ALTINORDU’DA ÇÖP SEFERBERLİĞİ

Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, belediyenin sorumluluk alanında bulunan mahallelerden günde ortalama 180 ton ile 200 ton arasında çöp toplandığını belirterek, “Ayda 5 bin 500 ton çöp topluyoruz. Göreve geldiğimiz Nisan ayından Aralık ayı sonuna

ALTINORDU’DA ÇÖP SEFERBERLİĞİ
Ordu’nun Büyükşehir olmasıyla birlikte kurulan Altınordu Belediyesi’nin sorumluluk sahasına 26 mahallenin dışında kırsal alandaki mahallelerinde eklendiğini belirten Belediye Başkanı Engin Tekintaş, halen 46 mahallede çöp toplama hizmeti verdiklerini söyledi. Geriye kalan mahallelerin kırsal alanda bulunduğunu, buradan çıkan çöplerin bağ-bahçelerde gübre olarak kullanıldığını veya yakıldığını belirten Tekintaş, “Göreve gelmeden önce günlük 130 ton çöp toplanıyordu. Biz ekip sayımızı artırdık. Bugün günde 180 ile 200 ton arasında çöp topluyoruz. Ayda 5 bin 500 ton, hatta bazı aylar yaklaşık 6 bin ton çöp topluyoruz. Göreve geldiğimiz günden bu yana 50 bin ton çöp topladık. Altınordu’da temizliğe büyük önem veriyoruz” diye konuştu.

GERİ DÖNÜŞÜM ATAĞI BAŞLIYOR
Bundan sonraki süreçte çöp toplama hizmetlerini belirli bir düzene kavuşturmak için organik atıklarla geri dönüşümlü atıkların ayrı ayrı toplanacağını belirten ve bu konuda vatandaşlardan hassas olmalarını beklediklerini kaydeden Tekintaş, şöyle konuştu: “Geri dönüşümlü çöp toplamaya Kasım ayında başladık. Ancak topladığımız çöpün yüzde 60’ı organik atık dediğimiz ‘evsel atık’, yüzde 40’ı geri dönüşümlü atık oluşturuyor. Bunu tersine çevirmek istiyoruz. Bundan sonraki süreçte özellikle toplu konut alanlarının yoğun olduğu sitelerde iki renkli poşetler dağıtacağız. Bu poşetlerin biri evsel atık, diğeri geri dönüşümlü atıklar için olacak. Ekiplerimizi de ikiye ayıracağız. Bir ekibimiz evsel atık rengini taşıyan poşetleri toplarken, diğer ekip geri dönüşümlü atıklı poşetleri alacak. Bu durumda çöp ayrıştırma yapmadan atıklar doğrudan imha merkezine gidecek. Modern bir toplumun ve gerçek bir şehirli olmanın gereklerini yerine getirmeye çalışıyoruz. Vatandaşlarımızdan bu konuda anlayış ve hassasiyet bekliyoruz.”


EN ÇOK OKUNANLAR

CHP Kuşadası ilçe başkanı ve yönetimi görevden alındı

1 CHP Kuşadası ilçe başkanı ve yönetimi görevden alındı

Bozbey'den İYİ Parti ve Saadet Parti Bursa İl Teşkilatlarına ziyaret

2 Bozbey'den İYİ Parti ve Saadet Parti Bursa İl Teşkilatlarına ziyaret

Van merkezli 6 ilde kaçakçılık operasyonu: 40 gözaltı

3 Van merkezli 6 ilde kaçakçılık operasyonu: 40 gözaltı

Tefecilik operasyonunda 7 zanlıdan 4'ü tutuklandı

4 Tefecilik operasyonunda 7 zanlıdan 4'ü tutuklandı

Tosya'da tır kazası: 1 yaralı

5 Tosya'da tır kazası: 1 yaralı

Bolu'da uyuşturucu operasyonu: 3 gözaltı

6 Bolu'da uyuşturucu operasyonu: 3 gözaltı

Jandarma, otomobilde tarihi eser ile tüfek ele geçirdi

7 Jandarma, otomobilde tarihi eser ile tüfek ele geçirdi

Bayrampaşa'da feci olay: 3 ölü

8 Bayrampaşa'da feci olay: 3 ölü

Metruk binada çıkan yangın korkuttu

9 Metruk binada çıkan yangın korkuttu

Beykoz'da film seti olarak kullanılan metruk bina yandı

10 Beykoz'da film seti olarak kullanılan metruk bina yandı