Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

30 YILLIK İÇME SUYU SORUNU SONDAJLA BİTTİ

Trabzon Büyükşehir Belediyesi bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Trabzon İçmesuyu ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (TİSKİ) ekiplerinin sondaj çalışmaları neticesinde yıllardır su problemi yaşayan Akçaabat’ın Ambarcık Mahallesi’nde günlük 100 ton su

30 YILLIK İÇME SUYU SORUNU SONDAJLA BİTTİ
Konuyla ilgili olarak değerlendirmelerde bulunan Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Ambarcık muhtarının mahallelerinde yaşanan su sıkıntısı nedeniyle kendilerine müracaat ettiğini ifade ederek “Hemen bu güzel mahallemizin su sorununu ortadan kaldırmak için araştırmalara başladık. Ambarcık’ta yeterli su kaynağı yoktu. TİSKİ’nin teknik ekipleri araştırmalarını yoğunlaştırdı, civar mahallelerde de yeterli kaynak olmadığı için Ambarcık’a su verilemedi. Sondaj vuruldu ve saniyede 1,5 litre, yani günde ortalama 100 ton su kapasitesine sahip olan su kaynağa ulaşıldı. Şimdi bu suyu Ambarcık’a sağlıklı şekilde dağıtmak için Ocak ayının ilk haftasında proje çalışmasına başlayacağız. Bulduğumuz suyu yaklaşık 500 metrelik bir terfi hattı ile pompaj sistemi kurarak mahallenin yüksek noktasına taşıyacağız ve buradan cazibeyle tüm mahalleye sağlıklı içmesuyu vereceğiz. Şubat ayında ihalesi yapılacak ve ihalenin hemen ardından işe başlanacak ve Ambarcık mahallemizin su sorunu tarihe kavuşacak” dedi.
Ambarcık Mahalle Muhtarı Osman Bayraktar ise mahallesinde yapılan çalışma için Büyükşehir Belediye Başkanı Gümrükçüoğlu’na teşekkür ederek “Daha önce de köyümüzde sondaj vurulmuş ama su bulunamamıştı. Yapılan o çalışmalar yetersizdi. Burada susuzluk nedeniyle çok ciddi sıkıntılar yaşadık. TİSKİ tarafından yaptırılan sondajla su bulununca mahallemiz bayram yerinde döndü. Bulunan su ile 230 hane bulunan köyümüzün 30 yıllık su sorunu ortadan kalkmış olacak. Terfi hattının yapılmasıyla bu sorunlarımız son bulmuş olacak. Derdimizle dertlenen Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımıza ve TİSKİ çalışanlarına teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunda korkunç kaza 1 ölü 8 yaralı

1 Samsun'da korkunç kaza! 1 ölü 8 yaralı

Samsunspor Samsunspor Teknik Direktörü Özköylü Sözümü tuttum

2 Samsunspor: Samsunspor Teknik Direktörü Özköylü; 'Sözümü tuttum'

Samsunda alışveriş merkezinde kavga 1 ölü

3 Samsun'da alışveriş merkezinde kavga: 1 ölü

Samsun Haber Samsun merkezli fuhuş operasyonunda korkunç detay

4 Samsun Haber: Samsun merkezli fuhuş operasyonunda korkunç detay!

Samsun Haber Samsundaki AVM cinayetinde yeni gelişme

5 Samsun Haber: Samsun'daki AVM cinayetinde yeni gelişme!

Samsunspor Anı olarak söktüler

6 Samsunspor: Anı olarak söktüler

Samsun Haber Samsun Valiliğinden dolandırıcılık uyarısı

7 Samsun Haber: Samsun Valiliğinden 'dolandırıcılık' uyarısı

Samsun Haber Samsundaki kazada yaralananların isimleri tespit edildi

8 Samsun Haber: Samsun'daki kazada yaralananların isimleri tespit edildi

Zorlu Ortaokuluna muhteşem lansman

9 Zorlu Ortaokulu'na muhteşem lansman

Samsunun şansı

10 Samsun'un şansı...