GENEL MERKEZ KİMİ TERCİH EDECEK

AK Parti Genel Merkezi, Samsun İl Kongresi öncesinde Av. Yılmaz Hocaoğlu ile birlikte adaylığını açıklayan ve parti merkezine bildirilen isimlerin sayısı 18 e ulaştı. Genel Merkez yöneticileri, pazartesi günü adaylarla bir ön görüşme yapacak

GENEL MERKEZ KİMİ TERCİH EDECEK
AK Parti İl Başkanı Fuat Köktaş ın kongrede aday olmayacağını açıklamasının ardından, genel merkez tarafından görücüye çıkacak aday sayısı, son olarak eski Canik İlçe Başkanı Av. Yılmaz Hocaoğlu nun açıklamasıyla 18 e yükseldi.
İLK BEKTAŞ AÇIKLADI 
AK Parti de kongre öncesinde adaylığını ilk açıklayan isim eski Atakum Belediye Başkanı
Adem Bektaş oldu. Eski AK Parti İlkadım Meclis Üyesi Dursun Ar gazetelere verdiği ilanla
adaylığını duyurdu. Bu arada kurulan Yeni Türkiye Yeni Samsun Platformu aday belirleme yöntemini açıkladı. Bu açıklamadan hemen sonra eski İl başkanlarından Osman Çetinkaya,adaylığını ilan etti. Bir süre sonra platform, Süleyman Kaldırım, Mehmet Köse, Av. Hüseyin Cerrahoğlu ve Kemal Certel i aday olarak genel merkeze önerdi.
İL YÖNETİMİ 10 İSİM BELİRLEDİ 
1 Şubat ta yapılacak kongrede, İl Başkanı Fuat Köktaş ın aday olmayacağını açıklamasının ardından yönetim içinden il başkanı adayı çıkarılması ağırlık kazandı. İl yönetimi de
genel merkeze aday olabilecek 10 yönetim kurulu üyesinin ismini genel merkeze gönderdi.
Genel Merkez yöneticileri, pazartesi günü adaylarla tek tek ön görüşme yapıp, kongre stratejisini belirleyecek.
HOCAOĞLU DA AÇIKLADI 
Eski AK Parti Canik İlçe Başkanı Yılmaz Hocaoğlu da, İl Başkanlığı için adaylığını açıklayıp, Herkesi kucaklayarak biraraya getireceğiz. Bu ilin enerjisini kavga ederek, birilerini ötekileştirerek harcamayacağız dedi. 
VİZYON, BİLGİ VE DENEYİM
Atakum İlçesi ndeki SaSa Restoran&Kafe de basın toplantısı düzenleyen Yılmaz Hocaoğlu, 1 Şubat ta gerçekleştirilecek AK Parti İl Başkanlığı nın 5. Olağan Kongeresi nde aday olacağını söyledi. Hocaoğlu, Gerek halkımızla yaptığımız buluşmalarımızda gerekse teşkilat mensuplarımızla yaptığımız görüşmelerimizde il başkanlığı konusunda şahsıma gösterilen teveccüh bugün bizi bir araya getirdi. Partimizi ve şehrimizi daha ileriye taşıyacak vizyon, bilgi ve deneyime sahip olduğumu ve bu şehri geleceğe taşıyabileceğimi düşünüyorum. Bu doğrultuda AK Parti İl Başkanlığı’na aday olduğumu açıklıyorum dedi.
TEŞKİLATIN GÜCÜ BİRLEŞTİRİLECEK
Yeni Samsun hedeflerini de açıklayan Hocaoğlu, Yeni Samsun, bölgesine yön veren, işsizliğin ve fakirliğin ortadan kaldırıldığı, sosyal gelişmişlikte ülkemizin ilk 10 ili arasında yer alan bir Samsun dur. Hedefimizdeki yeni Samsun, eğitimde, sağlıkta, ekonomide, sporda Türkiye’nin öncü illeri arasında yer alacak bir şehirdir. Bugün açıklamış olduğumuz İl Başkanlığımız, bu hedefler doğrultusundaki yürüyüşümüzün bir adımı olacaktır. Teşkilatımızın gücünü bu hedefler doğrultusunda birleştireceğiz. Herkesi kucaklayarak bir araya getireceğiz. Bu ilin enerjisini kavga ederek, birilerini ötekileştirerek harcamayacağız. Aksine ilimizin enerjisini sorunlarımızı bertaraf etmeye ve şehrimizi geliştirmeye odaklayacağız diye konuştu.
Mehtap Bicil


EN ÇOK OKUNANLAR

Bir aday kesin, diğeri bekleniyor

1 Bir aday kesin, diğeri bekleniyor

Samsun'da intihar! Beton zemine çakıldı

2 Samsun'da intihar! Beton zemine çakıldı

24 Ocak Perşembe Samsun hava durumu! Meteorolojiden Samsun için kritik uyarı

3 24 Ocak Perşembe Samsun hava durumu! Meteorolojiden Samsun için kritik uyarı

Samsun'da kaçak taşımacılık isyanı!

4 Samsun'da kaçak taşımacılık isyanı!

Samsun'da trafik kazası: 1 ölü

5 Samsun'da trafik kazası: 1 ölü

CHP Atakum belediye başkan adayı açıklanıyor

6 CHP Atakum belediye başkan adayı açıklanıyor

Samsunspor ekibinde ayaküstü istişare

7 Samsunspor ekibinde ayaküstü istişare

Demirtaş'a teklif yok

8 Demirtaş'a teklif yok

Sadece koştular

9 Sadece koştular

Samsun'da tarihi yel değirmeni turizm için dönecek

10 Samsun'da tarihi yel değirmeni turizm için dönecek