Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Ordu da heyelan meydana geldi

Ordu nun Gülyalı ilçesinde sağanak nedeniyle 6 mahallede heyelan meydana geldi, risk altındaki 7 evden biri boşaltıldı, bazı mahalle yolları ulaşıma kapandı.\r\n

Ordu da heyelan meydana geldi
Ordu nun Gülyalı ilçesinde sağanak nedeniyle 6 mahallede heyelan meydana geldi, risk altındaki 7 evden biri boşaltıldı, bazı mahalle yolları ulaşıma kapandı.

Kentte üç gündür etkili olan sağanak nedeniyle ilçesinin Kestane, Ambarcılı, Hoşköy, Ürümbey, Yeniköy ve Turnasuyu mahallelerinde heyelan meydana geldi. Heyelan sonucu kapanan bazı mahalle yolları Gülyalı Belediyesine ait ekiplerce açılırken, kapalı bulunan Ürümbey Mahallesi yolunun açma çalışmaları devam ediyor. Hoşköy Mahallesi nde ise risk altındaki 7 evden biri boşatıldı. 

Gülyalı Belediye Başkanı Talip Şen, gazetecilere yaptığı açıklamada, sağanağın ilçenin birçok bölgesinde heyelanlara yol açtığını söyledi.

Hoşköy Mahallesi ndeki durumun diğer yerlere oranla daha kötü olduğunu dile getiren Şen, şunları kaydetti:

Bölgemizde genelde heyelanlar sonucu yollar kapanıyor. Kapanan yolları iş makineleriyle temizleterek ulaşıma açıyoruz ancak Hoşköy de durum biraz farklı. Belli bir bölgede heyelan var. Burada bir evimizi boşaltarak vatandaşlarımızı ilçe merkezinde başka bir eve naklediyoruz. Bu evin dışında 6 evimizde daha çatlaklar var. İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü yetkililerini bilgilendirdik. Kendileri en kısa zamanda buraya gelerek inceleme yapacaklar. Bütün imkanlarımızı kullanarak vatandaşlarımızın mağduriyetini en kısa sürede gidermeye çalışacağız.

Can güvenliğimiz kalmadı

Heyelan sonrası evinin etrafı toprakla dolan ve evinde çatlaklar oluşan Yahya Sipahi ise can güvenlikleri kalmadığı için evlerini boşaltmak zorunda kaldıklarını dile getirdi. 

İki gündür komşularında konakladıklarını anlatan Sipahi, Heyelan yavaş yavaş meydana geldi. Korktuğumuz için bir süre komşumuzda konakladık ama bugün evin etrafı tamamen toprakla doldu ve çatlaklar oluştu. Zaten evin alt tarafında üç metre derinliğinde çukurlar var. İlçe merkezinde bir ev hazırlandı, şimdi oraya yerleşeceğiz. Artık bu evi kullanma şansımız yok, hiçbir şekilde can güvenliğimiz kalmadı ifadelerini kullandı. 


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun Haber Samsunlu şehidin evinde yas var

1 Samsun Haber: Samsunlu şehidin evinde yas var!

Şehit özel harekat polisinin evine ateş düştü

2 Şehit özel harekat polisinin evine ateş düştü

Avrupa Ligi Şampiyonu Manchester United

3 Avrupa Ligi Şampiyonu Manchester United

Teröristler yol kesip araç yaktı İşte o anlar

4 Teröristler yol kesip araç yaktı! İşte o anlar...

Kayınpeder ile damadın kavgası cinayetle bitti

5 Kayınpeder ile damadın kavgası cinayetle bitti

RİZE Rize Çayeli ilçesinde yangın 3 ahşap ev kullanılmaz hale geldi

6 (RİZE) Rize Çayeli ilçesinde yangın... 3 ahşap ev kullanılmaz hale geldi

İzmirde Huzur, Güven 6 uygulaması sona erdi

7 İzmir'de ''Huzur, Güven 6'' uygulaması sona erdi