Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

SARIKAMIŞ TA SAMSUN U CANİK TEMSİL ETTİ

Canik Belediyesi, 100 yıl önce Sarıkamış ta donarak şehit düşen 90 bin Mehmetçiği yerinde andı. \r\n

SARIKAMIŞ TA SAMSUN U CANİK TEMSİL ETTİ
Şehitleri anma yürüyüşüne katılan Canik Arama Kurtarma ekibi, eksi 10 derecede manevi havayı soludu. Başkan Genç, Sarıkamış ta yaşanan acı olayı hala içimizde hissediyoruz dedi.
Canik Arama Kurtarma Sorumlusu Okan Çakır ile Samsun Off Rood (SAMOFF) üyeleri, 90 bin Mehmetçik in donarak şehit olduğu Sarıkamış ın manevi iklimini yaşamak üzere gittiği Kars ta, şehitler için düzenlenen ve Türkiye nin dört bir yanından 30 bin kişinin buluştuğu törenlere katıldı. Kızılçubuk köyünde 7 den 77 ye binlerce kişiyle buluşan CAK ekibi, 100 yıl önce Sarıkamış Harekatı sırasında donarak şehit düşen 90 bin Türk askeri anısına acı olayın yaşandığı yerde -10 derece soğukta kamp kurarak geceyi çadırda geçirdi.
MANEVİ İKLİMİ YAŞADILAR
Asımın Nesli Asrın Yürüyüşünde, Gök Allahuekber, Yer Allahuekber sloganıyla düzenlenen Sarıkamış Şehitlerini Anma Yürüyüşü ne katılan CAK ekibi, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ın da yer aldığı yürüyüşte manevi iklimi yaşadı. Sarıkamış Şehitlerini Anma Etkinliklerinde Samsun u geçen yıl olduğu gibi bu yıl da SAMOFF üyeleri ile birlikte Canik Belediyesi Arama Kurtarma Ekibi temsil etti. Geçen yıl da törenlere katılan Bakan Kılıç, törenlere Samsun’dan katılan tek ekip olan Canik Belediyesi’ni tebrik etmişti.
CANİK İKİNCİ KEZ KATILDI
Canik Belediyesi olarak manevi değerleri her zaman önemsediklerini ifade eden Başkan Osman Genç, Geçen yıl Türkiye de ilk kez bizim kurduğumuz Canik Arama Kurtarma ekibimizi manevi bir yolculuğa çıkararak, Sarıkamış a gönderdik. Bu yıl da ikinci kez katıldık. Buradaki amacımız o manevi iklimi yaşatmak. Bu vatanın kurtarılmasında ve korunmasında canlarını feda eden şehitlerimiz için ne yapsak azdır. Bu bakımdan Canik Belediyesi olarak anlamlı bir organizasyona katılmaktan son derece onur duyuyoruz. Sarıkamış ta yaşanan bu acı olayı hala içimizde hissediyoruz diye konuştu.

İHA


EN ÇOK OKUNANLAR

Yolcu otobüsleri çarpıştı 40 yaralı

1 Yolcu otobüsleri çarpıştı: 40 yaralı

Özköylü Samsuna çağrıldı

2 Özköylü Samsun'a çağrıldı

TUTU VE EKİBİ DEVAM EDİYOR

3 TUTU VE EKİBİ DEVAM EDİYOR

Samsun Haber Şehidin eşi ve çocukları aynı uçakla geldi

4 Samsun Haber: Şehidin eşi ve çocukları aynı uçakla geldi

Yürek burkan yaşam mücadelesi

5 Yürek burkan yaşam mücadelesi

Nasıl bir nefis bu

6 Nasıl bir nefis bu?..

Katliam gibi kaza 8 ölü, 32 yaralı

7 Katliam gibi kaza: 8 ölü, 32 yaralı

Otomobil ile kamyonet çarpıştı 2 yaralı

8 Otomobil ile kamyonet çarpıştı: 2 yaralı

Kritik toplantı İPTAL

9 Kritik toplantı İPTAL

Beytüşşebaplı öğrenciler Samsun şehidinin mezarına karanfil bıraktı

10 Beytüşşebaplı öğrenciler Samsun şehidinin mezarına karanfil bıraktı