HAVZA YA 270 MİLYONLUK YATIRIM

Belediye Başkanı Murat İkiz, Havza’ya 10 yılda 270 milyon 750 bin liralık yatırım yapıldığını söyledi\r\n

HAVZA YA 270 MİLYONLUK YATIRIM
Havza Belediye Başkanı Murak İkiz, düzenlediği basın toplantısında, 10 yıllık hizmet dönemini değerlendirdi. Göreve geldiğimiz ilk beş yıl altyapı, ikinci beş ise üstyapıyı tamamlamak için çalıştık. Bu arada ilçedeki termal kaynakların artırılması için de sondaj çalışmaları yapıldı ve termal su rezervi arttırıldı. 10 yıl içerisinde Kevser Akıllı Park ilçemizin prestij projesi oldu ve ilçemize bir çok ödül kazandırdı diyen İkiz, 31 Mart yerel seçimleri sonrası ise ilçeye dahil olan 81 yeni mahalleye hizmetleri hızlı bir şekilde ulaştırmak için çalışmalara başladıklarını ifade etti.
BÖLGENİN PARLAYAN YILDIZI
5 mahallede parke çalışmalarını tamamlandıklarını ifade eden İkiz, 20 mahallemize oyun alanları kuruldu ve 81 mahallemize ise çöp konteyner yerleştirildi. 10 yıl içerisinde Havza Belediyesi olarak 102 milyon 250 bin liralık yatırım yapıldı. Kamu yatırımları kapsamında ise ilçemizde bir çok önemli yatırım yapıldı. Bunların toplamı ise 168 milyon 500 bin lira. 10 yılda  Havza’da belediye ve kamu yatırımları kapsamında toplam 270 milyon 750 bin lira yatırım yapıldı. Samsun da nüfusuna orantı ile en çok yatırımı alan ilçe Havza oldu. Yapılan yatırımlar ile ilçemiz bölgenin parlayan yıldızı oldu dedi.
TERSİNE GÖÇ BAŞLAYACAK
Gelecek 5 yılı da değerlendiren İkiz, şunları kaydetti: İlçemizin geleceği için iki önemli proje var. Birinci projemiz ilçemizi sağlık ve termal merkezi haline getirmek. Bunun için de çalışmalarımız devam etmekte. İlçemizde Termal Fizik Tedavi Hastanemizin inşaatı devam etmekte. Ayrıca iki yatırımcı ile görüşmelerimiz devam ediyor. İlçemizde 5 adet 5 yıldızlı otel yapıldığında ilçemiz Karadeniz’in sağlık ve termal turizm merkezi haline gelecektir. İkinci önemli projemiz ise Havza Tarımsal Ürün İşleme ve Tarım Makineleri İhtisas Organize Sanayi Bölgesi. İnşallah o da bu yıl ekim ayı gibi tamamlanacak. İlçemizdeki istihdam sorununu çözecek olan OSB’mizin hayata girmesi ile ilçemiz Samsun un sanayi ve ticaret merkezi olacak. Buna bağlı olarak da ilçemize tersine göç başlayacaktır.
Gelecek 50 yılın planlamalarını yaptıklarını belirten Havza Belediye Başkanı Murat İkiz, Havza nın 50 yıllık planlamasını yaptık. Bizler görev süremizi tamamladığımızda buraları bırakıp gideceğiz. Bizden sonra gelenler bu planlar doğrultusunda çalışırlarsa kazanan Havza olacak.Bu planlama ile ilçemiz gelişen ve Samsun’un en büyük ilçelerinden biri olacaktır dedi.
Basın toplantısına Havza Belediye Başkan Yardımcısı Ömer Büyük, Havza Belediyesi Encümen Üyeleri Kazım Yıldız, Erdinç Çevik ve bazı birim amirleri de katıldı.


EN ÇOK OKUNANLAR

Kestiği ağaç ölümüne neden oldu

1 Kestiği ağaç ölümüne neden oldu

'Deniz Dibinde Zil Sesi' seyirciyle buluşmaya devam ediyor

2 'Deniz Dibinde Zil Sesi' seyirciyle buluşmaya devam ediyor

Marangoz imalathanesinde çıkan yangın korkuttu

3 Marangoz imalathanesinde çıkan yangın korkuttu

Metrobüs yoluna giren şahsa, metrobüs çarptı: 1 yaralı

4 Metrobüs yoluna giren şahsa, metrobüs çarptı: 1 yaralı

Göçük altında kalan kişinin cansız bedenine ulaşıldı

5 Göçük altında kalan kişinin cansız bedenine ulaşıldı

Trabzonspor'da çeyrek final sevinci

6 Trabzonspor'da çeyrek final sevinci

Victor Moses İstanbul'a geldi

7 Victor Moses İstanbul'a geldi