KAMUYU ZARARA UĞRATAN KİM ?

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, yaptıkları zorunlu tasarrufu birilerinin siyasete çekmeye çalıştığını ileri sürerek, Kamuyu zarara uğratan kim? Halkın parasını fazla personele ödeyerek kim vatansever? dedi\r\n

KAMUYU ZARARA UĞRATAN KİM ?
İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok yazılı açıklama yaparak, zorunlu tasarruf uygulamasının siyasete alet edilmeye çalışıldığını söyledi. Tok, Bazı siyasi çevreler zorunlu tasarruf uygulamasını işçi çıkarma gibi göstermeye çalışarak İlkadımlı’ya ihanet ediyor. Halkın parasını saçmamızı kimse bizden beklemesin diye konuştu.
PARTİZANLIK YAPMADIK
Geçmiş döneme ait ihtiyaç fazlası hizmet alımını 2’ye düşürerek sözleşmesi devam eden işçilerle çalıştıklarını ifade eden Başkan Tok,   Yeni yılda yeni personel alımı yapmadık, sözleşmesi sürenlerle yola devam ediyoruz. Bazı çevreler siyasi rant elde etmek için farazi ve afaki söylemler geliştiriyor.  İhtiyaç fazlası gördüğümüz hizmet alımı sözleşmelerini yenilemedik. Bunu yaparken siyasi bir ayrım yapmadık. Sadece gereksiz gördüğümüz hizmet alımlarıyla sözleşme yenilemedik. Bunu yaparken insanların düşüncesine bakmadık. Şu anda belediyemizde sözleşmesi devam edenler içersinde bir önceki dönemde hizmet alımı ile görev alan yüzlerce kişi var.  Partizancılık yapmıyoruz. Çalışanların siyasi düşüncelerinden dolayı kimseyi yargılamıyoruz.” diye konuştu.  
YANLIŞI DÜZELTTİK
Daha önce yapılan yanlış politikalar nedeniyle belediyenin hizmet üretemez hale geldiğini belirten Başkan Tok açıklamasını şöyle sürdürdü: Belediyenin bütçesi, hiç gerek yokken ihale ile hizmet alımlarında kullanılmış. Aynı işi çok daha az işçiyle yapabiliyoruz. Şimdi hizmet üretme adına yaptığımız tasarrufa yönelik çalışmayı farklı siyasi noktalara çekmek isteyenler var.  Buna işçi çıkarma denilemez. Biz bünyemizdeki çalışanlarımıza daha da iş yükledik. Herkes öz veriyle çalışacak ve İlkadımlı hizmet alacak. Halkın parasını saçmamızı kimse bizden beklemesin. Biz bunun için göreve gelmedik. Bazı siyasi çevreler sürekli bunu kaşımaya çalışıyor. Biz zabıtamıza bir de özel güvenliğin yaptığı işi yükledik. 4 firma ile sözleşme yenilemiyorsak, ortada ne kadar fazla yanlış olduğu belli. Biz vatandaşın vergilerini hizmet üretemediğimiz şirketlerle sözleşme yaparak kullanmak zorundayız. Bunu anlamakta zorlanıyorum. Olayı siyasi noktaya çekmeye çalışanlar, İlkadımlı ya bizim sözleşme imzalamaya bile gerek duymadığımız o dört şirketle neden çalıştıklarını da sormak gerek. Biz şimdi aynı işi fazlasıyla yapacağımıza göre böyle bir şeyi nasıl savunurlar, anlamıyorum. Ama İlkadımlı da Samsunlu da yaşananları izliyor. Kim bu belediyenin parasını düşünüyor, kim nasıl harcamış ortada. Belediye’den 450 kadrolu işçiyi başka kurumlara gönderip 6 farklı hizmet kolunda özel şirketler üzerinden 850 hizmet alımı yaparak belediyeyi zarara uğratmak mı milliyetçilik? Kamuyu zarara uğratan kim? Halkın parasını fazla personele ödeyerek kim vatansever?  Biz geçmişte izlenen yanlış personel politikasını düzelttik.


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunsporun hazırlık maçı iptal oldu Şok istifa

1 Samsunspor'un hazırlık maçı iptal oldu... Şok istifa!

Samsunspor Başkan Yardımcısı Araboğlu İddialar asılsız Parayla alakası yok

2 Samsunspor Başkan Yardımcısı Araboğlu: 'İddialar asılsız... Parayla alakası yok'

Billy attı Samsun kazandı

3 Billy attı Samsun kazandı

Sinopta feci kaza  Ölü ve yaralılar var

4 Sinop'ta feci kaza ! Ölü ve yaralılar var

Samsunspor unutmadı

5 Samsunspor unutmadı

Karar Özalanda

6 Karar Özalan'da

Samsunun o ilçesi göçle canlanacak

7 Samsun'un o ilçesi göçle canlanacak!

Deaflympicste günün müsabakaları

8 Deaflympics'te günün müsabakaları

Tipik bir Karadenizli

9 Tipik bir Karadenizli...

Askerleri taşıyan sivil araca hain saldırı 1 şehit, 2 yaralı

10 Askerleri taşıyan sivil araca hain saldırı: 1 şehit, 2 yaralı