998 yılından bu yana belirli aralıklarla işletilen Büyük Samsun Oteli, yıkılarak tarihe karışacak

BÜYÜK OTEL TARİH OLUYOR
Samsun İl Özel İdaresi nin kapanmasının ardından mülkiyeti Büyükşehir Belediyesi ne geçen Büyük Samsun Oteli de tahliye işlemlerinin uzaması nedeniyle yıkım işleminin pazartesi günü başlayacağı öğrenildi.
TAHLİYE İŞLEMİ SÜRÜYOR 
KURAŞ AŞ tarafından 1998 yılından bu yana belirli aralıklarla işletilen ve iki hafta önce tahliye edilen Büyük Samsun Otel de yıkım için ön çalışmalar devam ediyor. Oteldeki kullanılabilir malzemelerin söküm işlemleri uzadığı için bugün başlaması planlanan yıkım işleminin pazartesi gününe ertelendiği öğrenildi. Otelin tahliye işlemini gerçekleştiren Samsun Büyükşehir Belediyesi ne ait taşeron işçiler ise soğuk hava nedeniyle vardiyalı olarak soba başında ısınarak çalışmalarını sürdürüyor. 
İKİ SALON VE HAVUZ DÜZENLENECEK
Büyük Samsun Oteli nin durumuyla ilgili açıklamalarda bulunan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, binanın yeniden kullanılmasının mümkün olmadığını söyledi. Başkan Yılmaz, Mevcut bina denizden doldurulmuş bir alan üzerine inşaa edildiği için imar planı ve yönetmeliğine uymuyor. Büyük Samsun Oteli ni tekrar restore etmemiz veya yıkıp yeniden inşaa etmemiz mümkün değil. Otele ait olan ama ayrı bulunan 2 salon yıkılmayacak. Yüzme havuzu da duracak. Havuz, kent halkının malıdır, onların hizmetine açacağız” dedi.
DİKKATLE YIKMAMIZ GEREKİYOR
Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Yurt da yaptığı açıklamada, 
“Büyük Otel’in büyük balo salonu olarak geçen ek binayı, o cam binayı biz yine aynı şekilde toplantı salonu olarak bırakacağız. Onun dışında oradaki yan binayı, ana binayı hepsini yıkacağız. Dünyada ve Avrupa’nın çeşitli ülkelerinde çok çeşitli yıkım metotları var ama biz herhangi bir kazaya neden olmamak, etraftaki ağaçlara, hemen yanında raylı sistem güzergahına ve yola, yan tarafta havuza, balo salonuna zarar vermemek için ana binayı özenle ve dikkatle yıkmamız gerekiyor. Onun için o binaları biz klasik usulde kompresör, el tabancaları ve el işçiliği marifetiyle yıkacağız diye konuştu.

Mert Volkan GÜN


EN ÇOK OKUNANLAR

Ordu'da trafik kazası: 1'i ağır 4 yaralı

1 Ordu'da trafik kazası: 1'i ağır 4 yaralı

Karabük'te servis midibüsü eve girdi: 4 ölü, 2 yaralı

2 Karabük'te servis midibüsü eve girdi: 4 ölü, 2 yaralı

Karabük'teki trafik kazası

3 Karabük'teki trafik kazası

Giresun'da bir kişi baygın köpeği otoyola attı

4 Giresun'da bir kişi baygın köpeği otoyola attı

Kızlarını pompalı tüfekle rehin alan baba 5 saat sonunda ikna edildi

5 Kızlarını pompalı tüfekle rehin alan baba 5 saat sonunda ikna edildi

Şüpheli poşet polisi alarma geçirdi

6 Şüpheli poşet polisi alarma geçirdi

İnşaat işçisi elektrik çarpması sonucu yaralandı

7 İnşaat işçisi elektrik çarpması sonucu yaralandı

Çatı yangınını itfaiye ekipleri söndürdü

8 Çatı yangınını itfaiye ekipleri söndürdü

'Bizim Rabiamız var' türküsünü Afrin'deki Mehmetçik için okudu

9 'Bizim Rabiamız var' türküsünü Afrin'deki Mehmetçik için okudu

Sağlık ekipleri kar kış dinlemiyor

10 Sağlık ekipleri kar kış dinlemiyor