Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Farklılıklarımız birliktelik vesilesidir

Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç, Farklılıklarımızın zenginlik olduğunu haykıracağız. Farklılıklarımız ayrılık vesilesi değildir, birliktelik vesilesidir dedi.\r\n

Farklılıklarımız birliktelik vesilesidir
Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Farklılıklarımızın zenginlik olduğunu haykıracağız. Farklılıklarımız ayrılık vesilesi değildir, birliktelik vesilesidir dedi.

Sarıkamış Harekatı nın 100. yılı anma etkinlikleri kapsamında, Kafkas Üniversitesi Sarıkamış Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu salonunda düzenlenen programa Bakan Kılıç, İçişleri Bakanı Efkan Ala, Kars Valisi Günay Özdemir, Erzurum Valisi Ahmet Altıparmak, milletvekilleri, kamu kurum müdürleri ile vatandaşlar katıldı.

Kur an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda, Sarıkamış ın Koca Yürekli Kahraman Çocukları tanım filminin gösterimi yapıldı.

Bakan Kılıç, burada yaptığı konuşmada, gençlerin, salonu dolduran herkesin çağrılarına kulak verip, Sarıkamış a gelmesinin önemli olduğunu söyledi.

Ortak bir duyguyu, düşünceyi ve hissi paylaştıklarını belirten Kılıç, Özgüvenimiz olduğu sürece ve bu devletin, bu milletin nelere kadir olduğunu hepimiz iyi anladığımız zaman gelecek çok daha kolay gelecektir. Geleceği inşa edecek olanlar sizlersiniz diye konuştu.

Kılıç, herkesin edindiği hayat tecrübesini birbiriyle paylaşması ve geçmişinde yaşadığı birlikteliği geleceğe taşıması gerektiğini ifade etti.

Sizin ecdadınız çıktığı yoldan geri dönmedi

2023 e sekiz sene kaldığını vurgulayan Kılıç, şunları kaydetti:

Cumhuriyetimizin 100. yılı ve 2053, 2071 bu hedeflere ilerlemek için hep beraber yürüyeceğiz. Farklılıklarımızın zenginlik olduğunu haykıracağız. Farklılıklarımız ayrılık vesilesi değildir, birliktelik vesilesidir. Nasıl ki vatan uğrunda, inanç uğrunda ölenler, ölü değildir. Sizler de birlikteliğinizle beraberliğinizle bu ülkenin ve bu milletin geleceği olacaksınız. Bizler size bu noktada gerekli donanımları ve gerekli eğitimleri alabilmeniz için bu imkanları sunmak üzere bu makamlardayız. Makamların hiçbirisi kalıcı değildir.

Kılıç, Sizin ecdadınız çıktığı yoldan geri dönmedi. Bayrağı uğruna canını verdi. Bugünün dünyasında bu çalışmalar, bu azimler, bu öz güvenle yürüyenler, o devletler ve o milletler başarıya ulaşıyor. Son 12, 13 yılda ortaya koymuş olduğumuz yeniden inşa ve yeniden ayağa kalkma hamlesiyle biz şu anda dünyanın ilk 20 ekonomisi arasındayız. G-20 nin başkanlığını yapıyoruz. Bunlar çok önemli şeyler diye konuştu.

Ekonomik göstergelerin, o ülkenin dünyadaki yerinde, milletine ve devletine sağlayacağı güç ve refahla alakalı olduğunun altını çizen Kılıç, şöyle devam etti:

Bizim medeniyetimiz insanı yaşat ki devlet yaşasın der. İşte yapacağımız budur. Birlik ve beraberlik içerisinde yapacağımız budur. Kendi özdeğerlerimizden, medeniyetimizden gurur duyarak, fedakarlığımızı kendimizi geliştirmek için vereceğiz ama hiç kimse özümüzden fedakarlık yapmamızı istemesin bizden. Biz bu değerlerimizle bu inancımızla bugüne kadar nasıl geldiysek bundan sonra da böyle yürümeye devam edeceğiz. Çünkü biz birbirine destek olan birbirinin koluna giren ve insanlığa hizmet eden bir inançtan geliyoruz.

Konuşmaların ardından, tiyatro gösterisi sahnelendi. Anma programı, şarkıcı Uğur Işılak ın konseriyle sona erdi.


EN ÇOK OKUNANLAR

Şehit Uzman Çavuş Mehmet Acıbucunun babaevinde hüzünlü bekleyiş

1 Şehit Uzman Çavuş Mehmet Acıbucu'nun babaevinde hüzünlü bekleyiş

Bakan Soylu Diyarbakırda STK ve kanaat önderleri ile bir araya geldi

2 Bakan Soylu Diyarbakır'da STK ve kanaat önderleri ile bir araya geldi

KYKda Voleybol Heyecanı Başladı

3 KYK'da Voleybol Heyecanı Başladı

Gümüşhanede organik arıcılığa destek devam ediyor

4 Gümüşhane'de organik arıcılığa destek devam ediyor

Bursada FETÖPDY üyesi 10 eski vergi dairesi çalışanı adliyeye sevk edildi

5 Bursa'da FETÖ/PDY üyesi 10 eski vergi dairesi çalışanı adliyeye sevk edildi

Kulüpler hentbol heyecanı başladı

6 Kulüpler hentbol heyecanı başladı

Vali Kamçı Şehit Mahmut Yıldırımın Mevlidine Katıldı

7 Vali Kamçı Şehit Mahmut Yıldırım'ın Mevlidine Katıldı