30 YILLIK İÇME SUYU SORUNU SONDAJLA BİTTİ

Trabzon Büyükşehir Belediyesi bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Trabzon İçmesuyu ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (TİSKİ) ekiplerinin sondaj çalışmaları neticesinde yıllardır su problemi yaşayan Akçaabat’ın Ambarcık Mahallesi’nde günlük 100 ton su

30 YILLIK İÇME SUYU SORUNU SONDAJLA BİTTİ
Konuyla ilgili olarak değerlendirmelerde bulunan Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Ambarcık muhtarının mahallelerinde yaşanan su sıkıntısı nedeniyle kendilerine müracaat ettiğini ifade ederek “Hemen bu güzel mahallemizin su sorununu ortadan kaldırmak için araştırmalara başladık. Ambarcık’ta yeterli su kaynağı yoktu. TİSKİ’nin teknik ekipleri araştırmalarını yoğunlaştırdı, civar mahallelerde de yeterli kaynak olmadığı için Ambarcık’a su verilemedi. Sondaj vuruldu ve saniyede 1,5 litre, yani günde ortalama 100 ton su kapasitesine sahip olan su kaynağa ulaşıldı. Şimdi bu suyu Ambarcık’a sağlıklı şekilde dağıtmak için Ocak ayının ilk haftasında proje çalışmasına başlayacağız. Bulduğumuz suyu yaklaşık 500 metrelik bir terfi hattı ile pompaj sistemi kurarak mahallenin yüksek noktasına taşıyacağız ve buradan cazibeyle tüm mahalleye sağlıklı içmesuyu vereceğiz. Şubat ayında ihalesi yapılacak ve ihalenin hemen ardından işe başlanacak ve Ambarcık mahallemizin su sorunu tarihe kavuşacak” dedi.
Ambarcık Mahalle Muhtarı Osman Bayraktar ise mahallesinde yapılan çalışma için Büyükşehir Belediye Başkanı Gümrükçüoğlu’na teşekkür ederek “Daha önce de köyümüzde sondaj vurulmuş ama su bulunamamıştı. Yapılan o çalışmalar yetersizdi. Burada susuzluk nedeniyle çok ciddi sıkıntılar yaşadık. TİSKİ tarafından yaptırılan sondajla su bulununca mahallemiz bayram yerinde döndü. Bulunan su ile 230 hane bulunan köyümüzün 30 yıllık su sorunu ortadan kalkmış olacak. Terfi hattının yapılmasıyla bu sorunlarımız son bulmuş olacak. Derdimizle dertlenen Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımıza ve TİSKİ çalışanlarına teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.


EN ÇOK OKUNANLAR

İstanbul'da lüks otelde terör operasyonu: 1 gözaltı

1 İstanbul'da lüks otelde terör operasyonu: 1 gözaltı

Spor Bakanlığından Gümüşhane'nin amatör spor kulüplerine destek

2 Spor Bakanlığından Gümüşhane'nin amatör spor kulüplerine destek

Gümüşhane'de kurumlararası halı saha turnuvasının şampiyonu Belediye oldu

3 Gümüşhane'de kurumlararası halı saha turnuvasının şampiyonu Belediye oldu

Sosyal medya hesabındaki notu okuyan herkes evine koştu

4 Sosyal medya hesabındaki notu okuyan herkes evine koştu

Silahlı saldırıda hayatını kaybeden şarkıcı Hacer Tülü'nün İzmir'de toprağa veri

5 Silahlı saldırıda hayatını kaybeden şarkıcı Hacer Tülü'nün İzmir'de toprağa veri

Şehit Resul Bayracı baba ocağına getirildi

6 Şehit Resul Bayracı baba ocağına getirildi

Adana'da sağanak yağışa teslim oldu

7 Adana'da sağanak yağışa teslim oldu

Kuşadası Körfezi'nde 38 kaçak göçmen yakalandı

8 Kuşadası Körfezi'nde 38 kaçak göçmen yakalandı

Van'da terör operasyonu; 16 gözaltı

9 Van'da terör operasyonu; 16 gözaltı

Kütahya'da yangında panik

10 Kütahya'da yangında panik