İLKADIM’DA GERGİN MECLİS

İlkadım Belediye Meclisi nin 2015 yılının ilk toplantısı tartışmalı geçti. \r\n

İLKADIM’DA GERGİN MECLİS
İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, yeni yılın ilk meclis toplantısında gündem dışı konuşmada belediyede özel şirketler bünyesinde hizmet alımı çalıştırılanlarla ilgili konuya açıklık getirdi. 6 özel şirketten 2 si ile yola devam ederek sözleşme süresi dolanlarla yola devam ettiklerini belirten İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, bazı siyasi çevrelerin belediyenin zorunlu tasarruf uygulamasını işçi çıkarma gibi göstermeye çalıştığını belirterek, Bu İlkadımlıya ihanet olur. Halkın parasını saçmamızı kimse bizden beklemesin dedi.
“ÖZEL YAZLIĞINI 12 PERSONEL KORUMUŞ”
Belediyenin hizmet alımıyla çalıştırdığı personellerini kendi özel yazlığında vardiya sistemiyle korumalık yaptıran bir önceki belediye başkanı Necattin Demirtaş a tepki gösteren Başkan Erdoğan Tok, Yazıklar olsun. İlkadım halkının parasıyla hizmet alımı yapılan belediye personellerini kendi özel yazlığında koruma olarak çalıştırmış. 12 personeli 5 yıl boyunca özel hizmetinde kullanmış. 12 personelin 5 yıl boyunca maaşı 1 milyon 200 bin yapar. Kimin parasıyla kendine ve evine korumalık yaptırıyorsun. Bu halk, sana bunun hesabını sormayacak mı sanırsın? diye konuştu.
“İŞÇİNİN VEBALİ DEMİRTAŞ’TA”
Mevcut durum itibariyle belediyeye yeni personel alma imkanlarının bulunmadığına dikkat çeken Başkan Erdoğan Tok, Bir önceki dönem belediyede norm fazlası diye 400 ün üzerinde personeli, çıkan yasa ile başka kurumlara göndereceksin. Bir de belediyeye özel şirketler üzerinden 800 ün üzerinde hizmet alımı ile personel alacaksın ifadesini kullandı.
253 memur olduğu halde başka kurumlardan atama yoluyla 35 memur getirmesinin anlamsız olduğundan yakınan İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, bir önceki dönem belediyenin yanlış personel politikası nedeniyle krize sokan Necattin Demirtaş ın üzerinde İlkadım halkının vebali olduğunu söyledi. Yılsonu itibariyle özel şirketlerle biten sözleşmeyle görevi sona eren hizmet alımı personelin bugünkü durumları hakkında vebalin bir önceki belediye başkanı Necattin Demirtaş ta olduğunu belirten İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, İzlediği yanlış personel ve mali politikalarla krize sokan Demirtaş, geçen dönem belediyeye 800 ün üzerinde özel şirketler üzerinden personel alımı yaparak bugünkü portreyi kendisi hazırlamıştır. Bu yükü belediyeyi Demirtaş yüklemiştir. Vebali de ondadır şeklinde konuştu.
İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok un konuşmaları karşısında MHP li Meclis Üyeleri meclis toplantısını terk etti.
CHP Lİ AKYÜZ: “İŞÇİLERİN VEBALİ DEMİRTAŞ TA”
Meclis salonunun terk eden MHP li Meclis Üyelerinin bu tavrına tepki gösteren CHP Grup Başkanı Meclis Üyesi Erkan Akyüz, Bu arkadaşlar keşke bu tavırlarını geçen dönem 400 kadrolu işçinin başka kurumlara gönderildiğini zamanda yapsaydı. Bizim içimiz geçmiş dönemden yanıyor. Necattin Demirtaş ın İlkadım Belediyesi nde görev yaptığı dönemde ben ilçe başkanıydım. Mecliste de 7 tane meclis üyem ile beraber ona destek veriyorduk. Yaptığı yanlışlardan ötürü çok uyarı yaptık” dedi. 
DEMİRTAŞ, BELEDİYENİN OMURGASINI BOZDU
Demirtaş ın belediyenin omurgasını bozduğunu ileri süren Akyüz şunları söyledi: Norm fazlası 400 tane personeli diğer kamu kurumlarına gönderdi. Temizlik firmasına 600 ün üzerinde, Gazi İmar Şirketi ne ise 85 kişi istihdam etmiş. Peşinden de özel güvenlik hizmeti alımı yapmış. Geçmişte bu tür hatalar yapıldı. MHP li olsun CHP li olsun AK Parti’li olsun fark etmez. Bu acı bir durumdur. Ben bu durumun sorumlusunun sadece İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok değil, aynı zamanda Necattin Demirtaş’tır. Çünkü o işçilere ödeyemeyeceği maaşı vaat ederek seçim yatırımı ile o belediyeye doldurmuştur. Bu günkü sonuç o ihalenin sonlanması ile ortaya çıkmıştır. İhalenin ilk başlangıcını Sayın Demirtaş, o işçileri belediyeye alarak yapmıştır. Tekrar üzerine bastırarak söylemek istiyorum. Bu işin vebali Necattin Demirtaş ile başlamıştır.”

İHA


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun Adliyesi karıştı! Tekme, tokat birbirlerine girdiler

1 Samsun Adliyesi karıştı! Tekme, tokat birbirlerine girdiler

Necattin Demirtaş, MHP'den istifa etti

2 Necattin Demirtaş, MHP'den istifa etti

Samsunspor'da hoca için kritik gün

3 Samsunspor'da hoca için kritik gün

Başkan İsmail Uyanık, Taşkın için ne dedi?

4 Başkan İsmail Uyanık, Taşkın için ne dedi?

Aday adayından örnek tavır

5 Aday adayından örnek tavır

Yenilikler bitmiyor

6 Yenilikler bitmiyor

Samsunspor'un rakibi ligden çekildi

7 Samsunspor'un rakibi ligden çekildi

Moralsiz Taner Taşkın idmanda

8 Moralsiz Taner Taşkın idmanda

23 Ocak Çarşamba Samsun hava durumu! Meteorolojiden fırtına uyarısı

9 23 Ocak Çarşamba Samsun hava durumu! Meteorolojiden fırtına uyarısı

Birlikte izlediler

10 Birlikte izlediler