CHP gücünü darbecilerden, paralelcilerden almıştır

Başbakan Davutoğlu, CHP her zaman gücünü, darbecilerden, paralelcilerden, vesayetçilerden almıştır. Şimdi de Şişli de mafyadan güç alıyorlar dedi.\r\n

CHP gücünü darbecilerden, paralelcilerden almıştır
AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, Mersin de, Edip Burhan Spor Salonu nda düzenlenen AK Parti 5. Olağan İl Kongresi ne katıldı.

Davutoğlu, konuşmasına, “Başları doğduğum, büyüdüğüm Toroslar kadar vakur, gönülleri Akdeniz kadar engin Mersinliler, hepinizi saygıyla muhabbetle selamlıyorum” sözleriyle başladı.

Davutoğlu, son geldiğinde Mersin’e “ayna” şehir dediğini anımsatarak, “Mersin öyle bir ayna ki biz ona baktığımızda kendimizi görürüz. Mersin, milletimizin aynasıdır” dedi.

Davutoğlu, partililerin tekbir getirmesi üzerine de “İşte 3 Ocak ile Mersin bu tekbirler için kurtuluş yaşadı, istilaya karşı baş kaldırdı. Mersin’in kurtuluşu mübarek olsun. Bir daha ne Mersin’de ne aziz vatanımızın herhangi bir santimetrekaresinde istilacıların ayak izini görmeyeceğiz. Yurt dışında durarak, oradan Türkiye’yi yönetmeye kalkanların da ayak izini görmeyeceğiz. Bu ülke sadece ve sadece Toroslar kadar başı dik, yiğitlerin, Toroslar kadar yüreklilerin, Mersinli’lerin memleketidir” ifadelerini kullandı.

“Baş verir, baş eğmeyiz”

Davutoğlu, partililerin, “Vur vur inlesin Pensilvanya dinlesin” sloganları üzerine şöyle devam etti:

“Dinleyecekler ki bugünler bir başka günlerin yıl dönümü. Bunları hep konuşacağız. Yarın da Sarıkamış şehitlerini anıyor olacak kardeşlerimiz, Sarıkamış’ta. Mersin’in kurtuluşuyla Sarıkamış dağlarında şehit düşen o aziz ecdadın verdiği yiğitlik aynı destanın aynı tarihin ürünüdür. Biz gerektiğinde Sarıkamış’a doğru yürür, soğukta donmayı göze alır ama istiklalimizi vermeyiz. Baş verir, baş eğmeyiz, biz.”

Önümüzdeki seçimde, Mersin’in her ferdiyle kendilerine destek vermesini istediklerini dile getiren Davutoğlu, “Mersin öylesine bizi temsil eder ki sokağa çıktığınızda, Anadolu’nun her türküsü Mersin’de söyleniyor. Toroslara çıktığınızda, Türkmen obalarının ağıtları bizi söyler. Akdeniz’e indiğinizde bütün Akdeniz’in her bir rengini taşıyan Mersin bizi söyler. Mersin, Kürdü de Türk ü de Alevi siyle Sünni siyle hep birlikte Türkiye dir ve Türkiye’nin aynasıdır.”

“Türk Kürt kardeştir, ayrım yapan kalleştir”

Partililerin, “Türk, Kürt kardeştir, ayrım yapan kalleştir” sloganlarına karşılık, Davutoğlu, “Bu güzel söz her yerde güzel ama Mersin’de bir başka güzel. Türk-Kürt kardeştir ayrım yapan kalleştir. Bakın, işte Mersin’e de bu yakışır, Mersin gençliğine bu yakışır. Türk, Kürt, Türkmen i omuz omuza görmek istiyoruz” ifadesini kullandı.

Geçen yıl bu günlerde, 140 ülkenin büyük elçisiyle Mersin’de bir toplantı dolayısıyla bulunduklarını anımsatan Davutoğlu, şöyle konuştu:

“Çok güzel toplantılar yaptık ama tam 19 Ocak sabahı Mersin’de bu güzellikleri yaşarken, birileri aldıkları, karanlık odaklardan aldığı talimatla Suriye’deki kardeşlerimize yardıma giden MİT tırlarına operasyon yaptı. Bu operasyonla aslında, 7 Şubat 2012’de MİT müsteşarımızın sorguya çağrılması, 17-25 Aralık’taki o karanlık operasyonlar, 19 Ocak taki MİT tırlarına baskın ve daha sonra Dışişlerinin dinlenmesi, hep aynı çizginin ürünüydüler. Bir yıl geçti, birileri Türkiye’de demokrasiye darbe vurmak isterken, birileri vesayet hesapları yaparken, biz milletin hizmetinde koşarken, birileri bu milleti arkadan hançerlemeye çalışırken hesap açıktı; milleti temsil eden, gücünü ve meşruiyetini milletten alan AK Parti iktidarlarına ve demokrasiye bir ara dönem yaşatmak.

