İstanbul için kar yağışı uyarısı

Meteoroloji Mühendisleri Odası 2. Başkanı Köse, Bugün öğle ile akşam saatleri arasında İstanbul un büyük bölümünde kar yağışı etkili olacak dedi.\r\n

İstanbul için kar yağışı uyarısı
Meteoroloji Mühendisleri Odası 2. Başkanı Ahmet Köse, İstanbul da Üsküdar, Kısıklı ve Çamlıca Tepesi nde kar yağışının devam ettiğini, Şile, Ağva, Tuzla, Orhanlı, Hadımköy, Beylikdüzü ve Başakşehir de de yağışın başladığını söyledi.  

Köse, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kentte soğuk havanın dün itibarıyla etkili olduğunu, kar yağışının Anadolu Yakası nda Pendik, Sultanbeyli, Şile, Beykoz ve köylerinde, Avrupa Yakası nda Arnavutköy, Hadımköy, Büyükçekmece ve Sarıyer de etkisini gösterdiğini ifade etti. 

Bugün öğle ile akşam saatleri arasında İstanbul un büyük bölümünde kar yağışının etkili olacağını vurgulayan Köse, şunları kaydetti:

Yağıştan, Silivri nin batısında kalan kesim ve Trakya kesimi etkilenmeyecek. Kar, Büyükçekmece ve doğusunda kalan kısımda görülecek. Hava çok soğuk olduğu için düşen her damla kar olacak. Yağışın bugün öğle ve akşam saatleri arasında olmasını bekliyoruz. Zaten şu an Üsküdar da, Kısıklı da, Çamlıca Tepesi nde kar yağışı devam ediyor. Şile, Ağva, Tuzla, Orhanlı, Hadımköy, Beylikdüzü ve Başakşehir de de başladı. Anadolu Yakası nın Pendik Sultanbeyli, Şile ve Beykoz un köylerinde 3-8 santimetre, Avrupa da Arnavutköy, Hadımköy ve Büyükçekmece de 3 santimetre, Sarıyer de de 2 santimetre kar örtüsü var. Şehrin merkezindeki insanlarımız öğleden sonra kara kavuşacak.

Öte yandan, Meteoroloji Genel Müdürlüğü nden alınan bilgiye göre, sabah saatlerinde kentin belli kesimlerinde başlayan kar yağışı, öğleden sonra etkisini artıracak. 

Şehrin büyük bölümünü etkileyecek yağışın, kuvvetli poyrazla birlikte tipi şeklinde görülebileceği vurgulanırken, sıcaklığın da 3 derece civarında olacağı aktarıldı. 

Ayrıca, kuvvetli poyraz nedeniyle buzlanmanın yaşanabileceğine işaret edilerek, sürücülerin dikkatli olması istendi.

AKOM dan 614 kamerayla şehir izleniyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi nden yapılan açıklamaya göre, Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı ekipleri, dün gece 2 bin 350 personel, bin 28 araç ile karla mücadele çalışmalarında görev yaptı. 

Büyükşehir Belediyesi nce oluşturulan Köy Timleri ise kar küreme çalışması yapacak. Muhtarların kontrolünde bulunan kürüme aparatlı traktörler, köy yollarının açık tutulmasında kullanılacak.

Son 24 saatte, bin 984 ton tuz ve 72 ton solüsyon kullanılırken, soğuk hava nedeniyle 21 i kadın 427 evsiz de Zeytinburnu Spor Tesisleri nde misafir edildi.

Evsizlerin 24 saat boyunca kahvaltı, sıcak yemek, çay, çorba, su ve her türlü ihtiyacı Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı Lojistik Destek Merkezi tarafından karşılanıyor.

Vatandaşlara iskelelerde, hastanelerin acil servislerinde, mobil büfelerde kumanya, çorba ve çay dağıtımı yapılıyor.

Bu arada, AKOM dan 614 kamerayla şehir izleniyor. Kameralar, ana arterleri, önemli kavşakları, meydanları, TEM ve D-100 karayolunu gösteriyor. 

Şehri izleyen kameralardan Bahçeşehir, Avcılar, Sultanbeyli ve Pendik tarafında  kar yağışının etkili olduğu görülüyor. Hava radarına göre kentin üzerindekikar bulutları daha çok Anadolu Yakası nda görülüyor.

AKOM da bulunan basın mensupları da Medya Gözlem Odası ndaki ekranlardan kentteki durumu izleyebiliyor.


EN ÇOK OKUNANLAR

Diyanet-Sen Genel Başkanı Bayraktutar: 'Sandıklardan çıkan sonuç millet iradesi,

1 Diyanet-Sen Genel Başkanı Bayraktutar: 'Sandıklardan çıkan sonuç millet iradesi,

Artvin'de davul zurna ile kutlama

2 Artvin'de davul zurna ile kutlama

Jandarma Başkale'de faciayı önledi

3 Jandarma Başkale'de faciayı önledi

Cizre'de polis izinsiz gösteriye müdahale etti

4 Cizre'de polis izinsiz gösteriye müdahale etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Milletimizin sandıkta partimize verdiği mesajı da aldık'

5 Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Milletimizin sandıkta partimize verdiği mesajı da aldık'

MHP Malatya'da 16 yıl sonra vekil çıkardı

6 MHP Malatya'da 16 yıl sonra vekil çıkardı

Çorum'da Erdoğan coşkusu

7 Çorum'da Erdoğan coşkusu

Adıyaman'da seçim sonucu: 4 AK Parti, 1 CHP

8 Adıyaman'da seçim sonucu: 4 AK Parti, 1 CHP

Kepçe üzerinden tehlikeli kutlama

9 Kepçe üzerinden tehlikeli kutlama

AK Parti'li milletvekilleri seçimi şarkılarla kutladı

10 AK Parti'li milletvekilleri seçimi şarkılarla kutladı