Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Farklılıklarımız birliktelik vesilesidir

Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç, Farklılıklarımızın zenginlik olduğunu haykıracağız. Farklılıklarımız ayrılık vesilesi değildir, birliktelik vesilesidir dedi.\r\n

Farklılıklarımız birliktelik vesilesidir
Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Farklılıklarımızın zenginlik olduğunu haykıracağız. Farklılıklarımız ayrılık vesilesi değildir, birliktelik vesilesidir dedi.

Sarıkamış Harekatı nın 100. yılı anma etkinlikleri kapsamında, Kafkas Üniversitesi Sarıkamış Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu salonunda düzenlenen programa Bakan Kılıç, İçişleri Bakanı Efkan Ala, Kars Valisi Günay Özdemir, Erzurum Valisi Ahmet Altıparmak, milletvekilleri, kamu kurum müdürleri ile vatandaşlar katıldı.

Kur an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda, Sarıkamış ın Koca Yürekli Kahraman Çocukları tanım filminin gösterimi yapıldı.

Bakan Kılıç, burada yaptığı konuşmada, gençlerin, salonu dolduran herkesin çağrılarına kulak verip, Sarıkamış a gelmesinin önemli olduğunu söyledi.

Ortak bir duyguyu, düşünceyi ve hissi paylaştıklarını belirten Kılıç, Özgüvenimiz olduğu sürece ve bu devletin, bu milletin nelere kadir olduğunu hepimiz iyi anladığımız zaman gelecek çok daha kolay gelecektir. Geleceği inşa edecek olanlar sizlersiniz diye konuştu.

Kılıç, herkesin edindiği hayat tecrübesini birbiriyle paylaşması ve geçmişinde yaşadığı birlikteliği geleceğe taşıması gerektiğini ifade etti.

Sizin ecdadınız çıktığı yoldan geri dönmedi

2023 e sekiz sene kaldığını vurgulayan Kılıç, şunları kaydetti:

Cumhuriyetimizin 100. yılı ve 2053, 2071 bu hedeflere ilerlemek için hep beraber yürüyeceğiz. Farklılıklarımızın zenginlik olduğunu haykıracağız. Farklılıklarımız ayrılık vesilesi değildir, birliktelik vesilesidir. Nasıl ki vatan uğrunda, inanç uğrunda ölenler, ölü değildir. Sizler de birlikteliğinizle beraberliğinizle bu ülkenin ve bu milletin geleceği olacaksınız. Bizler size bu noktada gerekli donanımları ve gerekli eğitimleri alabilmeniz için bu imkanları sunmak üzere bu makamlardayız. Makamların hiçbirisi kalıcı değildir.

Kılıç, Sizin ecdadınız çıktığı yoldan geri dönmedi. Bayrağı uğruna canını verdi. Bugünün dünyasında bu çalışmalar, bu azimler, bu öz güvenle yürüyenler, o devletler ve o milletler başarıya ulaşıyor. Son 12, 13 yılda ortaya koymuş olduğumuz yeniden inşa ve yeniden ayağa kalkma hamlesiyle biz şu anda dünyanın ilk 20 ekonomisi arasındayız. G-20 nin başkanlığını yapıyoruz. Bunlar çok önemli şeyler diye konuştu.

Ekonomik göstergelerin, o ülkenin dünyadaki yerinde, milletine ve devletine sağlayacağı güç ve refahla alakalı olduğunun altını çizen Kılıç, şöyle devam etti:

Bizim medeniyetimiz insanı yaşat ki devlet yaşasın der. İşte yapacağımız budur. Birlik ve beraberlik içerisinde yapacağımız budur. Kendi özdeğerlerimizden, medeniyetimizden gurur duyarak, fedakarlığımızı kendimizi geliştirmek için vereceğiz ama hiç kimse özümüzden fedakarlık yapmamızı istemesin bizden. Biz bu değerlerimizle bu inancımızla bugüne kadar nasıl geldiysek bundan sonra da böyle yürümeye devam edeceğiz. Çünkü biz birbirine destek olan birbirinin koluna giren ve insanlığa hizmet eden bir inançtan geliyoruz.

Konuşmaların ardından, tiyatro gösterisi sahnelendi. Anma programı, şarkıcı Uğur Işılak ın konseriyle sona erdi.


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun Haber Samsunda iş yeri sahibi yük asansörünün altında kaldı

1 Samsun Haber: Samsun'da iş yeri sahibi yük asansörünün altında kaldı

Samsunspor Her şey sil baştan

2 Samsunspor: Her şey sil baştan

Samsun Haber  Samsunda FETÖden yargılanan 5 sağlıkçı hakkında karar verildi

3 Samsun Haber: Samsun'da FETÖ'den yargılanan 5 sağlıkçı hakkında karar verildi

Orduda Gürcü kadın boğazı kesilerek öldürüldü

4 Ordu'da Gürcü kadın boğazı kesilerek öldürüldü

AK Partide teşkilatlar yenileniyor

5 AK Parti'de teşkilatlar yenileniyor

Samsun Haber Büyükşehirden Samsunlulara dolandırıcılık uyarısı

6 Samsun Haber: Büyükşehirden Samsunlulara dolandırıcılık uyarısı

Samsunspor Centilmen Samsunspor

7 Samsunspor: Centilmen Samsunspor

Samsunspor Samsunspor Başkanı Tutu Başarı değil biz de üzgünüz

8 Samsunspor: Samsunspor Başkanı Tutu: 'Başarı' değil biz de üzgünüz

Samsun Haber Samsunda AVMde öldürülen genç toprağa verildi

9 Samsun Haber: Samsun'da AVM'de öldürülen genç toprağa verildi

Samsunspor 3 hocayla 36 puan

10 Samsunspor: 3 hocayla 36 puan