Tarih bizi Selçuklu ile yazacak, Osmanlı ile yazacak ve küresel güç olan Türkiye Cumhuriyeti ile yazacak. İşte geçen sene baktılar ki o aynen 1. Dünya Savaşı’ndan sonra zayıf düştüğü farz edilen, Türkiye Cumhuriyeti tam da bundan 12 yıl önce yine Osmanlı’nın son dönemi gibi bir takım dış odakların tesiri altına girmişken, IMF’den Düyun-u Umumiye’den borç talep ederken, 2002’de AK Parti güneşi yükseldi. Bu millete tekrar izzetli günleri hatırlattı, tekrar borç almadığı, mazlumlara sahip çıktığı onurlu günleri hatırlattı. Bakınız, geçen sene Türkiye tam da altın dönemlerinden birini yaşarken Gezi provokasyonları, 17 Aralık, 25 Aralık operasyonları ve arkasında biz Mersin’deyken yapılan MİT tırlarına yönelik operasyonla, bu millete tekrar karanlık ve zillet içinde günler yaşatmaya yeltendiler ama biz bunlara karşı en güçlü şekilde dirayetle durduk.”

“Aziz Mersinliler, bu demokrasi düşmanlarına karşı demokrasi dersi verdiğimize şahitlik eder misiniz” diyen Davutoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Sizin şahitliğiniz bizim için önemlidir. Çünkü Mersin demokrasi tarihinde Arslanköy ile yazılmıştır. 1947’de vesayet rejimi kurmak  isteyenlere karşı, demokrasinin altın harflerle milletin gönlüne ve ruhuna yazılmasını Mersinli Aslanköylü analarımıza borçluyuz. Yiğit Mersinli hanımlara selam olsun. Sizler, ‘o gün sandık namusuzdur’ diyerek sandığa sahip çıktığınız için bugün biz burada konuşuyoruz. Mersinliler hiçbir zaman tek parti zulmüne izin vermedi, vesayet rejimlerine de izin vermedi, bundan sonra da izin vermeyecek. Aslanköylü ninelerimizin, teyzelerimizin emanetine sahip çıkmaya hazır mısınız? Vesayet rejimi kurmak isteyenlere karşı, demokrasiye vurmak isteyenlere karşı her yerde ve her zaman ‘yeter söz de karar da milletindir” demeye hazır mısınız? İşte bizim Mersinlilerden beklediğimiz bu.”

“AK Parti, Türkiye’nin her yerinde olan yegane partidir”

Davutoğlu, “Başbakan Ahmet, millet size emanet” sloganları üzerine de konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Millet hepimizin emanetidir. Ben size başka bir emaneti hatırlatacağım. 2015 Haziran ayında, sandık da size emanet. Gençler, Mersinli yiğitler o zaman sandığı size emanet ettik. Hemen bize cevap vermeniz lazım. İnşallah 2015 Haziran ayında, Mersin’de en az yüzde 50 almaya hazır mıyız? Hepsi bir araya gelse, hepsini geçmeye hazır mıyız? Mersin’de bir destan yazmaya hazır mıyız? Bakın bu sözdür. Millete bir söz verdik. O sözün gereğini yapmak için ülkemizin her bir köşesini dolaşıyoruz. Sadece aralık ayında 15 vilayetimize gittik. Her iki güne bir vilayet. Devlet işlerini, hükümet işleri yürütme dışında iç ve dış birçok meselelerle uğraşmanın dışında vatanımızın her bir köşesine gittik. AK Parti, Türkiye’nin her yerinde olan yegane partidir.”

Davutoğlu, her iki günde bir vilayeti ziyaret ettiğini, devlet, hükümet, iç ve dış meselelerle uğraşmanın yanında Türkiye nin her bir köşesine gittiğini anlattı. 

