Kayıp astsubay Türkiye ye getirildi

Başbakan Davutoğlu, Suriye sınırında görev yaparken alıkonulan astsubayın, MİT in operasyonuyla yurda getirildiğini bildirdi.\r\n

Kayıp astsubay Türkiye ye getirildi
Başbakan Ahmet Davutoğlu, Suriye sınırında kaçakçılara karşı görev yaparken alıkonulan astsubayın yurda getirildiğini bildirdi.

Başbakan Davutoğlu, Twitter hesabından, Suriye sınırında görev yapan bir astsubaydan haber alınamamasıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Davutoğlu, açıklamasında, Suriye sınırında kaçakçılara karşı görev yaparken alıkonulan astsubayımızı az önce ülkemize getirdik. MİT in başarılı operasyonuyla yuvasına dönmekte olan askerimize, ailesine ve Türk Silahlı Kuvvetlerimize geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Astsubayımızın ülkemize dönüşü nedeniyle milletimizin gözü aydın ifadesini kullandı.

Soruşturma açılacak

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, Bakanlar Kurulu toplantısının ardından yaptığı açıklamada kayıp astsubayın yurda getirilmesine ilişkin şunları söyledi:

Bu konuda, bildiğiniz gibi Genelkurmay Başkanlığı sabah yaptığı açıklamayla konuyu gündeme getirmişti fakat sanıyorum hepiniz haberdarsınız, Sayın Başbakanımız kendi Twitter hesabından kısa süre önce açıklama yaparak, adı geçen Kıdemli Çavuş Özgür Örs’ün, Türkiye’de bulunduğunu, getirildiğini ve bununla ilgili kıtasına teslim edildiğini  ve çok şükür böyle bir olaydan Piyade Kıdemli Başçavuş Özgür Örs’ün Türkiye’de bulunduğunu bir müjde olarak ifade ettiler. Ben de kendisine geçmiş olsun diyorum. Kıdemli Çavuş Özgür Örs’ün kısa süre içinde tekrar Türkiye’ye dönmüş olmasından büyük bir sevinç duyduğumuzu da ifade etmek istiyorum.

Arınç, bir gazetecinin, “Kıdemli Çavuş Özgür Örs’ün yurda getirilmesi noktasında kıtasına teslim edildi, dediniz. Bundan Kilis’e getirildiğini anlamamız gerekiyor, değil mi? Bazı iddialar vardı, Örs’ün kaçakçılar tarafından, IŞİD tarafından ya da PYD tarafından kaçırıldığı yönünde iddialar vardı. Sayın Başbakanın tweet inden anlıyoruz ki MİT’in operasyonuyla kendisi kurtarıldı. Acaba kimler tarafından kaçırıldığı konusunda bizimle paylaşabileceğiniz bilgi var mı sorusuna şu yanıtı verdi:

Olayın hikayesi konusunda bilgilerimizi şu anda paylaşmıyoruz. Önemli olan gerçekten bugüne kadar başarılı operasyonlarla yüzümüzü güldüren, kendi görevini çok iyi şekilde yapan MİT, kıtasından bir süre ayrılan ve kendisinden haber alınamayan Piyade Kıdemli Çavuş Özgür Örs’ü buldu ve getirdi. Şüphesiz biz de askeri kurallar içerisinde hangi birlikte görev yapıyorsa tekrar oraya getirilmiş olduğudur. Elbette bir soruşturma yapılacaktır. Kendisinin verdiği bilgiler dahilinde, irtibat kesilme olayının ne şekilde olduğu, nasıl cereyan ettiği konularını hep beraber öğrenmiş olacağız, zamanı geldiğinde.

TBMM Başkanı Çiçek, güvenlik güçlerini kutladı

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Suriye sınırında kaçakçılara karşı görev yaparken alıkonulan astsubayın kurtarılarak yurda getirilmesinden dolayı güvenlik güçlerini kutladı.

TBMM Başkanlığı İletişim Ofisinden yapılan açıklamaya göre, Çiçek, Piyade Kıdemli Çavuş Özgür Örs e geçmiş olsun dileğinde bulundu.

Örs ün kurtarılarak Türkiye ye getirilmesinden dolayı güvenlik güçlerini kutlayan Çiçek, Başarılı bir operasyonla silahlı kuvvetlerimizin değerli bir mensubunu kurtararak Suriye den ülkemize getirilmesinde görev alan bütün güvenlik güçlerimizi kutluyorum. Değerli astsubayımıza ve ailesine geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum ifadesini kullandı.


EN ÇOK OKUNANLAR

Taner Taşkın isyan etti...'Uyduruk bir penaltı'

1 Taner Taşkın isyan etti...'Uyduruk bir penaltı'

3'lü görüşme gerçekleştirildi

2 3'lü görüşme gerçekleştirildi

Erhan Usta'dan yeşil ışık

3 Erhan Usta'dan yeşil ışık

Yılport Samsunspor Başkanı İsmail Uyanık yıkıldı

4 Yılport Samsunspor Başkanı İsmail Uyanık yıkıldı

Korku dolu gözlerle izlediler

5 Korku dolu gözlerle izlediler

Samsun'da şanslı büfe

6 Samsun'da şanslı büfe

21 Ocak Pazartesi Samsun hava durumu! Akşam saatlerine dikkat!

7 21 Ocak Pazartesi Samsun hava durumu! Akşam saatlerine dikkat!

Taraftar Taner Taşkın'ı istifaya davet etti

8 Taraftar Taner Taşkın'ı istifaya davet etti

Samsun'da kanlı kavga! Nargile ile...

9 Samsun'da kanlı kavga! Nargile ile...

Samsun'da bir kişi 4 şeritli yolu kapatmaya çalıştı

10 Samsun'da bir kişi 4 şeritli yolu kapatmaya çalıştı