30 YILLIK İÇME SUYU SORUNU SONDAJLA BİTTİ

Trabzon Büyükşehir Belediyesi bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Trabzon İçmesuyu ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (TİSKİ) ekiplerinin sondaj çalışmaları neticesinde yıllardır su problemi yaşayan Akçaabat’ın Ambarcık Mahallesi’nde günlük 100 ton su

30 YILLIK İÇME SUYU SORUNU SONDAJLA BİTTİ
Konuyla ilgili olarak değerlendirmelerde bulunan Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Ambarcık muhtarının mahallelerinde yaşanan su sıkıntısı nedeniyle kendilerine müracaat ettiğini ifade ederek “Hemen bu güzel mahallemizin su sorununu ortadan kaldırmak için araştırmalara başladık. Ambarcık’ta yeterli su kaynağı yoktu. TİSKİ’nin teknik ekipleri araştırmalarını yoğunlaştırdı, civar mahallelerde de yeterli kaynak olmadığı için Ambarcık’a su verilemedi. Sondaj vuruldu ve saniyede 1,5 litre, yani günde ortalama 100 ton su kapasitesine sahip olan su kaynağa ulaşıldı. Şimdi bu suyu Ambarcık’a sağlıklı şekilde dağıtmak için Ocak ayının ilk haftasında proje çalışmasına başlayacağız. Bulduğumuz suyu yaklaşık 500 metrelik bir terfi hattı ile pompaj sistemi kurarak mahallenin yüksek noktasına taşıyacağız ve buradan cazibeyle tüm mahalleye sağlıklı içmesuyu vereceğiz. Şubat ayında ihalesi yapılacak ve ihalenin hemen ardından işe başlanacak ve Ambarcık mahallemizin su sorunu tarihe kavuşacak” dedi.
Ambarcık Mahalle Muhtarı Osman Bayraktar ise mahallesinde yapılan çalışma için Büyükşehir Belediye Başkanı Gümrükçüoğlu’na teşekkür ederek “Daha önce de köyümüzde sondaj vurulmuş ama su bulunamamıştı. Yapılan o çalışmalar yetersizdi. Burada susuzluk nedeniyle çok ciddi sıkıntılar yaşadık. TİSKİ tarafından yaptırılan sondajla su bulununca mahallemiz bayram yerinde döndü. Bulunan su ile 230 hane bulunan köyümüzün 30 yıllık su sorunu ortadan kalkmış olacak. Terfi hattının yapılmasıyla bu sorunlarımız son bulmuş olacak. Derdimizle dertlenen Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımıza ve TİSKİ çalışanlarına teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.


EN ÇOK OKUNANLAR

17 Ocak Perşembe Samsun hava durumu! Samsun'da bugün kar yağacak mı?

1 17 Ocak Perşembe Samsun hava durumu! Samsun'da bugün kar yağacak mı?

Taner Taşkın: 'Gücümüze güç kattık'

2 Taner Taşkın: 'Gücümüze güç kattık'

Samsunspor'da 3 oyuncu kiralandı

3 Samsunspor'da 3 oyuncu kiralandı

Yılport Samsunspor'da efsaneler çifte kupa istiyor

4 Yılport Samsunspor'da efsaneler çifte kupa istiyor

Yolcu otobüsü devrildi: 2 ölü, 35 yaralı

5 Yolcu otobüsü devrildi: 2 ölü, 35 yaralı

İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar: İYİ Parti'nin kapısı herkese açık

6 İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar: İYİ Parti'nin kapısı herkese açık

Savaş mı Yılmaz mı?

7 Savaş mı Yılmaz mı?

Samsun'da cesedi bulunan gencin son görüntüsü ortaya çıktı

8 Samsun'da cesedi bulunan gencin son görüntüsü ortaya çıktı

Fuat Köktaş: O firmalara haksızlık ederiz

9 Fuat Köktaş: O firmalara haksızlık ederiz

Samsun Muhtarlar Derneği Başkanı Öztürk: Ahıra seçmen kaydı yapılmış

10 Samsun Muhtarlar Derneği Başkanı Öztürk: Ahıra seçmen kaydı yapılmış