AK Parti, Türkiye nin her yerinde olan yegane partidir diyen Başbakan Davutoğlu, tezahüratta bulunan partililerden, haziran ayındaki genel seçimlerde, Mersin de en az yüzde 50 oy almaları konusunda söz istedi.

Başbakan Davutoğlu, AK Parti nin çalışmalarını devam ettirirken, bazı çevrelerin de kapalı kapılar ardında kumpaslar kurduğunu ifade ederek, Aynen 30 Mart seçimlerinden önce olduğu gibi şimdiden koalisyon hesaplarına başladılar. Pensilivanya dan gelen talimatla nasıl çatı aday bulmaya kalktılarsa şimdi de başka koalisyonlar içine giriyorlar. MİT tırlarına operasyon yapan o kara zihniyet dinleyecek. Milletin istihbarat teşkilatına, Dışişlerine, Başbakanlığına sızmaya çalışanlar bilsinler ki biz emaneti milletten aldık ve sonuna kadar son nefesimize kadar da bu emaneti koruyacağız diye konuştu.

Bir yıl içinde AK Parti aleyhinde çalışanların gizli hesaplar yaparken, AK Parti nin 30 Mart ve 10 Ağustos seçimlerinden milletle buluştuğunu ve en güçlü desteği milletten aldığını anlatan Davutoğlu, salondaki partililerin tezahüratları üzerine, Biz, bütün ülkemizin olduğu kadar ama özellikle de Mersin in temsilcisiyiz, Mersin in de başbakanıyız, milletvekiliyiz, hizmetkarıyız dedi. 

Partililerin işte ordu, işte komutan tezahüratlarına da Davutoğlu, İşte millet, işte hizmetkar karşılığını verdi.

Davutoğlu, hükümeti kurduktan sonra kongrelerde teşkilat mensuplarıyla buluşurken, Türkiye ve dünya meseleleriyle uğraşıp, ülkeye onur kazandırmaya çalışırken, CHP nin 1 aydır sadece Şişli ile uğraştığını vurgulayarak, şöyle devam etti:

Şişli yi çözemediler, bugün dahi. Şişli neden güzel bir örnek? Cumhuriyet Halk Partisi cumhuriyetin partisi diyorlar ama Şişli de meğer Mustafa Sarıgül den, oğluna intikal eden bir saltanat kurmaya kalkmışlar. Bir CHP milletvekili çıkıp, paralelcilerle işbirliği dolayısıyla hata yaptık dedi. Bütün defterler dökülüyor ortaya. Bunlar güçlerini milletten almazlar. Cumhuriyet Halk Partisi her zaman gücünü sadece darbecilerden, sadece paralelcilerden ve vesayetçilerden almıştır. Şimdi de Şişli de mafyadan güç alıyorlar.  Onlar sadece kendi partilerinde hizipçilik oyunu oynarlar. Nasıl bir yapı ki hiç kimseye ümit vermiyor, millete ümit vermiyor, kendilerine güveni yok, millete güveni yok.

Kılıçdaroğlu na soruyorlar, gelecek dönem iktidar olur musunuz , ümidi yok, ama bir taraftan da bize bir 4 yıl verin diyorlar. 4 yıl verseler, daha 8 ay içinde, mahalli seçimlerden bu yana Şişli yi ne hale getirdikleri belli. Şimdi Mersinliler, 8 ayda Şişli yi böyle tarumar edenler, milletin emanetini alsalar 4 dakikada bu ülkeyi ne hale getirirler? Bakın AK Parti, bu sene içinde bir destan yazdı. Bu kadrolar içinden iki cumhurbaşkanı emaneti birbirine tevdi etti, iki başbakan ve genel başkan emaneti aldılar ve verdiler. En ufak bir nezaketsizlik oldu mu, en ufak bir kopma, yanlışlık oldu mu, AK Parti kadrolarından hiç fire oldu mu? İşte AK Parti kadrolarının farkı bu. Biz, çünkü her bir AK Partili, ister genel başkan olsun ister mahalle temsilcisi omuzlarımızda büyük bir dava mesuliyetini taşır. O dava mesuliyeti öyle ağır bir mesuliyettir ki bir an omuzunu kıpırdatsa Toros Dağları başına devrilecek gibi olur. Onun için biz, Toros Dağları kadar bu ağır sorumluluğu omuzlarımızda taşırken tek bir güçten, tek bir merciden destek isteriz, o da Rabbimiz ve milletimiz, başka hiçbir güçten yardım destek istemeyiz.

