Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Ordu da heyelan meydana geldi

Ordu nun Gülyalı ilçesinde sağanak nedeniyle 6 mahallede heyelan meydana geldi, risk altındaki 7 evden biri boşaltıldı, bazı mahalle yolları ulaşıma kapandı.\r\n

Ordu da heyelan meydana geldi
Ordu nun Gülyalı ilçesinde sağanak nedeniyle 6 mahallede heyelan meydana geldi, risk altındaki 7 evden biri boşaltıldı, bazı mahalle yolları ulaşıma kapandı.

Kentte üç gündür etkili olan sağanak nedeniyle ilçesinin Kestane, Ambarcılı, Hoşköy, Ürümbey, Yeniköy ve Turnasuyu mahallelerinde heyelan meydana geldi. Heyelan sonucu kapanan bazı mahalle yolları Gülyalı Belediyesine ait ekiplerce açılırken, kapalı bulunan Ürümbey Mahallesi yolunun açma çalışmaları devam ediyor. Hoşköy Mahallesi nde ise risk altındaki 7 evden biri boşatıldı. 

Gülyalı Belediye Başkanı Talip Şen, gazetecilere yaptığı açıklamada, sağanağın ilçenin birçok bölgesinde heyelanlara yol açtığını söyledi.

Hoşköy Mahallesi ndeki durumun diğer yerlere oranla daha kötü olduğunu dile getiren Şen, şunları kaydetti:

Bölgemizde genelde heyelanlar sonucu yollar kapanıyor. Kapanan yolları iş makineleriyle temizleterek ulaşıma açıyoruz ancak Hoşköy de durum biraz farklı. Belli bir bölgede heyelan var. Burada bir evimizi boşaltarak vatandaşlarımızı ilçe merkezinde başka bir eve naklediyoruz. Bu evin dışında 6 evimizde daha çatlaklar var. İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü yetkililerini bilgilendirdik. Kendileri en kısa zamanda buraya gelerek inceleme yapacaklar. Bütün imkanlarımızı kullanarak vatandaşlarımızın mağduriyetini en kısa sürede gidermeye çalışacağız.

Can güvenliğimiz kalmadı

Heyelan sonrası evinin etrafı toprakla dolan ve evinde çatlaklar oluşan Yahya Sipahi ise can güvenlikleri kalmadığı için evlerini boşaltmak zorunda kaldıklarını dile getirdi. 

İki gündür komşularında konakladıklarını anlatan Sipahi, Heyelan yavaş yavaş meydana geldi. Korktuğumuz için bir süre komşumuzda konakladık ama bugün evin etrafı tamamen toprakla doldu ve çatlaklar oluştu. Zaten evin alt tarafında üç metre derinliğinde çukurlar var. İlçe merkezinde bir ev hazırlandı, şimdi oraya yerleşeceğiz. Artık bu evi kullanma şansımız yok, hiçbir şekilde can güvenliğimiz kalmadı ifadelerini kullandı. 


EN ÇOK OKUNANLAR

Görüşüyoruz net bir şey yok

1 Görüşüyoruz net bir şey yok

Samsunspordan dakikada binler kazandılar

2 Samsunspor'dan dakikada binler kazandılar

Kazanmaya ihtiyacımız var

3 Kazanmaya ihtiyacımız var

Şehit cenazesinde CHP çelengini istemediler

4 Şehit cenazesinde CHP çelengini istemediler

Gözyaşları içinde toprağa verildi

5 Gözyaşları içinde toprağa verildi

Samsunda Çağlarırmak için mevlit okutuldu

6 Samsun'da Çağlarırmak için mevlit okutuldu

Samsun Bafrada kümes hayvanı itlafları devam ediyor

7 Samsun Bafra'da kümes hayvanı itlafları devam ediyor

Ne değişecek

8 Ne değişecek?..

Bu şehrin çocukları Samsunsporludur

9 Bu şehrin çocukları Samsunsporludur

Samsun tramvayda çocuğunu kaybetti

10 Samsun tramvayda çocuğunu kaybetti