AK Parti de çapraz soru

Genel merkez heyeti, Samsun İl Başkan adayının belirlenmesinde, geniş bir mutabakat sağlanması için ilginç yöntemler uyguluyor

AK Parti de çapraz soru
AK Parti Samsun İl Kongresi öncesinde, teşkilat yöneticilerine Aday kim olsun sorusunu yönelten genel merkez heyeti, adaylarla da birebir görüştü. Temayül sonuçlarına göre aday sayısının düşürüleceği ve genel merkezdeki değerlendirmeden sonra bu isimlerin Ankara ya çağırılacağı öğrenildi. Daha sonra da 2 ya da 3 e düşürelecek isimler, Başbakan Ahmet Davutoğlu na sunulacak.
AK Parti Teşkilat Başkan Yardımcısı Alev Dedegil ile Samsun İl Koordinatörü Hasan Karal, il ve ilçe teşkilat yöneticilerine Aday kim olsun sorusunu yöneltti. Yöneticiler, aday olarak görmek istedikleri 3 ismi yazarak, heyete teslim etti.
Bu arada, 19 adayla tek tek yapılan mülakatta da Neden il başkanı olmak istiyorsunuz? sorusu soruldu. Ayrıca, adaylardan kendileri dışında aday olabilecekleri 2 isim önermeleri istendi.
Çalışmalarını bugün de sürdürecek olan genel merkez heyeti, temayül yoklamaları sonuçları Teşkilat Başkanı Süleyman Soylu ile değerlendirildikten sonra 10 isim 6 ya düşürülecek ve bu adaylar Ankara ya çağrılacak. Ankara ya çağrılan adaylarla yapılan mülakattan sonra bu sayısı 2 ya da 3 e düşürülecek ve AK Parti Genel Başkanı, Başbakan Davutoğlu, bu isimlerden birinin aday olmasını isteyecek.
Öte yandan, genel merkez adayının karşısına aday çıkan ve kazanan il başkanlarının görevden alınacağı söylemleri üzerine, adayların Ankara temaslarına ağırlık verdiği de öğrenilldi.
 EN ÇOK OKUNANLAR