Yargı önünde, milletin önünde hesap verecekler  

Yeni ve büyük Türkiye ideali için tekrar ayakta olduklarını belirten Davutoğlu, Türk siyasetinde iktidarda olan partilerin yorulduğunu, iktidar yorgunluğuna tabi kaldıklarını, ama AK Parti nin 12 yıldır yorulmadığını, AK Parti nin durmadığını ve AK Parti nin bir an bile tereddüt etmeden yoluna devam ettiğini söyledi. 

Davutoğlu, Bu aşk ve azimle yola devam edeceğiz. Onlar ne yaparsa yapsınlar, isterse haziran seçimlerine yine çatı aday gibi CHP si, MHP si, HDP si yine bulsunlar 8-10 parti, 14 parti isterse bir arada gelsin, karşılarında Toroslar kadar dik, Toroslar kadar vakur bir AK Parti bulacaklar, baş eğmeyen bir AK Parti diye konuştu. 

Başbakan Davutoğlu, konuşması esnasında, Fethullah gelecek hesap verecek tezahüratları yapan partililere de Onlar inşallah yargı önünde hesap verecekler ama en çok da en önemli de milletin önünde hesap verecekler dedi.

Davutoğlu yaptığı konuşmada Fethullah gelecek, hesap verecek sloganlarına karşılık bu sloganın Anadolu nun her yerinde olduğunu belirterek, Çünkü bu millet sadakati de unutmaz, ihaneti de unutmaz. Bu millet Ankara da konuşanı da unutmaz, yurtdışından birtakım oyunlar içine gireni de unutmaz ifadelerini kullandı.

Ankara nın hiçbir güç karşısında bir an dahi taviz vermeyeceğini vurgulayan Davutoğlu, milli iradeyi dimdik ayakta tutmaya kararlı olduklarını söyledi.

AK Parti nin Türkiye nin her yerinde, her kesimle konuşan yegane parti olduğunu belirten Davutoğlu, Türkiye de milli birliğin teminatı olan yegane parti AK Parti, Türkiye yi küresel güç yapacak olan tek parti AK Parti, Haziran 2015 te bütün bu ihanet çetelerine ders verecek tek parti AK Parti, Türkiye nin ve devletin, milletin izzetini koruyan tek parti AK Parti diye konuştu.

En geç 2016 da bu hat Mersin e bağlanacak

Mersin ile ilgili projelerini anlatan Davutoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

Benim doğduğum şehir Konya, Toroslardan geçerek inşallah Karaman üzerinden en kısa zamanda hızlı trenle en geç 2016 da Mersin e bağlanacak. Bu projeyle İstanbul-Konya-Karaman-Mersin bağlanacak. Yörük obaları o dağlara develerle, koyunlarla çıkan yörük obalarının çocukları, torunları tünellerle hızlı trenle o dağlara selam verererek Konya ya gidecek, Konya dan Mersin e inecek. Ama hızlı tren burada durmayacak, Mersin den Osmaniye, Adana, Gaziantep, Şanlıurfa Habur a kadar gidecek. Bu da milletin kardeşliği projesi, oralardan buralara gelen Kürt kardeşlerimizle Türkmen kardeşlerimiz omuz omuza Konya dan Torosları aşarak Mersin e Çukurova yı geçerek, Gaziantep üzerinden Şanlıurfa ya ulaşacak. İşte bu, en büyük milli birlik ve beraberlik projesidir. Birileri aramıza düşmanlık sokmaya çalışırken biz Türk, Kürt ebediyen kardeştir, kardeş olacaktır diyeceğiz.

Davutoğlu, Mersin de de yola devam diyeceklerini, şehri Türkiye nin en büyük konteyner limanı ve lojistik merkezlerden biri haline dönüştüreceklerini söyledi.

Sahil yolu, demiryolu ve Çukurova Havalimanı ile Mersin in karadan denizden, herkesin geçerken selam durduğu büyük bir şehir olacağını belirten Davutoğlu, 12 yılda Mersin e 23 milyar yatırım yaptıklarını kaydetti.

İlde, tarım, hayvancılığın ve sanayinin gelişmesi için projelere destek verdiklerinin altını çizen Davutoğlu, Mersin e en azından 2 organize sanayi bölgesi yapılması için de talimat verdiklerini aktardı.

Salondakilerin Recep Tayyip Erdoğan şeklinde slogan atması üzerine Başbakan Davutoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan a selamlarını ileteceğini belirterek, Onun da size selamı vardı. Her zaman, fiilen burada olmasa bile gönlüyle hep bu salonlardadır dedi.

Kongreye, Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Bakanı Lütfi Elvan, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, AK Parti Genel Sekreteri Haluk İpek ile çok sayıda partili katıldı.

Osmaniye kongresi

Davutoğlu, partisinin Osmaniye 5. Olağan İl Kongresi nde yaptığı konuşmada da Suriyeli sığınmacılara yardım ellerini uzattıkları için vatandaşlara teşekkür ederek, dünyada ve insanlık tarihinde başka hiçbir ülkenin, bir başka memleketten 2 milyon kardeşini mülteci kabul etmediğine ve ağırlamadığına işaret etti. 

Davutoğlu, bunun devletin büyüklüğünü ve milletin alicenaplığını gösterdiğini dile getirdi. Bayır Bucak Türkmenleri sınıra geldiğinde kapımızı kapatabilir miydik, Halep ten kardeşlerimiz hangi ırktan, hangi mezhepten olursa olsun kapımıza geldiğinde kapımızı kapatabilir miydik diyen Davutoğlu, gönülleri ve merhamet kapıları kapalı olanların bunu anlayamayacağını söyledi. 

Osmaniyeliler, Gaziantepliler, Kilisliler, Hataylılar, Şanlıurfalılar hepinizin anlından öpüyorum destan yazıyorsunuz destan...Bir insanlık destanı yazıyorsunuz ifadesini kullanan Davutoğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu nun kapıyı kapatın , 6-7 Ekim olaylarıyla ülkeyi kan gölüne çevirmek isteyen HDP nin de sadece Kobani dekileri alın diğerlerini almayın dediğini belirtti. 

Başbakan Davutoğlu, Somali ye, Pakistan a ve Gazze ye yapılan yardımlara işaret ederek, Hani birileri orada ne işiniz var diyor ya, keşke beraber olsaydık. Gazze ye bombalar yağarken, Gazzeliler ben Gazze yi ziyaret ettiğimde Yuşa kızımın başında onun babasıyla kucaklaştığımda her bir Filistinlinin elinde bir Türk bayrağı vardı, bir al bayrak vardı. İşte büyük devlet olmak bu ifadesini kullandı.  

Bütün mazlum milletlerin gözünün hep Türkiye de olduğunu, Türkiye ye aman bir şey olmasın diye dua ettiğini belirten Davutoğlu, Birileri Türkiye yi krize sokmaya çalışırken işte o gönlü zengin mazlumlar dünyanın her yerinde size, bize ve aziz milletimize dua ediyor dedi.

Konuşmasında, 17- 25 Aralık ve 19 Ocak taki MİT tırlarına yönelik operasyonlara da değinen Davutoğlu, Dışişleri Bakanlığının da dinlenmeye çalışıldığını anımsattı.

Davutoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

Neden biliyor musunuz? Bütün meseleleri Türkiye nin 12 senelik yükselişini durdurmak, bizi güçsüz kılmak, dizlerimizi titretmek, mümkünse AK Parti yi zaafa uğratmak. Tam da MİT tırları Bayırbucak Türkmenlerine yardıma giderken onları basan, o basma talimatını veren hainler işte bu Türkiye ye, yükselen Türkiye ye karşıydılar. Ama yanıldıkları bir yer vardı. Yanıldıkları yer şuydu; biz hiçbir gücün karşısında boyun eğmeyiz, hiçbir zorluğun karşısında dizlerimiz titremez. Çünkü biz gücümüzü Rabbimizden ve milletimizden alırız.  Başka kimseye hesap vermeyiz, başka kimsenin önünde selam durmayız.  

Başbakan Davutoğlu, Haziran 2015 seçimlerinde şehirden güzel haberler beklediğini söyledi.

Türk-Japon dostluğunun güzel bir nişanesi daha

Başbakan Davutoğlu, Osmaniye Organize Sanayii Bölgesindeki Tosyalı-Toyo Çelik Sanayii AŞ üretim tesisleri temel atma törenindeki konuşmasına da Türk-Japon ortakların eşlerine ve annelerine teşekkür ederek başladı. 

Yatırım için Japonca olarak da teşekkür eden Davutoğlu, tesisin temel atma törenini 4 açıdan önemsediklerini belirtti.

Davutoğlu, öncelikle sanayinin yapısal ve niteliksel değişimi açısından büyük önem taşıdığını dile getirerek, Türkiye nin, Afro-Avrasya nın özellikle Orta Avrupa dan Doğu Asya ya ve Afrika ya kadar uzanan bölgede en büyük üretim üslerinden birisi olduğunu anlattı.

Davutoğlu, bütün sanayi kuruluşlarını, sadece demir-çelik sektöründe değil, bütün alanlarda yoğun ve ileri teknolojik safhaya geçmeye davet etti. 

Davutoğlu, törenin kendilerini heyecanlandıran, sevindiren üçüncü boyutunun ise Türk-Japon dostluğunun güzel bir nişanesinin daha görülmesi olduğunu söyledi.

Türkiye ile Japonya nın, son dönemde en üst düzeyde siyasi ilişkiler yanında çok önemli stratejik projeleri yapma yönünde çok örnek işbirliği sergilediğini anlatan Davutoğlu, Başbakanlık Yatırım Ajansımızı da bu konuda tebrik ediyorum. Yakın takiple özellikle Sayın Cumhurbaşkanımızın Japonya seyahati esnasında bu büyük yatırımın ülkemize gelmesini sağlayacak önemli bir çerçeve oluşturdular. Bundan sonra da Başbakanlık Yatırım Ajansı, bütün bu alanlarda katkı vermeye ve Türkiye ye daha çok yabancı yatırımın girmesi konusunda da çaba göstermeye devam edecek diye konuştu.

Türk-Japon ilişkileri bağlamında 2015 in çok özel bir yıl olduğunu vurgulayan Davutoğlu, şöyle devam etti:

Ortak hatıramız olan Ertuğrul gemisinin Japonya ya gidişinin ve maalesef elim bir kazada batışının 125. yılı. Japon dostlarımızın ve sizlerin huzurunda bir hususu da burada kamuoyumuzla paylaşmak istiyorum. Geçen sene Hiroşima nın yıl dönümünde Hiroşima daydım. Ertuğrul faciasının olduğu şehre ve bölgeye de gittim, o hisleri derinden yaşadım. İnşallah bu sene 125. yıl hem bu acı olmakla birlikte Türk-Japon dostluğunun önemli bir dönüm noktasını teşkil eden Ertuğrul dostluk gemisinin yıl dönümünü anmış olacağız hem de bu güzel yatırımı başlatmış oluyoruz. Fakat vurgulamak istediğim husus, geçtiğimiz günlerde Genelkurmay Başkanımızla yaptığımız toplantıda aldığımız bir karar, inşallah Türk donanması Ertuğrul un 125. yılında bütün Hint Okyanusu ve Doğu Asya yı geçerek Japonya ya 125. yıl dostluk seferine çıkacak. 125 yıl önce Ertuğrul gemisinin taşıdığı dostluk bayrağını Japonya ya tekrar taşıyacağız.

Davutoğlu, Türk-Japon dostluğunun köklü temelde daha da ilerleyeceğinden, bütün alanlarda, nükleer enerji alanında da olduğu gibi çok geniş iş potansiyelini hayata geçireceklerinden hiç kimsenin şüphesi olmaması gerektiğini dile getirdi.


EN ÇOK OKUNANLAR

Necattin Demirtaş, MHP'den istifa etti

1 Necattin Demirtaş, MHP'den istifa etti

Samsun Adliyesi karıştı! Tekme, tokat birbirlerine girdiler

2 Samsun Adliyesi karıştı! Tekme, tokat birbirlerine girdiler

Samsunspor'da hoca için kritik gün

3 Samsunspor'da hoca için kritik gün

Başkan İsmail Uyanık, Taşkın için ne dedi?

4 Başkan İsmail Uyanık, Taşkın için ne dedi?

Samsunspor'un rakibi ligden çekildi

5 Samsunspor'un rakibi ligden çekildi

Aday adayından örnek tavır

6 Aday adayından örnek tavır

İYİ Parti Samsun Büyükşehir Adayını açıklıyor

7 İYİ Parti Samsun Büyükşehir Adayını açıklıyor

Yenilikler bitmiyor

8 Yenilikler bitmiyor

İshak Taşçı: 'Verdiğim sözün arkasındayım'

9 İshak Taşçı: 'Verdiğim sözün arkasındayım'

İYİ Partililer Hayati Tekin'i istiyor

10 İYİ Partililer Hayati Tekin'i istiyor